Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Jaunie ārsti un mediķu arodbiedrība iebilst piedāvātajam atalgojuma palielināšanas modelim

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
nu nu
n
Šūpot valdību ir ļoti nekorekti no ārstu puses. Kukuļi, džipi, 3stāvu villas, ārzemju ceļojumi daudzas reizes gadā, bet algas esot par mazu. Darbalaiks 8 stundu vietā tiek izstrādāts 3-4 stundas. Turklāt mūsu medicīnas zemā kvalitāte...
>:-)
&
Ka nepaliek pie sasistas siles, alkatīgie, "pareicības naudas" izspiedēji. Zelta zivtiņa. Pasaka.
valdība
v
Sūdu uz iesmiņa dabūsiet
Valdībai ir jāatkāpjas!
V
Valdība, kura nepilda spēkā esošu likumu, ir jāatkāpjas!
Jaunai vienotībai nospļauties!
J
Suņi rej, karavāna iet tālāk!
Dienas bizness (30.okt.)
D
ieteikumi: 3.pakāpe Db ieskatā esot grūtāks, bet ekonomikas izaugsmei, medicīnai, izglītībai, reāli trūcīgajiem un legāli algas maksājošajiem uzņēmumiem labāks risinājums: noteikt fiksētu Neapliekamo 100 euro neatkarīgi no atalgojuma lieluma. Tad paliek ~100 milj. No tiem: 2,5 milj. novirzīt bāreņiem u.c. bez vecāku gādības esošajiem bērniem; 17 milj. novirzīt Minimālā ienākuma līmeņa koncepcijai un mazo pensiju sakārtošanai pietrūkstošā finansējuma kompensēšanai un pārējos 80 milj. veselības finansēšanai un skolotāju algām. Šis ir obligāti jākombinē ar Minimālās algas paaugstināšanu līdz 500 euro (tad būs nošauti divi zaķi: 1)arī šīs valdības galvenais rūpju objekts - personas ar pilnu darbspēju bez apgādājamajiem, kuras valstij “nezināmu” iemeslu dēļ legāli saņem mazu atalgojumu, uz rokas saņems vairāk; 2)viena partija būs izpildījusi savu jēdzīgāko solījumu (pieļauju, ka Jaunā vienotība negrib to pieļaut un tādēļ nevēlas iet šo ceļu)).
Dienas bizness (30.okt.)
D
iesaka trīs pakāpes, kā risināt samilzušās budžeta problēmas: 1.pakāpe Diferencēto neapliekamo minimumu (DNM) atstāt esošā 3 gadu budžeta rāmja ietvaros. Tad paliek 35 milj. No tiem: 2,5 milj. vajagot novirzīt bāreņiem uc. aizbildnībā esošajiem bērniem un pārējos ~ 32 milj. novirzīt veselības finansēšanai. 2.pakāpe "Iesaldēt" DNM esošajā līmenī (maksimums 230), tad paliek ~ 55 milj. No tiem 2,5 vajagot novirzīt bāreņiem uc. aizbildnībā esošajiem bērniem un pārējos ~ 50 milj. veselības finansēšanai. Šo Db ieskatā būtu labi kombinēt ar Minimālās algas paaugstināšanu vismaz līdz 470 euro. Tad vairāki miljoni pielēktu vēl klāt. Un tos varētu novirzīt pedagogu atalgojumam.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas