Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pētījums: Darbspējas vecuma iedzīvotāju skaits Latvijā līdz 2060.gadam saruks par 40%

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Emigrants
E
Nu taapec jebio jau ir taa automatizzaacija domaata...
Absurda situācija
A
Ja šodien vecie penši mazāk aizņemtu vietas valsts pārvaldē, būtu vairāk vietas jaunajiem. Ja ir vieta un darbs jaunajiem, tiem arī ir stimuls radīt ģimeni. Ja jaunam , izglītotam cilvēkam nav darba, ja jādzīvo no pabalsta, bet blakus vecais pensionārs turpina ieņemt vietu valsts pārvaldē, praktiski neko nedarīdams saņem tūkstošus + pensija + prēmijas, tad neviena jaunā ģimene nespēs atļauties bērnus. Kāpēc tas pensionārs nedibina savu firmu, bet gan faktiski iztukšo valsts kasi?! Iznāk- pensionāram dubulti, bet jaunajiem speciālistiem- nulle.
Una
U
Es tik nesaprotu, kur problēma ieviest īsāku darba nedēļu tiem, kam virs 55. tad jau var līdz visiem 67 nostrādāt. Citādi - roboti nāk, automatizācija, efektivitāte, bet dzīvē viss tas pats - pilna slodze līdz 65.
laimis
l
un Jus tam ticat ,ka 65 gados busiet laimigi sanemot pensiju, busiet nevarigi un slimigi un paarstraadajusies un gribesies nomirt ,tagad jau no 65.g vecuma jaiet pensijaa ,bet nav izslegta iespeja ,ka no 70 .g vecuma vares doties pensijaa ,lai nevajadzetu neko maksat te jau nav Danija vai Vacija ,kur visos laikos rupejaas par cilveku ,ja nav darba un nevari pastradat seedi bez naudas vai uz invaliditates pensijas ,kuru nepaarskata ,ja nestradaa
VVZ
V
Ir tāda aprēķinu metode- ekstrapolācija- ar to prognozē procesus nākotnē. Tātad- uz x ass atzīmējam laiku gados, uz y ass- iedzīvotāju skaitu Latvijā. Pēc 2019.gada pagarinām iegūto līniju, līdz tā šķērso x asi. Un secinājums- 2060.gadā Latvijas iedzīvotāju skaits būs vienāds ar nulli, ja valsti turpinās stūrēt partiju salašņas un valsts būs tikpat naidīga pret saviem iedzīvotājiem kā tas ir patreiz.
bet, ko darīt?
b
Ja LV pilna ar sociālisma internacionālo palīdzību 400 000 apmērā, un vēl pašu sociālisma laika CK vadoņiem? Ja neveica dekolonizāciju-tad viss ir tā kā ir.
hehehe
h
kretīni nekad nav sapratuši, ka viņi ir tikai orgānu donori šajā savienībā ... -kurš upurē smadzenes, kurš nieres, kurš visu savu turpmāko dzīvi - katrs ir labs pa savam donors ...
kretīns
k
pareizi, pareizi biedrs: mes vinneeri-vini luzeri!
 • 2
 • 3
Miks
M
Tad jau-ja te darbojas tirgus principi-darba algām būtu jāpieaug par 40%, bet ja nevēlās lai aizbrauc-tad par 60%.
Tuuta
T
Nesaruks. Iecelos letais darbaspeks un te paliks
saldā patiesība
s
Un kapēc būtu jāpieņem darbā cilvēki kas nezina valodas un pie kam vēl ir zaglīgi? Tikai tapēc lai mafija piepildītu savus makus?
 • 2
 • 2
redz Tuuta
r
Iebrauks jau imigranti -tauta saruks.
 • 4
 • 0
rūgtā patiesība
r
Lētais darbasspēks jau ir ieceļojis un strādā caur poļu firmām kā no polijas komandējumā norīkoti darbinieki. Absolūti beztiesiski cilvēki bez sociālās aizsardzības pamatā no Ukrainas, kas Latvijā nodokļus nemaksā nekādus. Tikmēr NA mūs no viņiem it kā sargā, ar likumiem liedzot viņus pieņemt darbā pa tiešo bez poļu pastkastītēm.
 • 11
 • 3
rūgtā patiesība
r
2015.g. bija 466 000 pensiju saņēmēju, 2019.g. vairs tikai 450 000. Iemesli parastie: augsta mirstība, emigrācija. Saprotot, ka draud 450 eiro luela pensija, no kuras vēl nodokli atvilks, daudzi tieši jau pēc 50 saņemas emigrācijai. Ir tādi, kas plāno Latvijā pensionēties priekšlaicīgi un doties prom.
saldā patiesība
s
Tad jau jābrauc uz rodinu , kur tās pensijas reizes 10 lielākas..Kā domā: Kapēc neviens turp nebrauc???
 • 4
 • 10
pensija 86 euro
p
Ehhh... ja man būtu pelmeņi (t.i. "450 eiro luela pensija") - kas kaitētu man dzīvot Tēvuzemes viducī...
 • 4
 • 1
rūgtā patiesība
r
Samazinās jau arī pensionāru skaits. Katru gadu ir duezgan stabils pensiju saņēmēju samazinājums par vairākiem tūkstošiem.
Priecōgais NEBALSOTĀJS
P
Nebija problēmas, kad dzīvojām savrup ekonomiskā vidē.Tagad gan, jau 80 g pilsētnieku uspiestā socekonomika mūs merdē 100%. Kamēr būsim padoti ES bankām nekas nemainīsies.
Giks>hmm
G
Ja visi komentētāji ir tik stulbi, ka neatšķir ierēdņus no pašu vēlētiem politiķiem, tad gan patiess nekas labāks nebūs.
 • 1
 • 1
hmm
h
Kādas diez ir alternatīvas? Ņemt aizņēmumu no Ķīnas? Tā ļoti ātri uzbūvētu Rail Baltica... ar savām firmām, ar ķīniešu darbiniekiem un vēl Latvija atļautu to privatizēt ķīniešiem un dabūtu maksātu % par to lai varētu lietot. Par nākamo kredītu paprasītu ostu atdot... Problēma jau nu gan nav no kuras bankas Latvija ņem naudu, bet kā to naudu apsaimnieko. Un nekas nemainās Latvijas pusē - kā bija ierēdņi, kuri dara darbu darba dēļ, tā arī ir tagad. Kad domās par cilvēkiem vispirms, tad arī kaut kas mainīsies. Viss tak sākas ar sīkumiem - piemēram, attieksmē pret Latvijas PILSONI Misāni un to, ka ierēdņi sāk kaut ko darīt tikai tad kad sāk svilt un sabiedrībā rūgst. Vai tad ir kaut kādas atšķirības valsts ierēdņu attieksmē arī pret tiem, kas dzīvo Latvijā?
 • 3
 • 2
GoodMaan&ParexK&K
G
Tas tāpēc, ka aizdirsto pauru mērkaķi pat atmaksādami izrītos miljardus vairs nespēj nebalsot par zaglīgajiem cūkiniem, dirsnīgajiem jampampiņiem un pizdaboliem. Šīs pasakani fanātiskās gribas dēļ ir gatavi postīt savu valsti līdz pat sabrukumam.
Latvju puika
L
100 % dezinformācija !
Janis
J
debilie chikstulji penshi atkal piedirsh komentarus ar savam vaimanam. ja esat tik gudri ejiet pashi un salabojiet to latvijas valsti.
redz Janis:
r
Te nav kas valsti labo-te jau cik reizes aicināja stāties partijā un palīdzēt labot, bet neviens neatsaucās. Redz-neta diiii...st ir vieglāk kā ko reāli darīt.
 • 3
 • 0
1905 gada lozungi
1
Neviens penšus nelūgs nākt strādāt, jo nav jau arī to darba devēju un mūsdienās ir daudz reālāk uztaisīt pilnībā robotizētu fabriku, kā izmantot penšus. Ja pa 115 gadiem tauta tā arī nav sapratusi jaunsaimnieku pieredzi, bet saprot tikai sociālistiskus saukļus(pie tam sagaida ka citi cels viņu labkklājību), tad velti te skaidrot.
 • 0
 • 3
Pensionāre
P
Jāni,TIE DEBILIE PENSIONĀRI SAVU MŪŽU IR NOSTRĀDĀJUŠI UN IR PELNĪJUŠI KO VAIRĀK NEKĀ PĀRMETUMUS
 • 14
 • 1
aha
a
drīz tu uz ceļiem lūgsies, lai tie penši nāk strādār! :D
 • 17
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Ģērmaņa atskats(3)

"Sastopoties vaigu vaigā ar jubilāru, var gadīties, ka ne vienmēr pirmajā brīdī ir iespējams nemaldīgi noteikt, vai jūs runājat ar vēstures zinātņu doktoru Uldi Ģērmani vai viņa alter ego doktoru...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas