Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Alvīnes Bautras izstāde Anonīms

Gleznu sērija Anonīms stāsta par trīs reālās pasaules dimensijām, kur viena no tām ir ainava aiz loga, otra ir loga virsma, bet trešā - skatītāja komforta zona. Darbu tapšanu iedvesmoja aizrasojušu logu novērojumi sabiedriskajā transportā, interneta portāli un cilvēku atstātie komentāri tajos, kā arī dažādi uzraksti uz sienām pilsētvidē.

Mūsdienu cilvēks, kurš uz apkārt notiekošo raugās caur viedtālruņa ekrānu, kas pēc būtības ir tas pats aizrasojušais stikla logs, ar pirkstu pieskārieniem atsāj savu nospiedumu, savu vēstījumu pasaulei. Kas ir logs? Ko cilvēks vēlas aiz tā ieraudzīt un ko gribētu uz tā uzrakstīt pats? Varbūt tā ir virsma, kas ļauj palikt anonīmam un tieši tāpēc tik atklātam?

Izstādes ekspozīcijā iekļautie darbi ir gleznoti reālistiskā manierē, izmantojot minimālu krāsu gammu, kur dominē melnā un baltā krāsa, veidojot monohromu attēlu. Atteikšanās no citu krāsu toņu izmantošanas ir apzināta. Mākslinieces mērķis ir plaknē panākt atmosfērisku dziļumu, pielietojot minimālus resursus. Kompozīcija ir lakoniska un kodolīga, kur galvenais uzsvars tiek likts uz loga virsmas izpēti.
Skatītājam pašam ir ļauts izjust un izpētīt tās dažādos dziļumus. Gleznās attēlotie lampu atspīdumi un izstādes skaņu celiņš, ko radījusi mūziķe Bedless Bones, kalpo par metaforu tehnoloģiju klātesamībai mūsdienās. Alvīne Bautra studējusi glezniecību Latvijas mākslas akadēmijā, 2019. gadā iegūstot maģistra grādu. Stažējusies Vācijā un Igaunijā.

Izstādes kuratore Iveta Feldmane

Kur?

Kuldīgas mākslinieku rezidence, Pils iela 2, Kuldīga

Kad?

15. augusts, 2019 – 15. septembris, 2019

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja