Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cilvēki, kurus valsts padara par nabadzības ķīlniekiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Laiks strādāt
L
Tā kā bezdarbnieku pabalstu izmanto daudzi labi situēti cilvēki, tāpat kā pensijas tūkstošos saņem daži kombinatori, laiks sākt pamatīgāk strādāt gan prokuratūrai, gan KNAB, gan ministrijām , nevis tikai sev algas palielināt. Esošā alga arī jānopelna , nevis tikai jāsaņem.
Cerība uz jaunajiem
C
Ja šī Saeima, kurā daudz jaunu, perspektīvu deputātu, neieviesīs labas izmaiņas, tad visas cerības zūd. Kaut gan jau sagādāta vilšanās ar pilsonības piešķiršanu visiem jaundzimušiem. Pilnīgi bezjēdzīgs likums, jo vecākiem tāpat bija ļauts izvēlēties bērna pilsonību. Nožēlojami, ka tas bija vienīgais Vējoņa darbs 4 gados, un tas pats krievu labā.
vieda doma
v
tieši šodien nonācu līdz tādai domai, ka tieši nabadzība iznīcina personības (studijas nesamērīgi dārgas, valodu kursi arī, kultūras izbaudīšana arī izpaliek). Mājoklis un pat paika ieńem nesamērīgu īpatsvaru lielākās dałas cilvēku algās. Tas spēj mainīt cilvēku personības, domāšanu un attieksmi. Par kādu izaugsmi varam runāt, par kādu risku uzńemšanos, piem. uzńēmējdarbībā, to iesākot..
Pensionārs miljonārs
P
Līdz šim neviena Saeima nav pārskatījusi pensijas likumu. Jāmācās no labākajām Eiropas valstīm. Vācijā ir pensiju griesti 2000.- eur mēnesī, bet pie mums dažs labs izkombinē pensiju pāris gados un pēc tam 4 gados no valsts pensijā saņem 1 miljonu eiro. Kur un ko tad tik dižu paveicis tas pensionārs, kurš mēnesī šobrīd saņem ne vairs 19000.- eiro, bet pēc indeksācijām jau pāri par 20 tūkstošiem eiro. Valsts nauda atklāti tiek izkrāpta, bet Saeima, prokurors, KNAB u.c. klusē.
Gerda Daktere
Es jau ievadiju......
Gerda Daktere
Kļūda....
 • 0
 • 0
ausma
a
Arī tiem ar 3 gadu stāžu pensijas ir ļoti mazas un attiecīgi arī indeksācia!
Dostojevskis
D
Ir dīvaini redzēt, ar kādu milzīgu sparu notiek cīņa par vienlīdzību ... sabiedrībā, kura pavisam nesen izrāvusies no komunistu nagiem... .
raksts stulbeņiem
r
Valsts-tas esat jūs paši!
VVZ
V
Nebūs gan! Reku šodienas definīcija- "Valsts ir politiska organizācija, kas, balstoties uz tiesisku varu, nodrošina sabiedrības vadīšanu un esošās politiskās iekārtas pastāvēšanu noteiktā apdzīvotā teritorijā.". Bet, attiecībā pret Latviju ir spēkā marksistu definīcija- "Valsts ir aparāts strādājošo apspiešanai".
 • 8
 • 0
Pravietisnejaukais
P
Aicinu būt uzmanīgiem ar apgalvojumiem tipa "valsts padara par... ". Cilvēkā ir atrodams pietiekoši daudz tāda, lai viņu nemaz nevajadzētu "padarīt". Marka evaņģēlija 7:21 uz to skaidri norāda.
VVZ
V
Latvijas kā valsts vienīgās vērtības ir nauda un nodokļi, cilvēks ir absolūti nevērtīgs- reizi 4 gados elektorāts, pārējā laikā nodokļu maksātājs. Otrkārt- par invalīdiem- tāpēc jau viņi ir invalīdi, ka viņu darbaspējas ir ierobežotas, viņi nav piespiedu kārtā jādzen strādāt. Treškārt- pirmspensijas vecuma ļaudis darba tirgū nav pieprasīti, bet pensionēšanās vecums ir 65 gadi. Truli un nežēlīgi- partiju bonzas arī šos ļaudis ir iedzinuši nabadzībā. Valsti nevar uzskatīt par izdevušos.
čigāns
č
Vienīgā iespējā kā uzlabot nodokļu iekāsēšanas bilanci ir importēt darbarokas. Lai brauc čurkas un dvieļugalvas un mellās pakaļas. Valsts jāglābj. Lai ceļ un būvēt, tirgojas utt.. Šādi vai tādi šī valsts ir uz iznīkšanas robežas. Daudzi ir emigrējuši un daudzi nemaz negrasās celt valsti jo augļi aizplūst nezināmos virzienos. Tas ir zināmos un neatgūstami. Tad kāds tur nacionālisms vai patriotisms ja nav ko ēst un ģērbties un šai nabadzībai neredz ne galu ne malas. Arī man ir invaliditāte un esmu piedzīvojis, ka man dēl manas diagnozes un grupas valsts nav pieejama. Bet pienākumi man paliek. Nākotnes nav.
 • 9
 • 5
Dostojevskis>VVZ
D
Tas, ko Tu saki pamatvilcienos ir pareizi, bet par valsti... tad jau visas bālģīmju valstis ir neizdevušās! Jo dāsnās sociālās garantijas un dzīves komforts ir tik liels, ka tās visas izmirst. Vai tad UK būtu nepieciešami tie 400 tūkstoši letiņu un vēl milzu bars ar citiem austrum-eiropiešiem, ja viņiem pietiktu savu cilvēku? Tad jau UK arī ir neizdevusies! ASV arī slinki vairojas, ja kas.
 • 10
 • 2
aina
a
Un tāpēc es esmu par to, ka pašvaldībām ir jāļauj dibināt uzņēmums, kuros varētu nodarbināt pašvaldībā esošos ilgstošos bezdarbniekus, kaut piespiedu kārtā, lai viņi atpelnītu savus pabalstus, lai piedalītos veselības apdrošināšanā, lai atgūtu darba prieku un savas dzīves jēgu. Un invalīdiem radīt savus klubiņus, kuros varētu šūt, adīt, tamborēt, pīt, aust un t.t, pēc savām spējām un pašvaldība viņus atbalstītu, iepērkot izejvielas un pārdodot gatavo produkciju un t.t. Ir nepareizi visus invalīdus mēģināt integrēt stingrā darba režīmā pie darba devēja.
Nata
N
Piekrītu Jums, ir jādod iespēja invalīdiem strādāt : tīrīt ielas, kapsētas, labot apavus, šūt utt. To visu lika darīt tā sauktajos PSRS laikos, cilvēki strādāja, viens otru pamācīja, bija iztikas līdzekļi. Tagad ar pabalstiem degradējuši pat trešās grupas invalīdus. Daudzi nemaz vairs netaisās strādāt, jo čiko internetā, kas viņam pienākas. Atnāk uz skolu jauniete, kura palaidnību dēļa, māti neklausot mizot kartupeļus, aizbēgusi mežā un apsaldējusi kājas. Nu invalīde. Jau sākumā prof. skolā nāk ar prasību: vai jūs zināt, man pienākas utt. Tādu ir diezgan daudz. Ja pārskatītu visu invalīduslimības vēstures, tur trakumi atklātos. Arī dzērāji mūža galā top par invalīdiem. Zinu tādu piemēru. Skumji, bet daudzi ir paši vainīgi pie NEGRIBĒŠANAS strādāt, jo grūti. Kuram nav grūti? Drīz veselo un pelnošo vispār valstī nebūs, jo sabiedrība ir NENORMĀLI SLIMA, bez visiem kariem,slimībām, zemestrīcēm utt.Šeit jādomā visiem , ne tikai jālamā valdība! Protams, ka netaisni - sev viņi pieturās pie
 • 8
 • 0
Irlielāmērāticams>aina
I
ka tirgus ir jau gana pārblīvēts ar tamborējumiem. Un nevajag pārspīlēt invalīdu spēju veikt tādu smagu darbu, kā klūgu pīšana. Daudz drīzāk invalīds varētu apkalpot vienkāršu darbagaldu kādā civilizētā uzņēmumā. Problēma ir attieksme. Visdrīzāk šādu uzņēmumu vajadzētu invalīdam arī vadīt, jo viņš gan tad visu labi sakārtotu. Indivīds, kam veselība laba, viņš vienkārši NEVAR ZINĀT visas invalīdu problēmas. PS. Es reiz pierunāju vienu arhitektu iesēsties ratiņkrēslā un pabraukt 100 metrus pa ielu un trotuāru. Tev vajadzēja redzēt pārsteigumu viņa acīs!
 • 24
 • 1
Uldis
U
Ja viņi nestrādā tāpat, tad kas liek domāt, ka var strādāt pašvaldības uzņēmumam? Ja sakārtotu darba likumdošanu, tad redzētu īsto ainu. Pagaidām neviens neriskēs ņemt darbā cilvēku, kuru nav iespējams atlaist. Pat net pašvaldība.
 • 12
 • 1
Dostojevskis
D
Darba devējs... un darba ņēmējs... kurš kuram kalpo?
Uldis
U
Paga, es pareizi saprotu, ka invalīdu nav iespējams atlaist? Tad kundze nodarbojas ar lētu populismu. Kurš pieņems darbinieku, kuru nebūs iespējams atlaist?
Krējums Saldais
K
Kāpēc maksas saturs? Diena arī domā, kā pelnīt uz invalīdu rēķina?. . . . Par rakstu - par nabadzības ķīlniekiem un psiholiģiskās ņirgāšanas upuriem padarīti ne tikai invalīdi, bet arī viņu vecāki. No pašas bērna, nedziedināma, 24/7/365 pieskatāma un aprūpējama invalīda piedzimšanas ir kādi 4-5 VDEĀKi līdz pilngadībai un pabalsts 450 eiro kopā uz 2 cilvēkiem - bērnu invalīdu un viņa kopēju. Nekādu priekšrocību - visur lūdzu rindiņā kopā ar citiem - pie RIMI/Maximas kases vai poliklīnikā. Pēc 18 marasms turpinās - tikai 4 tiesas sēdes un tu jau esi kļuvis par sava bērna oficiālu aizgādni. Pazīstu vairākas bērnu invalīdu ģimenes un varu liecināt - ja bērns ir pilnīgi aprūpējams un pieskatāms, vecāki nereti strādā 3 darba vietās - 8 stundas darbā un 16 stundas mājās - nekādas privātās dzīves viņiem nav. Dienas centri un pansionāti pilni - arī tur lūdzu rindiņā, gadiem ilgi.
Valsts vai Sustento?
V
Ja ir taisnība, ka Sustento bloķē Darba likuma 109.panta 2.daļas grozīšanu, tad iznāk, ka ne jau valsts, bet tieši Sustento tās personas ar invaliditāti, kuras varētu strādāt, bet netiek ņemtas darbā baidoties no Darba likuma 109.panta, padara par nabadzības ķīlniekiem
P
P
Jāpaprasa sardīnietim Roberto ,kas ir Sustento.
 • 1
 • 0
Krējums Saldais
K
Valsts, valsts :) . . Bez darba spējīgiem invalīdiem ir ļoti liels slānis, kuri gribēdami neko nevar izdarīt.
 • 16
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē