Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šuplinska: Pirms jaunā mācību gada sākuma, brīvas ap 500 pedagogu vakances

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Nejēga
N
Vakance=brīva vieta, tātad-brīvas 500 brīvas pedagogu vietas! Ministre,mācies latviešu valodu, vēl ir laiks!
Dakša
D
Komjaunietei netīra sirdsapziņa un nodevējas karma.
Šos
Š
Šīs problēmas arī risini, ministra parodija, nevis reiderē LU!
eeeeeeeeee
e
sliedes beigušās, slaides beigušās.....!
Arturs Nagliņš
A
Runa nav par "akūtu situāciju", bet nacionālo katastrofu, ja trūkst tik daudz skolotāju un nākotnē trūks vēl krietni vairāk!
Kerijai
K
Līdzīgs stāsts ir ar latviešu valodu. Gadiem un paaudzēm ilgušās programmas literatūrā, kur bērniem jālasa viņu vecumam neatbilstoša, drūma latviešu literatūras klasika, ir iedzinusi riebumu pret latviešu valodu. Neviens, kas 12 gados mocījies pie atvērta Poruka lappusēm, nesapņo par literatūras un valodas apgūšanu augstskolā, kur būs jāizlasa vēl vairāk poruki, un Poruka mācīšanu bērniem gadu no gada. Pie situācijas ar skolotājiem skolās vainojamas ne tikai algas, bet arī tas, kā priekšmeti, kuros tagad trūkst skolotāju, mācīti tiem, kam tagad vajadzētu sākt darba gaitas skolās, bet viņi ir izvēlējušies citas profesijas (nebūt arī vienmēr labāk apmaksātas) vai .... emgrējuši. Latvija ir situācijā, kur uz Latvijas teritoriju ar palikušajiem cilvēkiem paliek grūti nodrošināt vajadzīgo ārstu, skolotāju, policistu utt. skaitu. Un būs vēl grūtāk, jo dzimst arvien mazāk, bet izbraukt nebeidz.
 • 3
 • 1
Kerijai
K
Tas, ka trūkst matemātikas skolotāju, ir līdz šim strādājošo matemātikas skolotāju "nopelns". Māk tik brēkt, ka vajag lielas algas, bet strādāt godprātīgi negrib (un daudzi nespēj, būsim godīgi). Matemātika ir viens no priekšmetiem, kas tradicionāli tiek mācīts tik slikti, ka lielākajam vairumam šai priekšmetā ir problēmas, tāpēc nav intereses un nav iegūtas zināšanu bāzes, lai izvēlētos matemātiku kā studiju virzienu un atgrieztos skolā kā matemātikas skolotājs. Tur nu nevar vainot ne Kariņu, ne Šuplinsku, ne Šadurski, tikai un vienīgi tos, kas mācīja un māca matemātiku skolās!
 • 4
 • 3
Ticami
T
Ja tic Vienotības un Šadurska muldoņai, tad viņi reformu jau esot paveikuši. Izrādās, ka tomēr nē?! Jebšu Latvijas aizspogulijā reformas ir permanents process, aizbildinoties ar kuru var nozari turēt badā un tai novirzītos līdzekļus sabāzt savās kabatās.
 • 3
 • 1
Kerija
K
Rīgā trūkst apmēram puse no šī skaita, ap 250. Ierakstiet googlē e-skola, vakances. Un tur nav stāsts par nepilnām slodzēm. Kaimiņskolā bez matemātikas paliek 8 klases, mums 5, visā Rīgā trūkst ap 45 matemātiķu. Tas pats ar sākumskolu. Līdzīga situācija ar latviešu valodu. Kāda reforma? Kurš to realizēs?
 • 5
 • 1
mg
m
Ir jābūt kaut kādam mehānismam, kas kompensētu ceļu tiem skolotājiem, kuriem vienā skolā slodze nesalasās, bet izbraukāt pa vairākām viņiem nav izdevīgi (ļoti aktuāli lauku reģionos, kur pilna slodze nesanāk pat pamatpriekšmetu (angļu, latviešu, matemātika) skolotājiem, kur nu vēl to priekšmetu skolotājiem, kurus māca tikai no 7. klases.
 • 6
 • 1
mg
m
Nekur netiek pateikts, uz kādām slodzēm trūkst. Loģiski, ka mazā pamatskolā ar 6 bērnu klasēm (tātad faktiski mazu algu) trūkst bioloģijas skolotāja, jo viņam tur reāli sanāk 1/3 slodzes, bet tā kā alga ir maza, jo nauda seko skolēniem, bet skolēnu ļoti maz, tad neviens no tuvējās pilsētas arī braukāt negrib. Ja skaita kopā vakances, tur ir pat tādas, kur cilvēkam sanāk 4 stundas nedēļā, bet vakance ir, un, šausmas, šausmas, trūkst 500 skolotāju!!!
 • 4
 • 4

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība vēlas mazināt atklātību(6)

Nedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nedz Sabiedrība par atklātību Delna neatbalsta valdības atbalstītos grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu d...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas