Laika ziņas
Šodien
Apmācies

LU Satversmes sapulces priekšsēdētājs nesaskata nepieciešamību rīkot atkārtotas rektora vēlēšanas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Olivers
O
Nu ko, lai saka, bet ceturtdien, 6. jūnijā notiks LU Satversmes Sapulces ārkārtas sēde. Tad jau redzēs kuros vārtos paliks bumba.
Liepnieks
L
Neskatoties uz to, ka Latvijas Universitāte ir liela, nozīmīga un bagāta organizācija, tās rektora vēlēšanas līdz šim parasti ir noritējušas salīdzinoši mierīgi, raisot apmēram tādas pat līmeņa kaislības, kā Latvijas Volejbola federācijas vadības maiņa, bet tālu atpaliekot no kaislībām ap Futbola federācijas vadību. Šonedēļ tas ir mainījies, turklāt cēloņi tam ir īsta medusmaize politisko un ekonomisko aizkulišu vērotājiem. Kas tad ir noticis? Sākās viss ar to, ka Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš nolēma pārdot savu tobrīd nevainojamo reputāciju “Olainfarm” mantinieku un ar tiem saistītu cilvēku grupai, pieņemot priekšlikumu kļūt par “Olainfarm” padomes priekšsēdētāju. Pati procedūra, kas notika pie “Olainfarm” ēkas novietotā autobusiņā, šobrīd tiek apstrīdētā tiesā, tiek saukta par reiderismu, bet toreiz šīs varas pārņemšanas organizētājiem vienkārši bija nepieciešams kāds ar labu reputāciju, ko iecelt padomes priekšsēdē
Juris Katlaps
J
Galvenais ir tikt ārā no ūdens nesamērcētam...
dzirdēta frāze
d
LU Satversmes sapulces priekšsēdētājs pēc izglītības ķīmiķis nav autoritāte jurisdikcijas jautājumos.
Arnolds Klucis
A
Kāpēc LU rektora amats ir tik mazvērtīgs, ka to var ieņemt saņemot mazāk kā 50% no elektorāta balsu?
:)
:
"Kļaviņš skaidroja, ka Satversmes sapulces nolikums paredz vienādu balsu vairākuma jēdzienu gan rektora, gan Senāta, gan akadēmiskās šķīrējtiesas vēlēšanās. Ievēlēts ir visvairāk balsu saņēmušais kandidāts vai kandidāti, ja vakances ir vairākas. " Vai tad uz LU rektora vietu bija vairākas vakances? Par Senātu un šķīrējtiesu jau domstarpību nav.
Margarēta
M
Es ļoti ceru, ka MK būs saprāta balss un šādā veidā ievēlētu rektoru neapstiprinās (jo rektori amatā ir jāapstiprina Ministru Kabinetam). LU patiesībā ir dziļā kvalitātes un reputācijas krīzē, ja nekas netiks darīts, pēc gadiem 30 mēs par šo augstskolu runāsim pagātnes formā, jo slikti reitingi, neprofesionāli pasniedzēji un iešmugulēti rektori un dekāni to nepadarīs pievilcīgu talantīgāko jauniešu acīs, kuri apstākļos, kad starp pārlieku lielā skaitā esošajām LV augstskolām ir sīva konkurence par katru studentu, ies studēt tur, kur gaiss ne tik sasmacis un kurām labāka reputācija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

No RNP valdes atcelts Ardis Pāvilsons(1)

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs no amata atstādinājis RNP valdes locekli Ardi Pāvilsonu, aģentūrai LETA pastāstīja amatpersona.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas