HOMO-NATURA ALTERITAS

Cena
21.80 €
Autors Bernārs Sordē
Izdevējs Mansards
Lappušu skaits 176
Svars (kg) 0.750
Izmērs (cm) 24.5 × 21.0 × 1.7

Preces apraksts

Filozofija un māksla 2015–2018. La philosophie et l’art 2015–2018

Kas nosaka sabiedrības nākotni? Vai tās ir institūcijas, vai politiķi? Vai mūsu attieksme pret cilvēku? Kā mēs uztveram sevi un citus? Kā Homo faber, Homo economicus, kas vēlas menedžeriski pakļaut un izrīkot citus? Vai spējam iedomāties sevi kā Homo-Natura alteritas – kā “ārstus”, kalpojot citiem un aizstāvot citus; esot līdzvērtīgās, nevis antropocentriskās attiecībās ar dabu? Vai sabiedrībai ir nākotne Sistēmā, kas zaudējusi jēgu naudas dēļ un vairo tikai un vienīgi egoismu? Kā pāriet no brutālas savstarpējās atkarības pasaulē uz solidāru līdzāspastāvēšanu? Par ko liecina “migrācijas viļņi” un kā tie maina pasauli un mūsu domāšanu? Kurp ved sabiedrības digitalizācija un vai to maz var uzskatīt par revolucionāru? Varbūt īstā revolūcija pasaulē ir “kopādzīvošanas revolūcija” – jaunu dzīves formu, autonomijā, solidaritātē un vienlīdzībā balstītu līdzāspastāvēšanas modeļu meklējumi, kas garantētu mieru?

Šie ir jautājumi, ko Bernārs Sordē apskata savā jaunākajā grāmatā “Homo-Natura alteritas. Filozofija un māksla 2015–2018”. Grāmatai ir trīs daļas: pirmajā autors piedāvā jaunu skatījumu uz cilvēku un dabu – Homo-Natura alteritas, kas aicina pārkārtot pasauli pēc Mīlestības likuma un ko var pielīdzināt jaunai kristoloģijai. Otrajā daļā Bernārs Sordē apskata migrācijas fenomenu, tā potenciālu mainīt pasauli, padarot to vienlīdzīgāku un mierpilnāku; divpadsmit otrajā daļā ietvertās esejas radītas paralēli divpadsmit Bernāra Sordē lielformāta gleznām sērijā “Veltījums migrantiem”; grāmatā ir ietvertas gleznu reprodukcijas. Trešajā daļā autors izklāsta savu skatījumu uz sadarbību, kas vērsta uz mieru pasaulē, apskata pāreju no brutālas savstarpējās atkarības pasaulē uz solidāru līdzāspastāvēšanu un aicina uz kolektīvo iztēli, kas nepieciešama Eiropas atjaunotnei. Grāmatā turpinās jau iepriekšējos darbos aizsāktais Bernāra Sordē dialogs ar fotogrāfu Juri Kalniņu – grāmatā ietvertas divpadsmit Jura Kalniņa fotogrāfijas.

Grāmatas ievadu sarakstījis Ilmārs Latkovskis. Grāmata ir divās valodās – latviski un franciski. Grāmatas latviešu valodas redaktore – Astra Feldmane. No franču valodas latviešu valodā Bernāra Sordē domas tulkojusi Kristīne Našeniece. Dizains - Zigmunds Lapsa.

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Bernārs Sordē
Izdevējs: Mansards
Izdošanas gads: 2019
Valoda: latviešu, franču

Citi piedāvājumi

SPECNAZS

14.60 €