Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pašvaldība nolēmusi nojaukt novembrī degušo Kalnciema ielas graustu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Daudz daudz
D
Ekonomiskāk pēc degšanas nojaukt nekā restaurēt.. itseviški, ja jau ēka pirms degšanas pamesta un sākusi degradēties.... un vecais grausts būs atvietots ar modernu ēku!
Bērzs
B
Vajag nojaukt- nav problēmu, bet vietā drīkst būt tikai parks, tad gan redzētu, cik aši zēni saglābtu. PS. Vecrīgā vienu ēku saglāba, vēl švakākā stāvoklī, izdegšana nav lielākā problēma.
Neburovs
N
No Burova un viņa bandas pumpas jau metās. Vatņiki gatavi iet uz visu banku, lai iznīcinātu buržuāziskās Rīgas paliekas.
Ušakovs posta
U
Tāpēc jau arī šī vēsturiskā Rīgas ēka tika nodedzināta. Un tā nav vienīgā.
Margarēta
M
Nē, tas ir aiz pārmērīgas kultūras mantojuma sargāšanas. Ja būtu saprātīgas prasības, piemēram, pietiktu saglabāt un atjaunot vēsturisko fasādi ielas pusē, bet aizmugurē varētu būvēt funkcionālu, mūsdienīgu ēku bez īpašiem ierobežojumiem, šādu graustu nebūtu. Konkrēti šim graustam jau arī vienīgā vērtība ir tā pompozā ielas puses fasāde. Aizmugurē ir būceņi.
  • 3
  • 0
Bērziņš
B
Un tā vietā uzcels bezgaumīgu tirdzniecības centru vai daudzdzīvokļu māju? Labāk atjaunot šo jūgendstila ēku.
Margarēta
M
Kas tad tāds ir nojaukts? Doma baznīca? Prezidenta pils? Grausti jau nav izveidojušies dažu gadu laikā. Slavenais Marijas ielas grausts bija grausts, jau pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad es tur katru dienu gāju garām, kad vēl studēju. Tik daudz vēstursiku ēku, cik savulaik nojauca Kārlis Ulmanis, lai pilsētu padarītu latviskāku, turklāt labas ēkas labā stāvoklī, 3 nili nenojauks. Nils vai Dome jau nav tie, kas nosaka arhitektūras pieminekļu sargāšanas prasības, kuru dēļ ēkas pārvēršas graustos, jo nav uzturamas atbilstoši šīm stingrajām prasībām. no nemaksājošajiem vecajiem īrniekiem, kuriem nebija iespēja neko privatizēt, vaļā tikt nevar, maksāt viņi neko nemaksā. Ēkas savešana kārtībā maksātu miljonus, kuru nav un kurus nekad nebūs iespējams atpelnīt.... tā pamazām Rīga pārvēršas par diezgan nepievilcīgu vecu ūķu, pardon, kultūras mantojuma pilsētu. Mantojums tāds, ka braucot cauri pilsētai, negribas pa logu skatīties. Vasarā vēl priekšā koki, tad tā neredz, bet ziemā skats ir drūms.
  • 1
  • 0
Margarētai
M
Margarēta, labāk aizveries. Tavi vatņiki ir gatavi nojaukt pat visvērtīgākos kultūras pieminekļus. lai varētu savas modernās slāvu izbas sacelt. Vecrīgā jau daudz vērtību nojaukts un to vietā modernie šedevri sabūvēti. Parole 20% darbojas.
  • 1
  • 1
Margarēta
M
Jebkas būs labāks par to graustu, kas "priecēja" Rīgas viesus ceļā no lidostas. Vajag sakopt, kas ir sakopjams, kas vairs nav vai nevienam nav vajadzīgs, ir jānojauc. Rīga izskatās pēc kaut kādas graustu metropoles. Visā lokā ar centru ir šādas ēkas šausmīgā stāvoklī. Un tas ir "iekonservētās", kas nozīmē apkārt žogu un pāri tentu ar ēkas zīmējumu. Tādas viņas stāv gadu gadiem. Kamēr sabrūk. Vai kāds saņemas nosvilināt. Jo jaukt nedrīkst. Esot vērtība. Kāda vērtība ir izdemolēts, pussabrucis grausts? Vai ar tentu pārvilkts grausts?
  • 1
  • 2
skats no malas
s
Jūgendstila metropole Rīga jauc nost jūgendstila ēkas un to vietā būvē Pleskavas cienīgo "arhitektūru".
Margarēta
M
Piedod, bet tas nu gan nav nekāds jūgendstils. Un mēs īstenībā neesam nekāda jūgendstila metropole. Jūgendstila metropoles ir Brisele un Antverpene, kur jūgendstila ir daudz, tas ir patiešām tīrs jūgendstils, nevis kaut kas starp jūgendstilu un klasicismu kā Rīgā.
  • 0
  • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas