SĒŅOTĀJA KOMPLEKTS

Cena
34.50 €
LIELĀ LATVIJAS SĒŅU GRĀMATA + SĒŅU NAZIS
Autors Inita Dāniele, Diāna Meiere
Izdevējs Lavijas Dabas muzejs un Karšu izdevniecība Jāņa sēta
Lappušu skaits 528
Svars (kg) 1.110
Izmērs (cm) 17.2 × 24.0 × 2.5

Preces apraksts

Lielā Latvijas sēņu grāmata” ir pats vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatā ir ietverts vairāk nekā 730 sēņu sugu aprakstu ar fotogrāfijām. Veidojot izdevumu, vēlējāmies rosināt lasītāju interesi par sēnēm un to daudzveidību, tādēļ grāmatā ir pievērsta uzmanība kā tradicionālajām cepurīšu sēnēm, tā arī citām sēņu grupām, aptverot gan biežāk sastopamas, gan neparastākas un reti sastopamas sēnes – pūpēžus, piepes, korallenes, receklenes, kaussēnes, rumpučus, pazemes sēnes un daudzas citas makroskopiskās sēnes.

Ievadā īsi aplūkota sēņu vieta dabā, to uzbūve, ekoloģija un izmantošana, kā arī skaidroti sēņu aprakstos lietotie termini.

Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam – gan tiem, kuru nodarbošanās saistīta ar dabas daudzveidības izpēti (biologi, mežinieki), gan arī dabas vērotājiem, fotogrāfiem un, protams, sēņotājiem.

Grāmatas autores ir Latvijas vadošās mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere.

***

Salokāms sēņotāja sēņu nazis ar speciāli izliektu asmeni, lai izveidotu precīzu iegriezumu sēņu stublāja galā, tādējādi novēršot trauslo micēlija aizķeršanu (sīko sakņu tīklu zem zemes). Ar rievoto asmens aizmuguri Jūs varat viegli noņemt sēņu ārējo slāni un no sēnēm noņemt netīrumus. Ar saru suku var viegli notīrīt sēnes un palīdzēt automātiski izkaisīt sporas. Roktura centimetru skala palīdzēs nomērīt sēņu izmēru. Dažās Eiropas vietās vietējie noteikumi aizliedz savākt nepietiekama izmēra dažu sugu īpatņus. Ir iespēja arī piekarīnāt nazi aiz virvītes.

Materiāls: nerūsējošs tērauds, dižskābarža koks, cūkas sari.

Izmērs: 3,4 x 1,9 x 21 cm.

Svars: 0.11 kg

Preces parametri

Vispārējās īpašības

Autors: Inita Dāniele, Diāna Meiere
Izdevējs: Lavijas Dabas muzejs un Karšu izdevniecība Jāņa sēta
Izdošanas gads: 2020
Valoda: latviešu

Citi piedāvājumi