Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Nora Ikstena. Mātes piens

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Zuze
Z
Nekādu prieku Ikstenas darbi manī līdz šim nav raisījuši. Saka, ka katrs cilvēks spēj uzrakstīt vienu labu grāmatu - par savu dzīvi. Ir cerība arī uz šo grāmatu. Noteikti izlasīšu!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!
patiešām bail konservu kārbu taisīt vaļā, ja nu tur atkal viņa»
Skaisle
S
Jā un vēl - protams, tā ir problēma, ka Latvija ir maza. Un grozies, kur gribi - arī kritiķiem ir jāpelna maizīte un arī kritiķi nedrīkst kost rokā, no kuras barojas. Diemžēl. Varu dot savu smukāko zobu, ka daudz talantīgāks darbs, bet bez lobijiem, bez "atstrādātājiem" netiku ne pamanīts, ne novērtēts. Starp citu, nezināju, ka dažām autorēm romānu sarakstīšanu apmaksā ne tikai VKKF , bet arī citi mecenāti. Varu iedomāties, kā kāds man teiktu - tu vēl daudz ko nezini Skaisle un labi, ka tā. Lūk. Pēc mecenāta Belokoņa iniciatīvas Baltic International Bank atbalsta izdevniecības Dienas Grāmatas sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” trīs grāmatu izdošanu – tikko prezentēto Ikstenas grāmatu „Mātes piens”, Gundegas Repšes un Ingas Ābeles grāmatas, kuras dienas gaismu ieraudzīs nākamā gada pirmajā pusē.
Juhans
J
x10 (x 10)
lasīju
l
Nebaudāma, kā visi iepriekšējie Ikstenas "darbi".
Ome
O
Es gan vairs savu laiku viņas šedevriem netērēju - pietika ar murgojumu par man tik mīļo rakstnieci Regīnu Ezeru.
 • 14
 • 0
hugo
h
izmeklēts loks no latviešu rakstniekiem un dzejniekiem ļoti aktīvi rada iespaidu ,ka viņi ir vienīgie, kuri saprot savējo uzrakstīto. Ja Ikstena slavējusi Ābeles darbus, tad Ābele nevarēja neatbildēt ar to pašu.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nav jau tā, ka slavē tikai viens otru, hugo. Slavē arī paši/pašas sevi un kā vēl! Un ne tikai pašslavinās, bet vēl piepušķo klāt galīgi neticamas lietas: Ikstena, piemēram, Rampas Ugunīs stāsta, ka angļu valoda esot viņas "otrā dzimtā valoda"; ka Dzintars Sodums esot viņas skolotājs; ka dziļi ienīstot Maslova piramīdu, kuras pamatnē esot cilvēka fizioloģiskās vajadzības, kā ēšana, piemēram, bet Ikstenasprāt tur vajadzētu būt literatūrai un mākslai!
 • 15
 • 0
hugo
h
http://www.diena.lv/kd/literatura/atklas-noras-ikstenas-romanu-mates-piens-14116198?cp=1#comments
Edis
E
Nora Ikstena ir gudra, viņai ir mums ko pastāstīt savās grāmatās. Viņa ir no tām rakstniecēm, kas spēj radīt savu, patiesu Bībeli! 03.11.15.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Jau romāna uzstādījums galīgi tumsonīgs: par "māti, kura apzināti [meitai] liegusi savu pienu, lai neļautu mantot savas sāpes un izmisumu." Ikstenas spalvas māsa Ābele par šo uzstādījumu ir sajūsmā. Viņa patosaini saka: "Lai pasargātu Padomijas būrī dzimušo meitu no melnā nelaimības piena, gudra māte atsakās bērnu barot." Latvju vārda mākslinieces/dvēseļu inženieres pamanās apgāzt visai cilvēcei zināmo patiesību, ka bērnam nav nekā labāka par MĀTES PIENU un vēl nosaukt to par "mātes gudrību" atteikties barot savu zīdaini ar krūti un par to uzrakstīt veselu romānu, saprotiet jel! Oj-vej...
Smillas jaunkundze
S
Jēzus saldenais. vai par asociatīvo domāšanu, alegorijām un simbolu izmantošanu mākslas darbos neko neesat dzirdējusi? Ne jau viss ir jāsaprot burtiskā nozīmē.
 • 5
 • 2
Sašutums
S
Kā vispār var tik pretīgi izrunāties par vissvētāko-mātes pienu?
 • 14
 • 0
Viedoklis
V
Vieglākajā gadījumā to varētu nosaukt par pēcdzemdību depresiju.
 • 19
 • 0
Margarēta
M
Es laikam nekad nesapratīšu, kas ir šīs autores lasītājs. Vīrietis tas nav, tas ir skaidrs. Kau cik intelektuālas, pietiekami daudz lasījušas sievietes arī, baidos, tās nav. Kam viņa raksta un ko grib uzrunāt?
liekas
l
ka Ikstenas "rakstniecība" ir viena vienīga sava ego publiska barošana.
 • 12
 • 0
Fredijs
F
Ap flagmaņiem virmojošā jezga intriģē patiesību nojaust, tādēļ dižautores lasu, diemžēl, nonāku pie Margarētas jautājuma.
 • 8
 • 0
skumji
s
Margarēta, raksta, šķiet, tikai pati savam izspīlētajam ego...
 • 6
 • 3
Tiešām dīvaini.
T
Tagad jau katrs padomju laika bērnudārznieks par baigo pretošanās kustības aktīvistu iztaisīsies.
Jautājums
J
Vai tad meitenei tēva nebija? Vai viņš nedzīvoja kopā ar ģimeni?
Juhanam
J
Diemzel saruktinashu jus-pasaule vislasitakas pirmaja vieta gramatas ir sarakstijushas sievietes nevis virieshi.
Vārds
V
Laikam visas tās labās grāmatas, kurās "sarūktināšu" raksta ar "k" :D :D :D
 • 9
 • 0
Skaisle
S
Un cik - mēs nodokļu maksātāji jau esam samaksājuši par vienas kundzītes emocionālo pļāpāšanu, kura tiek nosaukta par literatūru ? Ja Norai Ikstenai ir godaprāts - kaut tik cik melns aiz naga - lai uzraksta -cik šajā 2015.gadā - no dažādiem fondiem un iestādēm viņa ir saņēmusi ziedojumus un pabalstus. Un vai viņa dalās ieņēmumos ar valsti par VKKF apmaksāto grāmatu tirgošanā iekasēto naudiņu, jeb tas tad paliek kā tīrā autora un izdevniecības peļna. Stāstiet mums - mūs tas interesē ....
labā
l
Malacis, Skaisle! Vajag jau kaut mazliet sacelt viļņus tajā pašapmierināto kundzīšu- literātu dīķītī! Patiesība jau ļoti nepatīk, īpaši par naudas lietām!
 • 13
 • 0
ak vai
a
Skaisle, bet vai tas nav šaušalīgi? Sensenos laikos literāti bija vārda meistari un kāva pretiniekus ar precīziem teicieniem, no kuriem baidījās un kas pielipa uz mūžu. Tagadējie piļu logi prot tikai svešos komatos bakstīties un rīstās kā vecsaimnieki uz kalpu kārtas garāmgājēju. Taisnība Brežņeva laiku teicienam - mūsdienu Ikšķilē no Andreju Upīša gara tikai Noras krupītis palicis.
 • 13
 • 2
Tiesa kas tiesa
T
Vai var izcept maizi ar netīrām dubļainām rokām? Cik cilvēku N.Ikstena aplējusi ar dubļiem. Līdz šim iztikusi bez grēksūdzes. Bet ar to būtu jāsāk.
 • 22
 • 0
Skaisle
S
par šo - literatūras nozari - mums tiešām ir maz nojēgas, jo nez kāpēc viss tiek rūpīgi slēpts. Kas attiecas uz literāriem notikumiem - patiešām - Ikstena prot komatus likt labāk par mani, nav šaubu. Visādi citādi - vai tev pašai nešķiet, ka tā situācija ir nožēlojama tieši ar to,ka tas literārais notikums ir notikums gaužām šauram ļaužu lokam - tādiem pašiem vārdu mežģīņu drukātājiem ? Ka šiem literārajiem notikumiem pietrūkst gara un dvēseles? Vai var izcept tīru maizi ar netīrām -dubļainām rokām? Tas ir mans viedoklis - apzinos tā subjektivitāti. Negrasos noliegt,ka tev viņas darbi ir labi. Un noteikti neesi vienīgā, bet es ar savu viedokli arī neesmu gluži viena.
 • 20
 • 2
oponēšu
o
Skaisle, iemācies likt komatus un tad kritizē rakstnieci. Tev var patikt vai nepatikt, ko viņa raksta, bet viņas teksti un literārs notikums. Runājot par atlīdzībām, ko viņa ir saņēmusi, tās noteikti nepārsniedz gada minimālo mēnešalgu. Gan jau viņa ir visu deklarējusi, KKF piešķīrumi ir publiski. Ņemot vērā mūsu lasītāju aktivitāti un grāmatu metienus, par kaut kādu izdevniecību peļņu var gvelzt tikai persona, kurai par šo nozari nav ne mazākās sajēgas.
 • 3
 • 17
Juhans
J
Sievietes var raxtīt, īpaši, ja nav sīču un ir dators, laj gan VispaSaules literatūŗas vēstuŗē Skaistais Dzimums neko paliekošu nav rādījis, protams, atskaitot Agāti Kristī (kas īstenībā, iespējams bija gejs:)

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja