Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins
Tiesībsarga birojs, vērtējot sākotnēji pieejamo informāciju par gadījumu, notikušajā saskata diskriminējošu attieksmi

Brauciens, kas beidzās nesācies un sagandēja dienu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Rr
R
Viens šeit izteicās par smirdīgiem autobusiem, lai viņš padomā, no kā rodas smirdīgi autobusi.
Andrievs
A
Invalīda izmantošana eksperimentos un kampaņai pret potenciālu konkurentu ir cilvēktiesību pārkāpums. Ko par to teiks Tiesībsargs.
Bzdun
B
Šoferis tak piedāvāja to bēdubrāli iecelt autobusā!Ja atteicās tad lai šamais šālē dillēs!Lidmašīnā arī sagribēs ar saviem ratiem?
Margarēta
M
Starp citu, man riebjas jaunais eifēmisms invalīdu ratiņus jeb rAAAAtiņkrēslu saukt par rIIIIIteņkrēslu. Riteņi ir arī biroja krēsliem, invalīdu ratiņi ir no vārda "rati", nevis no vārda "riteņi". Valodas kropļošana un neloģisku, semantiski nepareizu terminu veidošana nepadara ne tos invalīdus veselākus, ne tos invalīdu rAAAAAAtiņus smalkākus vai nebijušus.
Margarēta
M
Nav tiešām runa par manu izglītību, bet par manu valodu. Ir taču bērnu ratiņi. Un ir bērnu riteņi. Un tās ir 2 dažādas lietas. Tāpat ir invalīdu ratiņi. Un ir arī invalīdu riteņi (tādi, kuros var mīties guļus pozīcijā). Tie, ko ikdienā lieto invalīdi, ir ratiņi jeb ratiņkrēsli, nevis riteņi, ko izmanto sportiski invalīdi kā pārvietošanās līdzekli vai paralimpiskajos sporta veidos. Ja ir izdomājuši invalīdu ratiņus aukt par riteņkrēsliem, tad kā jūs sauksiet krēslu, kas uzmontēts invalīdiem paredzētam ritenim jeb velosipēdam?
 • 2
 • 0
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
Bet Margarēta !šeit nav runa par Tavu izglīītību bet par nekaunīgu invalīdu diskrimināciju !
 • 2
 • 1
Enģeļa viesis
E
Tas ka ir izlepuši un negodīgi invalīdi un tas, ka Apeirons provocē, nenozīmē, ka šī lieta nav jāatrisina. Pats piedzīvoju viena nekorekta invalīda apvainojumus un naidu, bet norakstīju to uz viņa slimību. Ne jau visi ir provokatori. Daudzi tiešām nevar un ir slimi. Tāpēc šī lieta ir jāatrisina.
minoru diktatūra
m
Cerams, LUXExpress nevis taisnosies, bet dosies uz policiju vai tiesu - iesūdzēt provokatorus.
URRRĀĀĀ
U
Gunāram Grabinskim un viņa biedriem, kuri gribēja pārbaudīt sabiedriskā transporta pieejamību cilvēkiem ratiņkēslos visdrīzāk diena izdevās diezgan forša, jo daļēji tika pierādīta nepieejamība. Toties piedirstie pauri balsodami par komūnistiem, naclopiem, svoločiem vai jampampiņiem 100tūkstošiem Latvijas pilsoņu ir sagandējuši dzīvi. Tāpēc ļoti daudzi brauc projām no izzagtās Latvijas un palikušie labie ļauži bieži vien dzīvo diezgan nabadzīgi.
Zane
Z
Ko ar ņemties ar starpvalstu autobusiem! Pamēģiniet ar invalīdu ratiņiem iekļūt Rīgā 5.maršruta tramajā!!! Apeiron, nodemonstrējiet!
Baiba B.
B
Kurš te saka, ka Eiropā nekur nevar tikt šādos autobusos? Var! Arī Lux Express rīcībā ir autobusi ar pacēlāju. Bet Baltija laikam nav Eiropa.
Eiropā var, bet ar piebildi
E
: pacelaji ir tikai dazu marsrutu dazos autobusos. Tiek akcepteti tikai dazu modelu invalidu rati. Brauciens japiesaka 2 nedelas ieprieks. Ja kadu no nosacijumiem nevar izpildit, jabrauc ar taksi. Bez debatem un provokacijam.
 • 6
 • 1
Viesturs
V
Nekur Eiropas starppilsētu vai starpvalstu autobusu līnijās neesmu redzējis iespēju iecelt invalīdu ar elektrisko riteņkrēslu tieši autobusā un sēdēt piesprādzētam invalīda ratiņos. "Apeirona" izprovocētajam cietējam turklāt tika piedāvāts sēdēt salonā un riteņkrēslu nodot bagāžā. Ar rokām pacelt braucēju ar visu ratiņkrēslu būs pa spēkam tikai svarcēlājiem.
 • 9
 • 0
kordons
k
https://www.flixbus.fr/services/personnes-mobilite-reduite Gribat vizinàties salonà, ratu modelim jàbùt sertificam un jàpiesakàs 2 ned. iepriek$. "Si vous devez voyager en fauteuil roulant dans le bus, vous devez au préalable vérifier auprès de notre Service client que la ligne de bus que vous souhaitez utiliser est accessible pour les fauteuils roulants. FlixBus dispose jusqu’à présent d’un nombre limité de lignes de bus offrant cette possibilité. Cela dépend du modèle de bus utilisé et des conditions d’accessibilité de l’infrastructure aux arrêts de bus. Pour voyager avec votre fauteuil dans l’habitacle, le fauteuil roulant doit répondre à certaines normes : Fauteuil roulant autorisé en tant que siège passager, conformément aux normes DIN EN 12183 ou DIN EN 12184. Fauteuil roulant possédant un système de retenue, conformément à la norme DIN 75078-2. Nous devons vous prévenir que nous ne pouvons pas nous permettre d’exception à ces règles."
 • 4
 • 1
Viesturs
V
Un kurā valstī LUX EXPRESS ir autobusi ar pacēlāju. Droši vien, ka Krievijā, jo Eiropā tadi busi nav redzēti.
 • 9
 • 0
Margarēta
M
Vēlreiz saku, TUR NAV VIETAS RATIEM. Rati salonā nav paredzēti. Tie apdraud citus evakuācijas nepieciešamības gadījumā. Invalīdam tāpat kā visiem ir jāsēž sēdvietās. Kas šim slimajiem provokatoriem arī tika piedāvāts, Bet viņi gribēja braukt savā kaļaskā. Un palika nebraukuši. un tagad visi apliek oligarhiem piederošo autotransporta uzņēmumu konkurentus.
 • 13
 • 1
ta nu gan
t
Sagandēta diena? Ir taču rakstā rakstīts, ka tas bija sociālais eksperiments. Gunāram nekur nebija jānokļūst, kā vien jāpierāda autobusa pieejamība vai nepieejamība. Pierādīja nepieejamību, tātad diena tika pavadīta rezultatīvi.
viss pareizi
v
Provokatori sagandēja dienu busa vadītājam.
 • 5
 • 0
gf
g
Dod Dievs nevienam nekļūt par invalīdu. Taču, ja tā ir gadījies, iespējams pareizi pirms biļeti pirkt, ir informēt par savu statusu.
M.
M
Nu, ja saliek kopā to, kam pieder šis medijs, kas ziņu izbazūnē, un dažs labs Latvijas autobusu parks, tad nebūtu, ko brīnīties, kā tas te pasniegts. Un nav nekādu ilūziju, kas šo organizējis. Citiem medijiem gan nevajadzētu būt tik naiviem, šo pārpublicējot.
Tikai nevajag...
T
Kad pāris gadus atpakaļ bija Apeirona akcijas brauciens pa Latvijas pilsētām ar īpašu autobusu par vides pieejamību, tas pats Gunārs visu ceļu sēdēja autobusā pasažiera sēdeklī. Toreiz vēl viņam nebija ratiņkrēsla.
Arnis
A
Gunārs arī eļektričkās tīri žiperīgi ierāpjas
 • 9
 • 0
ha
h
Apeirons rīko provokāciju un tad paziņo, ka ir "izbojāta diena". Kukuļņēmēju kantoris, kas slēpjoties aiz invalīdu mugurām rauš kabatās aploksnes no uzņēmējiem...
Ass
A
Valstij vajadzetu radīt piemēru un lidz ar to noteikumus!Ka mums sastāv ar vilcieniem un to atbilstību invalīdu prasībām?
AR
A
TIEŠI TĀ! Un tramvaji??!! Cik šausmīgi smieklīgs un tendenciozs raksts, speciāli pret LUX Express, kas ir vislabākie autobusi, kādi mums te jebkad kursējuši. Muļķības....
 • 28
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas