Dienas Bizness, #46

Cena
2.99 €
Izdevējs Izdevniecība Dienas Bizness
Lappušu skaits 48
Svars (kg) 0.100
Izmērs (cm) 29.0 × 20.0 × 0.3

Preces apraksts


- Vērtējam statistikas datus.
Eksporta–importa bilance septembrī sarukusi līdz -188,7 miljoniem, salīdzinot ar augustu, kad tā bija -500,4 miljoni eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija. Skatoties pret pērno gadu, eksporta vērtības īpatsvars ārējāstirdzniecības bilancē ir nedaudz krities.

- Rail Baltica būves nauda tiks vietējiem vai ārzemniekiem?
Jaunā Eiropas nozīmes dzelzceļa līnijas Rail Baltica izbūve varētu būt lieliska iespēja Latvijas ceļu būvētājiem, taču, vai tā par tādu kļūs? “Šis ir laiks, kurā Latvijas ceļu būvētāji var iegūt papildu pasūtījumus, vienlaikus ir risks par to, ka valstij viņus īsti nevajag, taču tādā situācijā krējumu nosmels ārvalstu kompānijas, bet vietējiem paliks tikai vājpiens,” intervijā Dienas Biznesam pauž biedrības Latvijas Ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš
- Konkursi un tāmes – kur robeža starp leģitīmu interesi un konkurentu cīņu?
Patlaban iepirkuma dokumentu publiskošanu regulē Publisko iepirkumu likums, un vairākos pantos ir noteikts tas, kas nav pieejams visiem interesentiem. Pēc Mežaparka estrādes uzbūvēšanas tiesa skata prasību atklāt dokumentus, kurus izpildītājs uzskata par komercnoslēpumu, tomēr līdzīgi var šo prasību pielīdzināt arī dokumentu publiskošanai citos iepirkumos. Kādas problēmas var rasties, ja arī AT Senāta lēmums būs par labu informācijas publiskošanai, - skaidro eksperti.
- No Gazeles balvas līdz slēgtiem bankas kontiem
Dienas Biznesa balva Gazele 2012 pēc darbinieku skaita pieauguma un 2011. gadā kā straujāk augošajam uzņēmumam Kurzemē tika pasniegta uzņēmumam Kurzemes finieris. Nu tā īpašnieki nonākuši finansiālās grūtībās, kurās lielā mērā vaino arī savus kādreizējos sadarbības partnerus. “Pēc būtības tika realizēts reiderisms. Lai mani pilnīgi paralizētu, tika draudēts ar krimināllietu,” intervijā saka kādreizējais uzņēmuma vadītājs Dzintars Odiņš
- Dāņi gatavi Latvijā ieguldīt miljardus
Dānijas vadošais enerģētikas uzņēmums Orsted plāno būvēt piekrastes vēja parku Latvijas un Igaunijas teritorijā. Vai tas izdosies, ņemot vērā Latvijas bēdīgo pieredzi ar līdzīgiem projektiem? Orsted tirdzniecības vadītājs Eiropā Pīters Oblings ir noskaņots cerīgi, intervijā Dienas Biznesam stāstot par Dānijas pieredzi: “Nav tā, ka neviens neiebilst pret piekrastes vēja staciju būvēšanu, bet es domāju, ka mēs esam pietiekami labi izglītojuši savu sabiedrību. Šī iemesla dēļ lielākā daļa cilvēku saprot, kāpēc mums ir vajadzīga vēja enerģija”.
- Enerģijas cenu kāpums: tendences, pamatojumi, apgrūtinājumi
Aizvadītajā nedēļā Latvijā elektroenerģija periodiski maksāja pat 2,5 reizes dārgāk nekā Igaunijā. Kāpēc tā ir? Cik ilgi tā būs? Amatpersonas un eksperti to skaidro ar pārvades ierobežojumiem un starpvalstu jaudu atšķirībām. Uzņēmēji pauž satraukumu par konkurētspēju.Savukārt lauksaimniekus augstās elektrības cenas mudina to ražot pašiem.

- Rubrikā Portrets - AS Emergn valdes priekšsēdētājs, Austrālijas latvietis Pēteris Daliņš.
Dzimis un audzis Austrālijā, kur ieguvis arī savu pirmo darba pieredzi un izglītību. Pirms diviem gadiem viesojoties Latvijā, saņēmis negaidītu uzaicinājumu uz interviju no Emergn – pāris stundas pirms lidojuma atpakaļ uz Austrāliju. Divas nedēļas vēlāk bijis jau darba piedāvājums, bet jau pēc mēneša kopā ar ģimeni pārcēlies uz dzīvi Latvijā. “Sestdien ielidojām, pirmdien bija mana pirmā darba diena, bet trešdien – tikšanās ar klientu Frankfurtē,” stāsta uzņēmuma vadītājs.
 

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Izdevējs: Izdevniecība Dienas Bizness

Citi piedāvājumi