Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ebreju īpašumu restitūcijas jautājumu rosina risināt ar 40 miljonu eiro kompensāciju

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Edvins Eglitis
baiga cenzura saja lapa
nožēlojami un negodīgi!
n
Īpašuma tiesību atjaunošana sen ir beigusies.Vai tad tā tiks uzsākta no jauna visiem, kas nepaspēja vai tikai izredzētajiem? Kā ievēlēta tiek jauna Saeima, tā katru reizi pēc dažiem mēnešiem atrodas tādi pavļuti, kas ir ar mieru virzīt šo jautājumu. Līdz šim neizdevās. Cik Attīstība Par ir solīts par šādu pakalpojumu? Viena pretīga, mankārīga un negodīga partija!
Smējējs
S
Izlasīju argumentus par samaksāšanu. Vainīgi neesam, bet mums jāmaksā par kara radīto skādi un ciešanām. KĀPĒC tieši mums jāmaksā? Nu, 1) tāpēc, ka neērti strīdēties, 2) tāpēc, ka skaļi un ilgi prasa un 3) tāpēc, ka maksātāji nemaksās no saviem tiešajiem ģimeņu ienākumiem - tad jau var, jo neizskatās tik nelāgi. Secinājums: es šādu lēmumu nesaprotu, nespēju to izskaidrot un aizstāvēt un man nepatīk, ka šādus lēmumus izbīda "pa kluso", "pa sētas durvīm", jo "tā vajag". Tad tie, kuriem visvairāk vajag, lai nāk paši un runā publiski - paskatīsim, kas un kā... Varbūt patiešām sapratīsim, kāpēc mums jāmaksā un par ko tieši? Pašlaik tas atgādina padomju laikus, kad "nez kāds no augšās (katram tak jāsaprot - kurš tas tur augšā ir... Dievs? Kompartija? Dzimtene?)" lika visiem iet demonstrācijās, braukt uz kolhoziem bietes vākt vai ziedot savu dienas algu "atbrīvotāju" pieminekļa pabeigšanai 1985. gadā. Ir citi laiki! Es gribu SAPRAST, iekams daru!
Edvins Eglitis
Pirms paris gadiem si lieta bija izskatita un ebreju kopiens atguva 6 ipasumus, un lieta it ka bija slegta. No kurienes nak sis likumdosana? Ir skaidrs Rigas ebreju kopiens (sastavot no cilvekiem kuriem nav nekadas saites vai radnieciba or objektiem un lielakoties arzemes ebreji) saprot viniem nav nekadas tiesibas uz svess, treso cilveku mantu un pametusi intresi uz ipasumiem un tagad tikai intrese nauda. Tagad mes zinam KAM Attistiba Par ! kalpo.
  • 1
  • 0
Dostojevskis
D
Nevar būt iebildumu, ja indivīdam atdod viņa īpašumu. Kompensācijas, savukārt jāmaksā tiem, kuri ir nodarījuši kaitējumu. Vai ir vēl jautājumi?
Edvins Eglitis
Bija skandalosa steel pirms paris gadiem. Rigas ebreju kopiens dibinats ap 2004.g. sastav vislielakoties no arvalsta ebrejiem kuriem nav un nebija saistibas ar Latviju, Visticimak sodien 2019.g. viniem ir pieskirta Latvijas pilsoniba. Rigas ebreju kopiens proklome ka vini parstav visus ebrejus Latvija kur ir cietusi 2. pasaules kara.. Sitiem ebreju iebraucejiem nav nekada radnieciba, nekada saite ar nevienu ipasnieku vai ar zemes ipasumu. Tamdel 2019. g. vini nemaz neprasa par ipasumiem kur viniem ir nulle tiesibas, bet grib naudu, lai var izvairities no sarunam par atsevisku ipasumiem.
  • 5
  • 0
ko?
k
Vai papildus OIK būs arī EIK?
Kristīne
K
Būtu jūs visi tik vienoti klieguši par brīvību visu Purvciema namu iedzīvotājiem, kur 1 istabas dzīvoklis gadā atdod vairāk kā 100 eur vecticībnieku draudzei kura atguva visu savu bijušo dārziņu teritoriju. Parēķiniet cik jāmaksā lielākiem dzīvokļiem, cik dzīvokļu ir Purvciemā un cik gadus jau tiek maksāts. Negribu teikt, ka vecticībnieki slikti, tikai būtu jauki, ja rakstītāji atstātu mazāk apmātu ļaužu iespaidu.
Kristīnei
K
Īrnieki maksā visiem īpašniekiem, ne tikai vecticībniekiem, bet arī pa visu pasauli izkaisītiem īpašniekiem.
  • 8
  • 0
Bars
B
Kaut kā jau ir jāatmaksā atsevišķiem baņķieriem par Dombrovska ģimenes biznesa glābšanu. Vai tas bija tikai viņa sievas bizness un viņam ar to nebija nekādu saistību? ;)
jautājums
j
Kāpēc lai neizmaksātu kompensāciju Latviešu kopienas restitūcijas fondam? Tas piešķirtos līdzekļus drīkstētu izmantot tādu pasākumu un projektu finansēšanai, kuri saistīti ar reliģiju, kultūru, izglītību, zinātni, veselības aprūpi, vēsturi, sportu, labdarību, latviešu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanu un saglabāšanu, latviešu kopienas un fonda īpašuma apsaimniekošanu, kā arī sociālās un materiālās palīdzības sniegšanai tiem Latvijas teritorijā cietušajiem latviešiem, kuri dzīvo ārpus Latvijas.
Temīda
T
Padomju okupācijas vara ir atņēmusi īpašumus visiem. Atdot īpašumus tikai vienai grupai un neatdot citām grupām ir diskriminācija un netaisnība, visu demokrātijas principu pārkāpšana.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Ziloņus nesastapa(7)

Pieļauju, ka vēl joprojām lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Dienvidāfrikā nav bijuši, tomēr pašlaik šī tālā valsts ir daudzu uzmanības centrā, dažubrīd diskusiju asumam uzviļņojot gandrīz lī...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas