Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Reemigrācijas pilotprojekta gaitā Latvijā atgriezušās 42 ģimenes

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Cik pa dienu aizbrauc,
C
tik pa gadu atgriežas
Kaspars
K
Centrālā statistikas pārvalde informēja, ka 2017.gadā atgriezās 10000 un aizbrauca 18000. Viegli šajos datos ir piesavināties 42 personas un uzdot par savu rezultātu. Viss būtu labi, ja šis joks ar 10+5 koordinatoriem un visu saistīto nemaksātu milzīgu naudu. Koordinatoru parunāšanās ir laba lieta, bet ne jau tāpēc cilvēki atgriežas
MM
M
Un CIK projekts IZMAKSĀJIS līdz šim? Nedomāju, ka 42 ģimenes ir galvu reibinošs panākums. Drīzāk otrādi.
Margarēta
M
Ar lielu remigrācijas plānu uzvaru politiķi varēs plātīties nākamgad. Tas nekas, ka iemesli būs citi. Pēc Brexita atgriezīsies no Lielbritānijas tie, kuri nebūs sakārtojuši savas attiecības ar šo valsti un tur aizvien dzīvo un strādā neoficiāli, tiem, var gadīties, būs grūtāk turpināt šādi dzīvot, nāksies atgriezties. Tāpat pastāv iespēja, ka pēc Brexita var diezgan ievērojami celties pārtikas cena (muitas nodokļi), un daži Lielbritānijas uzņēmumi zaudēt ES tirgu un bankrotēt. Ar laiku jau ekonomika pārkārtosies, bet kāds gads var būt sāpīgs. Arī tas var daļu pamudināt atgriezties. Vai viņi Latvijā paliks vai pēc īsas pieturas skatīsies Skandināvijas virzienā, tas atkarīgs no algu lieluma, nodokļiem, samērīgiem komunālajiem maksājumiem (jau atkal nelaimīgais OIKs) utt.
Priecīgs Paskaidrojums
P
Neizmisīsim, ka algas tiek maksātas pa'pira naudā, kuras vērtība šobrīd ir kā parādzīme, nevis vērts zīme. Pasaule dzīvo kāeu 500.triljonu dolāru parādos, kādi nav sedzami visas pasaules mužā. Vienīgās glābiņš, ka valstis bankrotē, un mēs---ka senāk--atgriežameis mežā.
  • 0
  • 0
Margarēta
M
Par kaut kādiem rezultāiem varēs spriest pēc gada vai diviem. Varbūt šīs ģimenes sapakos mantas un emigrēs atkal jau pēc dažām nedēļām vai mēnešiem. Tā arī gadās. Pamēģina, saprot, ka dzīves līmenis tomēr ir ievērojami zemāks, ka nepietiek pamatvajadzībāmm, un brauc atkal prom. Tad vēl ir tas, ko es saucu par seriālajiem emigrantiem. Viņi mētājas no vienas valsts uz citu un periodiski iegriežas arī Latvijā, kur dzīvo precīzi tik ilgi, kamēr pietiek ar nelielajiem iekrājumiem, kuros pagrābties tās drūmās dienas līdz mazajai algai. vai ja algu nesamaksā laikus vai tik lielu, kā solīts (diemžēl Latvijā tā arī ir problēma, atrod, kur piesieties, un neizmaksā solīto algu). Man nav ļoti plašs draugu un paziņu loks, bet pat es zinu 6 tādas seriālo emigrantu ģimenes. Dažas ir izņēmušas arī plašu ģeogrāfisko spektru, pat citus kontinentus. Jā, atbrauc atpakaļ, ar vērienu sāk kaut kādus mazos biznesus, bet tad... čušss, meklē atkal vienvirziena biļetes.
Jābūts Stulbiņš
J
Un cik ģimenes ir atgriezušās Latgalē?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Te esmu dzimis, un te es palikšu(6)

Pēc sešiem Anglijā pavadītiem gadiem Juris Šadurskis atgriezies dzimtajā Daugavpilī un kopā ar dzīvesbiedri Ritu izveidojis mini zoodārzu JuRita.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas