Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Spiegs, kurš mīlēja mani

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kino izlase - latvju "varoņu" daudzinājums: 1) dokumentālfilma "mans tēvs - baņķieris" 2) dokumentālfilma "mans draugs - baņķieris" 3) dokumentālfilma "mans tēvs - padomju dubultspiegs" ar neveiklu nosaukumu "Spiegs, kurš mans tēvs." (Lieliskajai tulcei no angļu uz latviešu un otrādi - Ievai Lešinskai - jau nu vajadzēja varēt izdomāt veiklāku nosaukumu filmai par tēvu... Nu, bet tas tā.) Jā, un vēl 4) TV filma "Sarkanais mežs," kur galvenais varonis - žīdu šāvējs - pirmās epizodes 36.-ajā minūtē saka: "Kad 1941. gada jūlijā vācieši ATBRĪVOJA Rīgu..." Četras filmas, kurās daudzināti jeb glorificēti antivaroņi. Nevaroņi. Un pēdējā nevaroņa daudzināšanu ar savu klātbūtni pagodina pat Levits! Oj, vej.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Svarīgs aspekts, kas mūsdienu jaunajai paaudzei var paiet garām, ir tas, ka Lešinskis toreiz ANO nepārstāvēja Latviju, bet gan - PSRS! Un, ja PSRS viņu izvirzīja uz ANO, tad viņš bija izpelnījies PSRS uzticību augstākā mērā. Un bija augstākā mērā priviliģēts, ja varēja pie sevis izsaukt meitu (no šķirtās laulības). Un - visticamāk - taisījās IT KĀ pārbēgt uz ASV - ar PSRS ziņu un tādā veidā veikt dubultspiega misiju. Diezgan neticami izklausās, ka, ja viņš TIEŠĀM un NOPIETNI gribēja pārbēgt uz ASV, tad pēkšņi aicinātu pie sevis meitu un viņai to atklātu, u.t.t.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
[Die's viņiem piedos, jo "viņi nezina, ko viņi dara."] Trakums tikai tāds, ka tie, kuri iesaistās vai ar šantāžas palīdzību tiek iesaistīti slepenajos dienestos, ZINA, ko VIŅI DARA. Un kļūt par "dubult" spiegu ir galīgs stulbums, jo, "dubult" spiegam netic vairs ne viena, ne otra puse. Nabaga Lešinskis iedomājās, ka, ja viņš IT KĀ pāries amerikāņu pusē, tad dotajos vēsturiskajos apstākļos amerikāņi viņam noticēs. Un gan jau puisis cerēja, ka spēs spiegot uz visām pusēm non-stopā. Diemžēl - nepaglāba pat tumšās saulesbrilles, (ar kādām varbūt pietika, lai spiegotu Skapī). Aizgāja uz šopingmolu un tur mistiski saļima... varbūt kāds garāmejot viņam netīšām ar "lietussargu" iebakstīja tāpat, kā bulgāru disidentam Markovam uz kāda Londonas tilta... Kas to lai zina...
Vecsčekists
V
Nerris, te ir neliels pārpratums. Tie, kuri jaunības aizrautībā grib risināt nodevības tēmu "nezina, ko viņi dara", jo nav tur paši piedalījušies . Tie, kuri kļūst par slepenajiem aģentiem domā, ka viņi "zina"... bet arī viņi nezina, ka vislielākais ienaidnieks ir "savējie", kuri uzmetīs pie pirmās nepieciešamības. Un vēl viņi nezina to, ka viņu darbība visbiežāk ir bezjēdzīga principā, ka viņi , iespējams, ir nepieciešami tikai tāpēc, lai kāds pulkvedis varētu aiziet pensijā kā ģenerālis, ne vairāk.
  • 1
  • 0
Vecsčekists
V
Gudrie spriedelētāji vēl nekad nav centušies patiesi izprast slepenajos dienestos strādājošo cilvēku psiholoģiju, ko viņiem nevar arī īsti pārmest... jo viņi nezina, ko viņi dara. PS. No kurienes pēdējie seši vārdi?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja