Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Lauras Veļas personālizstāde Prāta defragmentācija

„Un es nonāku atmiņas laukos un plašajās pilīs, kur sakrāti neskaitāmi attēli no visa, ko vien atnesušas sajūtas. Tur noglabātas arī visas mūsu domas, gan pārspīlējot, gan pamazinot vai kaut kā citādi mainot sajusto. Tur nodots un noglabāts viss, ko vēl nav aprijusi un aprakusi aizmirstība. Kad es esmu tur, es pieprasu parādīt visus attēlus, kurus vien vēlos. Dažus parāda uzreiz, dažus meklē ilgi un gluži vai izrok no kaut kādām ļoti slepenām slēptuvēm, vēl kādi gāžas virsū bariem un, lai gan es meklēju un prasu pēc citiem, izlec priekšā, kā teikdami: Varbūt mēs? Augustīns.

Gleznotāja jau vairākus gadus pievērsusies terminu identitāte un laiks pētniecībai, kā arī atmiņu pētniecībai laika kontekstā. Izstādes darbi atspoguļo novērojumus, kā mazie atmiņu kadri formē identitāti, kā katra atcerēšanās reize pārraksta vienu atmiņu kadru un, līdzīgi kā pārstāstot stāstus, laika gaitā mainās. Kā stāstītie stāsti veido fiktīvas atmiņas, kas ar mums nekad nav notikušas, un kā ar spilgtajiem stāstiem varam piemānīt paši sevi.

“Reizēm sajūtu atmiņas kā sekreķiku spēli, ko bērnībā spēlējām. Ik pa laikam notraušu smiltis no tām, lai aplūkotu, kā tās laika gaitā mainījušās, vai arī mainījusies ir tikai mana attieksme pret tām?
Skatoties uz atmiņu pētniecības procesu, varam jautāt paši sev – kas ir mūsu identitātes atmiņas, īpašas bērnības vietas, kur viss bija iespējams?” Laura Veļa.

Kur?

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

Kad?

13. februāris – 10. marts

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Skatuves karalienei Lidijai Freimanei - 100(2)

Šodien, 4. aprīlī, Latvijas Nacionālā teātra aktrise un ilggadīgā Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētāja Lidija Freimane svinētu 100 gadu jubileju.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja