Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mākslas zinātniece: Muzejs nav tikai lietas, bet arī zināšanas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Margarēta
M
Ārpus Latvijas latviešu mākslinieku izstādes izskatās, piedošanu, kaut kā provinciāli. Laikam svarīgs ir tas konteksts, vide, nīgrā muzejuzraudze, tad tas viss ir kaut kā normāli, pierasti, ierasti un kā vajag. Tiklīdz to pašu izstādi aizved uz ārzemēm, nezinu, kas tieši notiek, bet tas izskatās … kā no laukiem. Tāpēc uz izstādi Bozārā visticamāk neiešu, jo zinu, ka būs tā pati neērtā, nepatīkamā sajūta. Tāpat tomēr ir ļoti, ļoti jādomā pie informācijas pasniegšanas attiecīgās valsts kultūrtelpai ierastā veidā. Ja tur pieņemts rakstīt neformāli un draudzīgi, tad nevajag vārds vārdā pārtulkot kaut kādus plānprātīgi sarežģītus un tehniskus tekstus.
Iekšvaldis
I
Nevis sarežģītus, bet pseido. Patulkotus vispirms pavirši no angļu valodas, lai latviski preses relīzēs skanētu "zinātniski", bet tad to "supertulks" pārvērš angļu vārdos vēlreiz.
 • 4
 • 0
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Vai kāds gudrāks cilvēks man nevarētu iztulkot šos te trīs domu graudus: 1) "... darbs, kas iekļūst muzejā, kļūst par mākslas vēsturi, pat ja iepriekš tas [darbs] tur [muzejā] nav bijis..." 2) "Mākslas vēsture, ja izmantojam metaforu, ir kā tīklojums, kurā ir daudz savienojumu..." 3)"... mūsu neakadēmiskais statuss ļauj daudz brīvāk darboties ar [...] vēstures pārrakstīšanu..." Vai varbūt "mākslas zinātnieces" nesakarīga vāvuļošana arī jāuztver kā laikmetīgās mākslas performance?
:)
:
Kāda tur performance, parasta situācija ar pārspīlētu prasmju un nopelnu piešķiršanu kādam, kuram ir kaut kas labs izdevies, bet kurš nebūt nav tas rangs, ko kādai varas struktūriņai gribētos ieķeksēt savos papīros. Lai būtu ko parādīt citām līdzīgām struktūriņām un savā starpā gvelzt par neaptverami augsto Latvijas līmeni.
 • 2
 • 0
Juhans
J
Sk. auik(g)stāk:)
 • 0
 • 0
Par!
P
Paldies par interviju, ļoti vērtīgs ieskats izstādes aizkulisēs un kontekstā! nebaidos teikt, ka Laikmetīgās mākslas centrs ir viena no progresīvākajām institūcijām, kas nodarbojas ar mākslas virzīšanu sabiedrībā un attīstot kultūras garu un intelektu. Skumji, ka tik daudz negatīvu komentāru (vieni un tie paši negatīvismi, neatkarīgi no raksta satura), taču es ticu un redzu, ka LMC izdodas darīt savu darbu maksimāli kvalitatīvi un man ir patiess prieks par cilvēkiem, kas tajā strādā, neskatoties uz visāda veida grūtībām.
Arī par un arī nebaidos,
A
bet esmu par kvalitāti un nebaidos no kvalitātes apspriešanas. Izkliegt (no kā gan baidīties) pozitīvu propagandu jau nav aizliegts un gadiem dažs labs to klaigā drīz te (apmaksātās kampaņās, arī šī) drīz tur (dažādos amatis par nodokļu naudu), taču palasi kim? vadones teikto - mūsu mākslas atpazīšana kā nekust tā nekust. Tālāk par ordeni un saimniekošanu pie sadales pašu mājās nekas nav. Tātad viss spēks aiziet lai noturētos pie kliegšanas.
 • 7
 • 1
Ierosinājums
I
Vispirms KM ierēdņi būtu koncentrējuši līdzekļus , lai varētu LNMM atjaunot un izveidot cilvēku cienīgas telpas t.s. LPSR mākslas darbu kolekcijai -Mākslas fonda krājumam kā patstāvīgai ekspozīcijai. Tur patiešām ir klasiskas vērtības. Dažus gadus laikmetīgie mākslinieki iztiks bez izstādēm. Nebūs liels zaudējums mākslai.
Vārds
V
Bez izstādēm nevar iztikt un nav jāiztiek. Konfrontēt laikmetīgo mākslu ar nepadarītiem darbiem ir stulbi. Intrigu mentalitāte Rīgā ir tik pataloģiski aktīva. Šo interviju lasot arī - nu kāds stulbums dīda intervētāju provocēt atbildes, kas tūlīt izraisīs pretīgu jūkli, kura saduļķotajā ūdenī prasti sadalīt varu un ietekmi. Ieva lai vispirms izlabo simtiem publicētās kļūdas, ko skaitās "rediģējusi". Briesmīgi daudz paviršību. Piemēram, Burjo grāmatu latviski nav iespējams lasīt, kaut nodrukāts par kkf naudu. Tā nav zināšanu veicināšana, bet vnk veģetēšana un projektiņu nogrūšana.
 • 8
 • 1
Juhans
J
LPSR "māksla" ir jālikvidē.
 • 0
 • 3
Apdauzītais grāmatvedis (speciāli n
A
Nē muzejs ir vieta, kur muļķi glabā to, ko es izdevīgi sev māku pārdot.
jaja
j
Vispār man nepatika, ka jaunajā bibliotēkā "Johansonu" izstāde ir par naudu. Nu kaut kā neētiski nedaudz.
johansons
j
arī tas nepatika. es caur stiklu no arpuses apskatījos
 • 1
 • 0
Skaisle
S
kā tad - nodoms atkal izbraukāties - izvizināties pa pasauli. Kāpēc nesākt ar to,ka mākslu pasniegt arī tiem 40 procentiem nabadzīgās Latvijas sabiedrības, kura turpina grimt netīrībā, slinkumā, nevīžībā un gara nabadzībā? Ej, Astahovska - tu un tev līdzīgie - lai mēs maksājam par to , kā jūs skriesiet pa pasauli meklēt bagātos pircējus saviem mākslas darbiem ?!!! Un kā ar mums - mājās palicējiem? Mums vēl kādu nodoklīti pacelt, kādu sodanaudiņu palielināt. Kuldīgā par aluspudeles izdzeršanu uz ielas puisim uzlikts 150 eiro sods, māte gandrīz sirdstrieku dabūjusi. Ventspilī turpina likumīgi valdīt un vadīt smagos noziegumos apsūdzētais. Eh, un ja tik vien to netaisnību būtu. Ceru,ka nekur netiksiet. Ļoti ceru,ka kādā brīdī mainīsies valsts kultūrpolitikas principi.
Juhans
J
Kāpēc laikmetīgajai mākslai ir tikai mākslas zinātnieces? Tāpēc, ka vīrieši ir šavki muldētāji.
Huans
H
Juhan, Jūs pārāk labi domājat par vīriešiem, gan mākslā ( sevišķi jau glezniecībā, teātrī) gan dzīvē mūsu šlaka var godam nostāties līdzās sievietei. Ja mākslas vēsturē, kur intrigu ir vairāk kā mākslas, iejaucas vīrieši, sievietei jāpaiet maliņā. Domājat, lai atpūtinātu savas darbā nogurušās rokas? Nē, lai cīnītos! Tāpat lai apgūtu jestrākās sporta disciplīnas ( boksu, karatē, svarcelšanu...), lai darbotos politikā, biznesā. Lomu apmaiņa, kas itin nekā laba nevēsta. Ja runājam par zināšanām, tad Latvijā, piemēram ir diezgan riskantā situācija atsevišķi literārie muzeji. Par bibliotekāru zināšanām ( ārpus Valsts bibliotēkas) maz līksma ko sacīt. Viņas NEPĀRZINA, dažkārt pat elementāri, viņu aprūpē esošos fondus. Attaisnojums arī ir- atalgojums simbolisks, ko reizēm grūti saredzēt pustumsā un bezgaisā. Iekāms Latvijā NAV plašu telpu, kur pastāvīgai ekspozīcijai izstādīt akadēmisko mākslu, lai laikmetīgie paciešas ar savām instalācijām, skeletiem un orgāniem. Tik mazā valstī šādam asortimentam vai maz vajadzīgas jaunas un plašas telpas.
 • 3
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja