Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -3 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Intervija ar koncertzāles Latvija māksliniecisko vadītāju Miku Magoni. Naivu cerību nebūs

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
rūgtā patiesība
r
Interesanti, ka pasākumā neredz Kučinski un Danu Reiznieci-Ozolu, kuri taču ministrēšanas laikā bija šīs mūzikas skolas, pardon, koncertzāles finansiālie aizgādņi un nodrošināja finanšu plūsmas uz to. Tad jau laikam baumas par to, ka viņi atšķēlušies no Lemberga un plāno pāriet uz Vienotību, būs patiesas.
rūgtā patiesība
r
BET Magone ļoti pareizi dara, ka tagad rīko tādus labākus, nekomerciālākus koncertus ar pašmāju laikmetīgās mūzikas pirmatskaņojumiem. Tagad to var darīt, kādu pusgadu būs Elbas Filharmonijas efekts - ziņkārīgie nāks paskatīties jauno zāli, ko tur spēlē, tas viņiem būs otršķirīgi (tāpat kā aizvien vēl lielākajai daļai Elbas Filharmonijas apmeklētāju, viņiem vienalga, vai tur skan Mālers vai Bahs, kad dabūja biļetes, tad iet). Tāpēc jāizmanto mirklis un jārīko labi koncerti. Pēc gada vai 2, kad interese noplaks, nāksies laist tur spēlēt ij daGambas, ij Galkinu, ij šlāģerus, ka tik nestāv zāle tukša un kāda nebūt publika salasās.
Rēcu
R
Dagmba būs 2.novembrī. Citādi viss te būs forši - par valsts un kvotu naudiņu uzbūvēja, KM uzturēs caur skolu, VKKF finansēs programmu... Miera vējos, rīkojiet ko gribat vai nerīkojās vispār. Dzīve Aivaram izdevusies!
  • 4
  • 1
rūgtā patiesība
r
Katram sevi cienošam cilvēkam, kas iestājas par godīgu politiku, taisnīgu budžeta līdzekļu sadali un pret oligarhātu, vajadzētu ignorēt šo mūzikas skolu. Jā, tā celtniecības laikā vispār nekur nefigurēja kā koncertzāle, visa nauda tika piesaistīta profesionālās izglītības iestādes celšanai, pat ne mūzikas skolas, bet arodizglītībai paredzētās budžeta pozīcijas no ES un valsts budžeta tur tika iegāztas. Lai atceramies arī, ka šim objektam ZZS vieglu roku 2018. gada beigās iedeva pārpalikušos budžeta līdzekļus, kurus nebija obligāti visus sadalīt, varēja atstāt 2019. gada budžetā vai novirzīt valsts parāda segšanai. Atklāšanā gan ar pompu un šampi atklāj nevis arodskolu, ko vismaz saskaņā ar finansējuma pieprasījumiem cēla, bet pēkšņi mistisku koncertzāli. Šī zāle ir simbols shēmošanai ZZS gaumē 21. gadsimta otrajā desmitgadē! Un kā tādu aicinu to pilnībā ignorēt.
Diletante
D
Magones kungu nepazīstu, taču interesanta intervija izdevusies. No vienas puses - iedomīgu milleniāļu snobisms (jums būs klausīties alternatīvajā skaņu ainavā ar daudz elektronikas, jo es tā teicu), no otras - neapstrīdami, faktos pamatoti argumenti attiecībā uz rentabilitāti. Kuriem galā tomēr prasīties prasās pēc objektīviem secinājumiem.. Intervijas īss kopsavilkums - "Ventspilī nav, kas klausās, pie mums brauks klausīties no citurienes, jo mēs piedāvāsim to, ko citur nespēlē". Doma nudien nav slikta! Vairāk nepatīk nekā patīk vairākkārtējā LV profesionālo kolektīvu piesaukšana sliktā nozīmē, pat ja tur ir racionāli iemesli; tā vien izklausās pēc iepriekšējo sadarbību radītas sliktas personiskās pieredzes (lai neteiktu - sāpes). Tad nu paskatīsimies, cik ļoti Magones kungs spēs turēties pretī pilsētas tēvu gaumei, masīvajam spiedienam no monopolista "Latvijas Koncerti" -perkusiju/"tango"/2.škiras vokālistu ansamblīšiem utml. Laiks rādīs. Lai izdodas!
rūgtā patiesība
r
Nevajag jau nemaz pilsētas tēvu vai māšu spiedienu. Spiedienu izdarīs nelielais skaits visumā provinciālās publikas. Lai paskatāmies, kas tagad notiek Rēzeknes Gorā. Bija uzrāviens uzreiz pēc atklāšanas, bija normāli pasākumi, jo pietika publikas, kas bija ziņkārīga un nāca praktiski uz visu. Tagad tur vispār kaut kas notiek tikai nedēļu nogalēs, pa nedēļu zāles ir tukšas. Un tas pats, kas notiek, ir.... Maksima Galkina koncerts. Un tas vēl nav tas sliktākais pasākums... Bet tiklīdz sāk rīkot nekritiski visu pēc kārtas, tā pasākuma norises vieta apaug ar zināmu reputāciju. Un tad jau sevi cienoši cilvēki vairs tur īpaši neraujas uzstāties uz tās pašas skatuves, kur Galkins. Kopumā ir jāatzīst sev, ka mēs tērējam kultūrai nesamērīgi daudz publisko (valsts un pašvaldības) līdzekļu, un kultūras piedāvājums ir nesamērīgi liels pret pieprasījumu. Tas kādā brīdī beidzot jāatzīst un jābeidz šķiesties ar naudu kultūrai. Kultūra būtu ar saviem makiem jāfinansē pārtikušai sabiedrībai.
  • 4
  • 2
Āris lapiņa
Ā
Katrā jaunā koncertzālē tikai pasliktina kopējo situāciju, jo cilvēki tiek sadalīti starp visām zālēm un uz katru paliek mazāk apmeklētāju. Ja pasākumi notiek vienlaicīgi, tad apmeklētāju visiem nepietiks. Īpaši starp Liepāju un Ventspilī. Man domāt, ka zaudēs Liepaja
Margarēta
M
Es vispār nesaprotu to vājprātīgo ideju Rīgā būvēt zāli ar 1500 vietām. Tikai nabaga pašmāju mūziķi parakstīsies spēlēt pustukšā zālē, jo ir pie tā pieraduši. Lielie grandi, ko ar to zāli cer piesaistīt, neizpārdotās zālēs neuzstājas principā. Labāk mazāka zāle un vairāki koncerti pēc kārtas, ja ir liela interese, nekā milzīga šalanda, kas praktiski visos koncertos ir pustukša un kurā mūziķi pustukšās zāles priekšā jūtas aizvien demotivētāki.
  • 4
  • 2
Aivars
A
Laikmetīgās mūzikas programma nebūs nekāda unikalitāte Latvijas koncertzālēs. Cēsis un Liepāja to jau aizpilda krietni vairāk nekā pieprasījums. Mokās, arvienvārdsakot
Līna
L
Skaisti, bērniem beidzot sava skola. Bet...... vai tiešām atklāšanas koncertos tikai ir pelnijuši uzstāties sabiedrības krējums??? Kapēc neiesaista Mūzikas vidusskolas bērnus? Skolā mācās tik daudz talantīgu bērnu. Skumji:(
Onkologs
O
Jūs saprotat, ko runājat? Popielai paredzētas citas zāles. Bet šiem talanīgajiem bērniem vismaz ir, kur augt un tiekties, nevis uzreiz nonākt uz skatuves promimenšu koncertā un jau desmit gadu vecumā sajusties kā zvaigznēm, kam vairs ne pēc kā nav jātiecas un jāmācās.
  • 8
  • 3
einars
e
Vismaz reizi gadā mēdzu apmeklēt visas jaunās reģionālās koncertzāles. Cēsīs - biežāk. Tur arī ne vienmēr koncerti ir izpārdoti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja