Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Digitālajā laikmetā privātpersonu dati ir kļuvuši vērtīgāki par zeltu un ļāvuši tādiem uzņēmumiem kā Google un Facebook iegūt teju pasakainas bagātības, īpaši nesatraucoties par lietotāju privātumu. Eiropas Savienības jaunā regula lūkos to mainīt

Vairāk tiesību prasīt, pienākums ziņot

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Trollis JT
T
Mani interesē... kāda ir visāda veida sakārtotāju, pārraudzītāju , uzraudzītāju un regulu radītāju skaita attiecība pret tiem, kuri veic reālu darbu. Vienā CCCP uzņēmumā mēs reiz saskaitījām, ka uz astoņiem priekšniekiem sanāk seši strādnieki... nez kā ir tagad.
[email protected]
p
Kā zināms – šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valstī" nu jau 18 gadus (!!!) ir spēkā "Fizisko personu datu aizsardzības likums" (FPDAL), kuru lielā mērā neviens neievēro, bet ja nu arī kāds tomēr kaut vai "pa minimumu" ievēro, tad tikai formāli jeb "ķeksīša pēc". Savukārt, konkrētajā "pēkšņā datu aizsardzības šoka" situācijā būtiskākais ir tas, ka – FPDAL pamatprincipi un arī FPDAL definējumu akcenti principā neatšķiras no jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) konceptuālajiem kritērijiem / reglamentācijas nosacījumiem. Ja nu vienīgi – līdz ar jaunās ES regulas (VDAR) ieviešanu visai ievērojami tiek stiprinātas datu subjekta tiesības. Īpaši jau attiecībā pret personas datu apstrādes "merkantili orientētajiem" interesentiem, tostarp un galvenokārt – tā dēvētajiem "masmēdītājiem", kuri uz šo ar LIKUMU aizsargāto personas datu nesankcionētas, apzināti PRETLIKUMĪGAS apstrādes rēķina piekopj savus "netīri dzelteno noplūdumu pisnesus". (skat. turp. --- &)
[email protected]
p
( & ) Līdz ar to – tiem (visai nedaudzajiem, diemžēl) fiz. / jur. / publ. personāžiem, kas jau līdz šim, visus iepriekšējos 18 gadus, ir konsekventi respektējuši un pastāvīgi pildījuši FPDAL nosacījumu, nebūs nekādu problēmu "pārslēgties" (jeb "pieslēgties") uz jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) reglamentācijas / kvalifikācijas līmeni. Kur pretī – attiecībā uz visiem pārējiem "datu aizsardzības šoka" traumētajiem – ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!" Un, arī: "Kauns NAV nezināt – kauns IR nevēlēties zināt." ;) Savukārt, kā zināms: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
  • 2
  • 0
Maigonis
M
Murgs, kas radīts, lai juristu un konsultantu slānis un arī valsts budžets varētu pelnīt. Rīkojas tā It kā nepietiktu problēmas
Es
E
Tas,ka,piemēram interneta iepirkšanās vietne Amazon vāc datus par maniem iepirkšanās paradumiem,un sūta tieši man adresētas reklāmas,man pat patīk.Pret to,ka datus vāc Microsoft,var cīnīties,vnk deletējot tos viņu apdeitus,kas paredzēti spiegošanai.Arī nav problēma.Ja vietējais interneta veikals prasa personas kodu-arī tas ir normāli,jo uzņemums jau arī norāda savu reģistrācijas nr.Par laimi neesmu nevienā soc.kloāka,tā ka mani visa ši datu aizsardzības jezga galigi neuztrauc.
trusis nejaukais
t
diezgan naivi tu domaa ka padzeeshot microsoft apdeitus var tikt valjaa no spiegoshanas :)
  • 2
  • 0
Ass
A
Kāda datu aizsardzība ir iespējama ja datu glabātājs apstrādā tavus datus un glabatajam ir tiesības nodot tavus datus TRESJAI personai !!!Feisbuku nesen izjaja par datu nopludināšanu trešajam personām .
Esmunds NEBALSOTĀJS
E
Kopš ģermāņi nogalināja krīvu krīveli, lai pārņemtu seno prūšu zemi un to pārveidotu par kazarmi bruņotiem globalizatoru spēkiem, baltu cilšu pārpalikums klaigā kā zoss, kam lapsa pārkodusi kaklu. Kopš tiem laikiem ne leišiem, ne latviešiem, vairs ir savi Dievi vai savas dziesmas. Prāta vētras ferdeļi sēž tā sauktā Saeimā un ferž 28 g garu firdienu un iesvēta čekas maisus. Troļļi gurguļo, ka maisos sen nekas nav, kaut tiem deguns osta no Briseles pūstos ferdeļus it kā ar tiem tiek iesvētīta šīs pavalstiņas nākotne. Seno vaidelošu vietā sēž šadurskis kā izglītības ministrs. Pār prezidenta troni vējiņš pūš miroņ smaku. Lāčplēša vietu ieņem Algotnis Kalniņš, kurš priecājas par Abrama tankiem Ainažos un vicina dūri pret Krieviju. PPLV ar muļķiem pārpildīta. Iemesli baltiem NEBALSOT ir vairāk kā vajag.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas