Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Suiti kā glābjamā pasaules kultūra brīdinās UNESCO par centieniem to iznīcināt

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Mala
M
Tādēļ vajag divu līmeņu pašvaldības.. viens atbild par novada labklājību, kultūru. Otrs par ekonomiskajiem jautājumiem. Tas ir smieklīgi.. Uz visu Latviju veseli 30+ attīstības centri.. maksimums 6 vai 7.. un tas ir utopisks variants. Bet mūsējie ir izdomājuši izveidot baigos attīstības centrus kuri knapi jau tagad velk dzīvību un nodarbina mazāk kā pusi savu iedzīvotāju.
Alsunga
A
Pat paši Alsungas jaunieši noliedz un neieredz suitus.
Itamars Toledano
Ir smieklīga šī vētra ūdens glāzē. Kas tad līdzēja suitiem sevi saglabāt PSRS laikos? Vai tie neskaitāmi gucuļu meža strādnieki, kuru aktivitātes Jānis Peters pat dzejā atainoja? Un, vai tad Kalniņa sēdēdama kantorī suitus glābj no izmiršanas LABĀK, kā to varētu darīt Bērziņa (jeb kāds cits) nākotnē?
Par pievienošanos
P
Suitu Nacionālais pensionāru rezervārs! Jauniešiem nav ko darīt, vnk nodzeras un sū##s taisa. Strādāt nav kur, jābrauc uz blakus novadiem stādāt. Tas jau būtu tikai taisnīgi, ja es dzīvoju Alsungā, bet strādāju Kuldīgā tad mana nodokļu nauda aiziet Kuldīgai, kura mani nodrošina ar darbu, nevis Alsungai, kas to tērē savām suitu vecenēm un večiem!!!
idiotu bars !
i
Šķelšanās sīkās vienībiņās gan ir latviešu specialitāte.
Skats no malas
S
Tā runa jau nav par suitiem. Vairāk par pievienošanu Kuldīgai. Vienīgais ieguvējs būs Kuldīga kura varēs uzrīkot vēl lielākas dzīres un pagastiem kas pievienoti paliks mazāk. Tā dīvaini ka valstī bļauj un ceļ traci ka izmirstot, bet darbos vis tiek darīts lai visu centralizētu un sadzīti visus vienā kaudzītē. Otrā teorija sakarā ar reformu varētu būt ka partijas vairāk grib kontrolēt pašvaldības. Lielajās pilsētās tāpat ievēl jau valdībā esošās partijas, bet pagastos vietējās.visa tā reforma ož pēc lielāku partiju ietekmes visā valstī. Pareizāk sakot lielākā vara tiem kas bīda tās partijas.
Itamars Toledano
Un KĀ tad viņus iznīcinās? Izsūtīs uz Aļasku, Patagoniju vai Sibīriju? Jeb par latviešiem un kristiešiem PADARĪS?
oskars
o
Neatkaribu suitiem !!!
Itamars Toledano
Jā, neatkarību no Latvijas!
  • 8
  • 3
Margarēta
M
Vēl jau mēs varam viņiem uztaisīt kaut ko līdzīgu indiāņu rezervātam. Neko daudz jau no rezervātu indiāņiem neatšķiras. Kā piebrauc tūristu buss, tā uzvelk tautastērpus un pablēj. Kāpēc mūsdienās, veidojot jaunu administratīvi teritoriālu iedalījumu, būtu jārēķinās ar kaut kādu 17. gadsimta vidus muižnieka muižas aptvērumu? Reāli suitus izveidoja muižnieka kundze, kas, ieprecēta no Polijas, vietējos dzimtcilvēkus kristīja katoļticībā un lika sievām ģērbties krāsaini, valkāt īpatnējas galvassegas, kādas acīmredzot bija valkājušas zemnieces Polijas apgabalā, no kurienes meitene nāca. Tais laikos tas nebija nekas neparasts. Aristokrātes mēdza tādā veidā rotaļāties ar vietējiem dzimtcilvēkiem. Mūsdienās tak neviens neliedz kopt no dzimtbūšanas laikiem pārmantotās tradīcijas! Nav tak robežu, nav jāprasa kungam atļauja uz blakuspagastu aiziet. Līdz ar to ir pilnīgi vienalga, cik novados ietilps bijušā muižkunga 17. gadsimta zemes un viņu kundzes rotaļlaukums.
UNESCO ATBILDE
U
Noteicam suitiem sankcijas par slinku nodarbošanos ar seksu!
citu vidū
c
Vai Rozentāls ir suitu uzvārds?
Suits von Alschvangs
S
UNESCO ir pārāk mērena organizācija. Suitu glābšanu vajag realizēt caur Putina brālīgo atbalstu vai rakstīt Romas pāvestam pavēsti.
Līvs
L
Nevajag jau savas bramanības dēļ palikt par apsmieklu visai Latvijai!
Retorisks jautājums
R
Diez kā sokas ar "izstāžu zāles" būvniecību Gāču krūmos??? Ar pašvaldības līdzfiansējumu... Ja kas!
Zasas vēplis
Z
Zasā vajag UNESCO aizsardzību - ļoti īpatnējs dialekts, sevišķi, pēc pirmā pusstopa!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas