Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atšķirt nacionālismu un patriotismu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
ahha
a
Diēta ir pagājušais gadsimts! Lai zaudētu svaru, jums vairs nav nepieciešams sevi izsmelt ar diētām! Es šeit lasīju par jaunu un veselīgu metodi - http://bit.ly/ketosliim es izmēģināju tik daudz lietu, visas diētas, fitnesu, labi, es varētu zaudēt 2 kg un ar šo rīku mēneša laikā zaudēju 15 kg, un es jūtos lieliski! Es iesaku visiem!
卐>>⁂<<卍
Pāri visam Latvija !
Romualds
R
Autors apmaldījies brikšņos un netiek ārā .Tur arī palicis.
REX
R
Kapēc? Man liekas-kopumā neslikts raksts.
  • 2
  • 3
Pūķins
P
Man nacionālisms, patriotisms, imperiālisms un nacisms ir viens un tas pats.
Sers Henrijs
S
Pēc Ivara Austera kauliem kauc Bāskervilu suns! Jo viņš pūš globālisma un LGBT taurē, lai nīcinātu ārā latviešu tautu. Viņam patiktu, ka te būtu teritorija, ko varbūt vēl kādu laiku sauktu Latvija, bet kur dzīvotu tautību un dzimumslimnieku jūklis dažādās krāsās un kas runātu angliski vai arābiski.
mēdija
m
Tas Austers var tos matus skaldīt cik vien viņš vēlas, bet fakts paliek, ka Latvijā ir milzīgs deficīts (īpaši valdības aprindās) kā vienā tā otrā.
jautājums
j
Kāds deficīts? Kur?
  • 1
  • 2
Ezītis
E
Abi jēdzieni, protams, ka ir nodalāmi. Nacionālisma pamatā it tautu un nāciju pašnoteikšanās ideja - ka katrai tautai un nācijai ir tiesības uz savu valsti. Savukārt patriotisms ir savas tēvzemes mīlestība, proti tā piemīt arī nacionālisma pretstatam - šovinismam, kura pamatā ir kādas nācijas, tautas pārākuma sludināšana. Nacionālisma pamats ir nāciju dažādības atzīšana un atbalsts šai dažādīguma līdzāspastāvēšnai. Patriotismam dažādība nav svarīga,, citas tautas un nācijas nav svarīgas, notiek šaura koncentrēšanās tikai uz savu tēvzemi. Līdz ar to patriots var būt gan nacionālists, gan arī šovinists, kas var tiekties pakļaut citas tautas un nācjas, lai paplašinātu savas tēvzemes varu.
kāda tam nozīme
k
Es gan piekrītu raksta autoram. Nacionālisms un patriotisms nav viens un tas pats. Man pat ienāca prātā...psrs laikos ar "gudru" ziņu tika akceptēts tautu draudzības ,jeb daudznacionālais kopums, kurš paredzēja vietu arī nacionālismam kā tādam. Galu galā, nepieciešamības gadījumos, ar to viegli manipulēt,īpaši, ja vajag izraisīt konfliktus un turēt armiju vienmērgatavā pozā. Nacionālisms vāji slēpj egoistisko izredzētības gēnu. Valsts svētku novembra maratonā medijos varēja atskatīties tādās pērlēs, ka sāku apšaubīt to radītāju godīgos nolūkos. Vai nu jāsamierinās ar lielu stulbumu, vai lielu manipulēšanas vēlmi. Abi nav kompliments...
2021
2
Nacionālisms un Patriotisms ir atšķirīgas lietas, bet patriotisms ir nacionālisma sastāvdaļa un nevar pastāvēt bez nācijas. Nacionālisms - pilsoņa valstsapziņa un darbošanās savas valsts un tautas labā. Patriotisms - tēvzemes un latviešiem arī nacionālas valsts mīlestība un lepnums par to. Nacionālisms ir slikts tikai tiem, kuri nav Latvijas pilsoņi un kuriem pilsoniskā piederība ir latviešiem svešai valstij. Šovinisms pastāvēja arī pirms nacionālo valstu izveidošanās un lepoties ar savu valsti un pārākumu pār citiem potēja vēl imperiālisma laikos un ar nacionālajām valstīm šim šovinismam ir maz sakara, jo nacionālas valstis ir MAZIŅAS un radās uz šovinistisko impēriju drupām - krievi vēl joprojām ir šovinisti, jo murgo par impērijas atjaunošanu un vēl joprojām jūtas pārāki.
  • 9
  • 3
hmm
h
Viens no argumentiem, lai likvidētu PSRS, bija tāds, ka nevar būt nekā kopīgā tik atšķirīgām tautām kā, piemēram, Baltijas tautas un Vidusāzijas tautas. Savukārt Eiropas Savienībā ielaiž Eiropā miljoniem gan afrikāņus, gan musulmaņus. Imigrācijas jautājumos Eiropas Savienība ir PSRS kvadrātā.
  • 15
  • 2
Alma mater
A
Protams, Austeram ir tiesības uz savu personīgu viedokli, tomēr viņš to drīkst paust tikai kā privātpersona. Kā universitātes pasniedzējam, viņam ir jāmāca studentiem tas, kas ir izdevīgs Latvijai kā nacionālajai latviešu valstij. Ja grib paust savu dīvaino viedokli plašāk, tad lai pamet universitāti un iestājas kaut vai Ždanokas partijā.
mja
m
Diemžēl tev nav taisnība šajā jautājumā un arī apziņas kādā valstī atrodies - Latvija ir ES sastāvdaļa, kurai Latvijas valsts jēdziens ir nebūtisks un kā te viens polittehnologs ļoti precīzi pieminēja, tad Latviju pārvalda viesstrādnieki.
  • 1
  • 5
Skolnieciņš no svētbirzs
S
Valsts svētku priekšvakarā apdomāsim savu dzīvi. Padomāsim ko labu un ne tik labu aizvadītajā gadā esam veikuši Latvijas labā. Novērtēsim savas rīcības sekas. Šajā svinīgajā laikā piedosim mūsu valdībai - politiķiem, ierēdņiem un alkatīgajiem uzņēmējiem – viņu kļūdas, nepilnības un noziegumus pret tautu. Neviens no mums nav ideāls. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Taču kamēr mēs esam dzīvi, tikmēr mēs esam spējīgi labot pieļautās kļūdas vai arī mazināt kļūdu negatīvās sekas. Iesaku mūsu valdībai ieklausīties manā tautā. Iesaku valdībai nožēlot savas kļūdas un apdomāt, kā vērst situāciju tautai par labu. Šajā laikā atcerēsimies par latvju tautas neaizsargātāko daļu – trūcīgajām un maznodrošinātajām personām. Aizmirsīsim nerimstošo alkatību un negausību. Atbalstīsim grūtībās nonākušos tautiešus. Tikai vienota tauta ir spēks. Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Mēs esam saimnieki savā zemē. Tikai mēs paši varam aizstāvēt savu Tēvzemi – Latviju. Lai Latvju Dievi ir ar mums!!! #svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs
S
Tuvojas valsts svētki. Šogad 18.novembrī mūsu valsts svinēs 102. jubileju. Šajā laikā mūsu tauta ir pārdzīvojusi ļoti dažādus notikumus gan pozitīvus, gan negatīvus. Neskatoties uz grūtībām, mūsu tauta ir spējusi izdzīvot un pārdzīvot jebkurus dzīves izaicinājumus. Kaut arī šis gads visai pasaulei ir grūts un smags, nenokārsim degunu. Saglabāsim staltu stāju. Ar cerību virzīsimies dzīvē tālāk. Neapstāsimies pie sasniegtā. Turpināsim čakli strādāt, lai vairotu savu, valsts un tautas labklājību. Mīlēsim savu Tēvzemi. Mīlēsim Latviju. Mīlēsim sevi un savu tautu – latvju tautu. Pasaulē jau tā ir daudz ļaunumu, tāpēc šajā svētku laikā domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus. Vairosim prieku un laimi. Pateiksimies Latvju Dieviem mums sniegto dzīvību! Turēsim godā senlatvju spēka zīmes un senču gudrību. Apzināsimies savu brīvību un saglabāsim savu senču ticību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Skolnieciņš no svētbirzs
S
Nemanot tuvojas 18. novembris. 18.novembris ir visas latviešu tautas svētki, jo šajā datumā ir Latvijas dibināšanas gadadiena. Mūsu tautai bija jāmēro ļoti tāls ceļš līdz brīvībai. Ilgus gadsimtus mana tauta tika apspiesta un pazemota. Beidzot mēs esam brīvi. Tālab novērtēsim savas Tēvzemes un tautas brīvību. Leposimies ar savu latvietību un senču varenību. Lūgsim Latvju Dievus par mūsu valsti un tautu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu valstij dabas krāšņumu un mieru, bet mūsu tautai auglību un mīlestību! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas no iebrucējiem un citiem ļaundariem! Lūgsim Laimu, lai Laima sargā mūsu mājas pavardu un sniedz mums materiālu labklājību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, kas bijis mūsu dzīvēs! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos! Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
ehhhh
e
it kā profesors, bet tādas muļķibas sarakstījis. Pat Nikolā kapā jāsmejas
Def
D
Maita ar lielo burtu viņš ir. Ir jābūt gan nacionālistam gan patriotam!!!!!!!! Bet tādus kas saka ka nacionālisms ir slikts- vaig ar sūdainu koku triekt no Latvijas ārā!
Phe
P
Mudaks. Piesavinājies Skrutona idejas

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas