MANA MŪŽA PASAULE

Cena
11.42 €
Autors Imants Auziņš
Izdevējs Mansards
Lappušu skaits 396
Svars (kg) 0.450
Izmērs (cm) 20.0 × 15.0 × 3.0

Preces apraksts

Grāmata, kas tapusi visu dzejnieka mūžu, bet kuru pabeidza viņa sieva un bērni, ir vairāku gadu desmitu ilga Imanta Auziņa tēva iecere. Cauri kariem, cenzūrām Imanta Auziņa tēva Otto Auziņa un paša autora darbs beidzot nonāk pie lasītājiem. Grāmatā apkopoti atmiņu pieraksti, kas pārtapuši dokumentos, sarunu fragmentos, dzejā, esejās, un vēsta par Sēlijas un dzejnieka ģimenes likteņiem 20. gadsimtā.

Autora sieva Irina Cigaļska – tulkotāja un prozaiķe, grāmatas ievadā raksta ‟Imants uzskatīja iesākto manuskriptu par ļoti svarīgu savu daiļrades daļu.” Autora nenovērtējamo darbu visa mūža garumā uzsver viņa kolēģi, jo sevišķi atzīmējot viņa atmiņu pierakstus, kas kļuvuši par literārām vērtībām un lielisku faktu avotu. Zalve, Daudzese, Nereta, Viesīte, Jaunjelgava, Jēkabpils apriņķis ir dzejnieka novads, kura vēsture jo bagātīgi aprakstīta. I.Auziņš bijis tuvās attiecībās ar Knutu Skujenieku. Viņš autora spēju dzīvot bez kompromisiem laikā, kad ar kompromisiem dzīvot būtu bijis vieglāk, uzskata par Auziņa labāko personības iezīmi.

Un tomēr, Imants Auziņš nepaspēj pabeigt savu mūža darbu, šķiroties no dzīves 2013. gada 21. Augustā, 75 gadu vecumā. Vairākas pilnībā pabeigtas nodaļas kopējā kompozīcijā salikušas Imanta ģimenes sievietes - Irina kopā ar meitām dzejnieci Annu Auziņu un tulkotāju Irēnu Auziņu. Grāmatā ir piecas nodaļas un pielikums, kopumā 400 lpp, ietverot fotogrāfijas no personīgā arhīva. ‟Mana mūža pasaule” ir vēstījums par laikiem un cilvēkiem, kas sniedz priekštatu par kara un pēc kara apstākļiem Latvijā, kā arī atklāj autora personību un daiļradi.

Lauras Feldbergas dizains.

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Imants Auziņš
Izdevējs: Mansards
Izdošanas gads: 2015
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi