Dienas Bizness, #40

Cena
2.99 €
Izdevējs Izdevniecība Dienas Bizness
Lappušu skaits 48
Svars (kg) 0.100
Izmērs (cm) 29.0 × 20.0 × 0.3

Preces apraksts

Par tiem, kas reāli vada valsti.

Sākam jaunu rakstu sēriju, ko marķēsim ar īpašu zīmogu – “Otro personu TOP 5”. Proti, par ilgstoši kādu valsts institūciju priekšnieku vietnieku u.tml. amatos esošajiem, kuri plašākai sabiedrībai nav zināmi, bet realitātē ir tieši tie, kas ir reālie vadītāji, oficiālajai pirmajai personai atstājot bieži vien tikai reprezentācijas funkciju. Daudz kas par šiem cilvēkiem ik pa laikam bijis aprakstīts medijos, bet, tā kā cilvēkiem parasti aktuālākas šķiet kādas citas tēmas, nevis kāda nezināma ierēdņa šķietami sīkie nodarījumi, tad tas tā arī palicis bez ievērības. Mums interesanti šķita paskatīties uz šo puzli kopumā, lai skaidra top kopējā bilde, tostarp kontekstā arī ar to, ka par iestāžu vadītāju rotāciju parasti tiek visai sparīgi šķēpi lauzti, kas šajā kopējā bildē šķiet vien kā dekorāciju nomaiņa, lai vēl nemanāmāku padarītu īsto varas mehānismu institūcijās.

Pagaidām mums ir TOP 5, bet skaidrs, ka ar šiem pieciem cilvēkiem, kuru foto redzami uz šī izdevuma vāka, būs par maz. Kad sākām šādā veidā raudzīties uz valsts pārvaldi, kad sākām izvaicāt cilvēkus, kas tajā notiekošo pārzina, atklājās, ka te ir, tā teikt, vēl daudz ko rakt un rakt. Mēs paredzam un sagaidām, ka norādes uz mums nezināmas informācijas avotiem sniegs arī mūsu žurnāla lasītāji.

Protams, ir pamats jautāt, kāpēc mēs tā darām, kādam var rasties arī bažas, vai nepūšam “viss ir slikti” stabulēs. Nē! Lai cik tas patētiski un diemžēl arī politiski nolietoti neizklausītos, mēs tiešām mīlam savu valsti Latviju, mēs gribam, lai tā tiktu pārvaldīta arvien labāk un labāk. Un tāpēc, ja redzam kādas nepilnības vai nejēdzības, par tām neklusējam. Un neklusēsim.

 

Vēl šajā izdevumā:

- Vērtējam Latvijas Bankas padomes locekļa Andria Vilka rosinājumu Latvijai fokusēties uz atkritumu pārstrādi, jo Latvijas lielais trumpis esot salīdzinoši "maza ekonomika un salīdzinoši liela zemes platība. Un tas
nozīmē, ka mums noteikti nākotnē varētu rasties iespēja akumulēt citu valstu radītās emisijas finansiālā veidā."

- Aplūkojam eksporta un importa bilances jaunākās tendences

- Lielajā intervijā - SIA Arčers valdes prtiekšsēdētājs Kārlis Balgalvis

- Rubrikā Aktuāli - peripētijas ap ūdeņraža izmantošanu transportam. Bijām pirmie, nu neizdarības dēļ atpaliekam

- Analizējam, kā cenu kāpums energoresursiem un, iespējams, barga ziema var ietekmēt attieksmi pret klimata politiku. Arvien iespējamāka sāk izskatīties situācija, ka Eiropai šajā ziemā bez konstantajiem pandēmijas izaicinājumiem nāksies tikt galā vēl arī ar enerģijas krīzi.

- Dienas Biznesa Protrets - par SIA Orkla Latvija valdes priekšsēdētāju Tomu Didrihsonu

- Rubrikā Tendences - par norisēm Ķīnā

- Rubrikā Spēles noteikumi - Kārtējais naudas arests uz iespējamu aizdomu pamata Krievijas izcelsmes uzņēmējs miljonārs Pāvels Meļņikovs šobrīd Latvijas tiesās cīnās, lai pierādītu, ka Latvijas tiesībsargu aizdomas par viņa finanšu līdzekļu nelegālu izcelsmi ir nepamatotas

- Rubrikā DB konferences - Vai sagaidāms dramatisks apkures tarifu pieaugums?

- Brīvdienu ceļvedī - Kārlis Ozols, 220.lv Marketplace pārdošanas vadītājs

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Izdevējs: Izdevniecība Dienas Bizness

Citi piedāvājumi