Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nekā personīga: Nodegušās vēsturiskās mājas Kalnciema ielā vietā paredz 12 stāvu augstceltni

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
:)
:
Un ko par to domā KNĀBis?
Protams
P
Tāpēc jau tā jugendstila ēka "nodega"! Bija tāda vajadzība. Kur tad mūsu arhitekti? Kur Gaile un co? Kura tik ļoti cīnījās pret Okupācijas muzeja piebūvi? To, ka tiek iznīcinātas Rīgas jugendstila ēkas, neredz?
cinisma kārtējā uzvara
c
vispirms mēdīkļi meloja, ka bomži aizdedzinājuši, ļoti profesionāli visos jumta stāvos, pēc tam "nabaga " uguns dzēsēji imitēja dzēšanu 2-3 nedēļas un tad dažu dienu laikā nojauca ēkas, kurās izdegušie pārsegumi bija neizdeguši- un supper būs jums jauncelten rižaņe. Kur tad pieminekļu sargi? Kur Dambis, kur Blūms, laikam labs kukulītis, jo ne skaņas, ne miņas...
Absurds
A
Faktiski vienlaicīgi RD attīstības departaments stādā pie teritorijas zonējuma maiņas, bet VKPAI pie konkrētajā teritorijā esošas ēkas iekļaušanas pieminekļu sarakstā un abas institūcijas nespēj rast kopsaucēju. Bet atbildi no līdzekļu trūkuma māktā īpašnieka var gaidīt turpat pus gadu!
Signe
S
Policija par to klusē? Nekādas dedzināšanas izmeklēšanas, nekā? Šāda mēroga celtnei un ugunsgrēkam vajadzētu taču meklēt arī cēloni.
Absurds
A
"Negaidīta" veiksme lielai Igaunijas nekustamā īpašuma firmai - Rīgas pašvaldība pēc savas iniciatīvas, bez projekta, bez ekspertu atzinuma t.i. patvaļīgi, par saviem līdzekļiem nojauc privātīpašumā esošu ēku!
Absurds
A
Šis ir tas gadījums, kad jārunā par pilsētplānotāju atbildību, gribēti negribētu. Kā tas ir iespējams, ka kvartālam, kurā atrodas, reāli pastāv kultūrvēsturiska ēka, tiek piešķirts augstceltņu zonējums un RD attīstības departaments palielina stāvu skaitu no 6 uz 12? Un vai gadījumā ar zonējuma maiņu nav sasaistīti arī nodokļi?
Absurds > bet
A
Nila biroja atrakstīšanās vēstules var krāt kaudzītē.
 • 12
 • 1
bet>Absurds
b
Kas Tev to liedz Nilam pajautāt viņa TWITER kontā?
 • 3
 • 5
Kapello
K
Vai tā nebija Igaunijā iecienītā kontrolētā degšana 4 diennakšu garumā?
Rīgas Dome
R
lūk, kādus investorus mums vajag: Stingrus, cietus kā akmens, ar nesalaužamu pārliecību pārvērst Rīgu no vācu-latviešu stila pilsētas par krievu stila pilsētu... Mūsu internacionala pilsētvide tad tiks pilnībā internacionalizēta, lai tie latvieši te nedomā ka dzīvo Eiropā.
 • 18
 • 0
>Kapello
&
tā bija Krievijas Igaunijas investoru biznesa prakse Rīgā........
 • 14
 • 1
Dzīvoju netālu
D
Jūgendstils, šmugendstils. Kultūrvērtība ēkai ir tikai uz papīra. Desmit gadus stāvēja grausti.
Margarēta
M
Atgādina traci par "kapu tramvaju". Ok, varēka diskutēt, vai tas ir pats vajadzīgākais maršruts, bet tā demagoģijas, kas tika raidīta kapu sakarā, visas tās žēlabas par nezin kādām vērtībām, kas nu ies bojā, apgalvojumi, ko kapu draugi rakstīja sociālajos tīklos, bija sasniegusi jau kaut kādu histēriju. Viens otrs aktīvists nemaz nezināja, kurā ielas pusē vispār ir sv.Patvēruma baznīca un kapi, daži, man liekas, nezināja un vēl tagad nezina, ka pokrovj ir sv.Patvērums, man ir aizdomas, ka prettramvaja aktīvists Gobiņš, piemēram, domāja, ka tas ir cilvēka uzvārds. Sakopt gan tur neviens to diženo vērtību netaisījās no aktīvistiem. Labi vēl, ka nenosvilināja, sausās lapās sveces dedzinot. Tagad ir līdzīgi. Man liekas, tagad varētu mierīgi vai pusi Rīgas nojaukt, neviens nereaģētu, jo visi sēž un kā tādu futbola spēli skatās šī vismaz 20 gadus neapdzīvotā grausta nojaukšanas epopeju. Vajag nevis činkstēt par šo graustu, bet sākt domāt, ko darīt ar tūkstošiem citu tādu ēku visā Latvijā.
xx
x
Ko darīt? Apdzīvot un apsaimniekot . Priekš tā ir vajadzīgi cilvēki, vēlams maksātspējīgi . Atceries bija tāds pīļknābis, kas teica - kam nepatīk lai brauc prom ? Nu lūk, pasaki viņam paldies, tās ir sekas diletantu valdīšanai . Dēļ taupīgiem diletantiem pat Maksima sabruka .
 • 8
 • 7
nepacietīgais
n
Izsakies īsāk.
 • 11
 • 3
Margarēta
M
Es nesaprotu traci ap šo vienu ēku. It kā tā būtu vienīgā vēsturiskā ēka, kas Rīgā iet bojā. Rīgā vien, nemaz nerunājot par citām vietām Latvijā, ir taču veseli kvartāli vēsturiskas apbūves, kas grūst kopā, skaisti nami, kas apķēpāti ar grafiti un kuriem lobās nost fasāde. Ir vecās cara laika rūpnīcās - fantastisks industriālais mantojums, kas ieaug kārklos un grūst kopā. Ejiet un glābiet. Iestājieties par to, lai grafiti tiktu notīrīti, Provodņiks sakopts un pārvērsts par kādu mākslas telpu, sakopiet kaut pašu spēkiem kāda savulaik ievērojama cilvēka kapavietu Meža kapos ar skaistu pieminekli, kas nu vairs diemžēl netiek kopta. Visa aktivitāte apstājas pie viena!!! grausta, par kuru neviens no jums līdz šim nelikās ne zinis. Tāpat kā par daudziem citiem graustiem, kas pārvilkti ar tentiem, uz kuriem uzzīmēta ēka, "grezno' Rīgu. Tas ir liekulīgi un nožēlojami!
Robis>Margarēta
R
Pievienojos! Margarēta-ejam ar Jums kopā un sākam ko kopt!
 • 2
 • 0
Opā
O
Igauņi ir širmis, vai pamatā nav krievzemes oligarhu kāposts? Šī varētu būt paraugstunda, kā apčakarēt Latvijas valsti un tās likumus. Pat detalplānojumu paspējuši sagatavot.
ede
e
Kāda starpība širmis vai neširmis, igauņi, krievi, vācieši vai skandināvi, vai paši latvieši! Viens skaidrs - smird pēc krāpniecības un smērēšanas.
 • 11
 • 0
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Pārvērtīsim valsti par muzeju! Izmirstošai tautai tas būtu ļoti loģiski un noderīgi!
Aizsajūsmasaizrāvāselpakapatapdirso
A
Nu i nodirsos!
 • 0
 • 0
xx
x
Ironija nevietā, muzeji ir kultūras sastāvdaļa . Nebūtu te muzeju un šarma , neviens tūrists te nebrauktu . Pilna pasaule ar stekļaškām , arī kur normālāks klimats un smaidīgāka publika ! Ja kāds domā , ka kāds brauks skatīties uz tiem stikla monstriem , aizmirstiet - ārzemēs tos pēc max gadiem 50 jauc nost un taisa citus augšā .
 • 36
 • 2
Roberts
R
Patiesībā es to jau biju gaidījis..Tas, ka Burovs melo-tas jau sen visiem zināms...
nu re
n
Tagad visi zinās, kāpēc to jūgendmāju dedzināja.
un kas?
u
visis zina-kas ir politiskās partijas LV, bet tik pat iet vēlēt. Visis zina, ka LV valsts un pašvaldību pasūtījumi tiek dalīti pa blatiem, un tik pat piesakās konkursos. Visi zina, ka nav nekāda saldā krējuma: ir varai piesūkūšos diletantu bars, bet tik pat par tiem lasa......
 • 11
 • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas