Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Valsts kontrole: Daudzdzīvokļu ēkas netiek pienācīgi uzturētas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Egils>Roar
E
Arī mūsu mājas visās kāpņu telpās ir uzliktas šādas bezjēdzīgas plāksnītes! Šiem asprāšiem par tādu humoru par mūsu naudu,vajadzetu likt samaksat no savas kabatas!
Nesaprotu
N
Tad kāpēc tagad,ar milzīgiem maksājumiem tiks sodīti namu iedzīvotaji,nevis apsaimniekotaji,vai pat šo apsaimniekotaju uzraugi?
voila
v
mums ir nenormāli īsa atmiņa, kad viss valsts dzīvojamais fonds tikai veiksmigi nogrūsts uz pašvaldībām, kad sākās fantastiskā dzīvokļu piespiedu - brīvprātīgā privatizācija ar biedēkli, ja neprivatizēsi, kāds cits pievāks tavus metrus. Tas notika ciešā saskaņā ar likuma neievērošanu, kurā privatizācija varēja īstenoties tikai pie normāla ēkas tehniskā stāvokļa. Tagad esam atjēgušies, ka labi nav mājas brūk kopā. Ir taču jādomā, no kura tagad varētu vēl noplēst....
[email protected]
o
Ja EM ļauj apsaimniekotājiem ņemt naudu no īpašniekiem tikai par nosaukumu !Ņemt naudu nesaskaņojot ar īpašniekiem ,ņemt naudu bez kvoruma sapulcēs savās interesēs .Ignorēt ipašnieku un uzvesties kā samniekam svešā ipašumā !Īpašnieki
Muļķītspuļkīts
M
Nav skaidrs kādeļ EM vēl jāveic lieki pētniecība (jā, zinu, lai algotņi atkal jau varētu noplenīt), ja tomēr zināms, ka ir zema maksātspēja un nav tur nekādā zeķe vainīga - kam nav ko krāt, tam nav arī to zēķi par ko nopirkt. RD būvju sakārtošanas pārvalde kasās klāt nevietā - lai sakārtotu ēku vajadzīgs būvju tehniskais apsekojums, projekts, autoruzraudzība - šis process nenotiek šeit un tagad, tas var vilkties ļoti ilgi, pēc tam seko lielāki vai mazāki buvdarbi. Pēc būvvaldes apmeklējuma jūties kā ar sūdiem apliets vai nu vem vai piedzeries (tādām vajdzībām - paldies Alkooutletiem) Finases vajadzīgas daudz. RD piedāvā īpašniekiem līdzfinansējumu. Jauki, bet to nemaz tik vienkārši nedod - sākumā pašiem jāiegulda nauda, pēc tam RD vērtēs vai tādiem piešķirt. Nav līdzekļu: ņemiet kredītu! iedzīvotājus/īpašniekus dzen vēl lielākā nabadzībā. Pilnīgs izmisums. Nepieciešmas valsts atbalsts - atlaides izpildes termiņos, nodokļos.
Roar
R
Manas mātes dzīvokļu māju apsaimnieko pašvaldība, un, piemēram, viņi nesen izdomāja ģeniālu veidu, kā tērēt naudu - nopirka piecstāvu mājā (!!!) plāksnītes ar norādi, ka mums ir trepes. Tagad jūtamies daudz drošāk. Katram stāvam. Varu saderēt, ka katra plāksnīte + uzstādīšana maksāja vismaz 100EUR. Bērni jau tās noplēsa. Un tā tā "apsaimniekošanas nauda" tiek tērēta. Savukārt citā gadījumā dažus gadus atpakaļ - stāva iedzīvotāji lūdzām, lai mums ieliek metāla parādes ārdurvis ar kodu. Mums teica "naudas tak nav". Ielikām par saviem līdzekļiem. .. bet apsaimniekotājs ntās reizes gadā "maina trubas", kas ir vienkārši fantastiski. Tur itkā tā nauda aiziet; Ceļi ap mājām arī ir atbaidoši - tikai 2018/19 gadā uzlēja jaunu asfaltu, bet iepriekšējos 20 gadus iedzīvotāji bedres lāpīja paši. V.Kontrolei vajadzētu nevis secināt, ka maksa ir par mazu, bet gan to, ka pašvaldību namu apsaimniekotāji saņemto naudu vienkārši izšķiež. Nevar būt tā, ka gadiem maksājot ikmēneša maksas no katra dzīvok
Barf
B
Tev paveicās, naivais. Manam mājoklim pēc pašvaldības pavēles aplika apkārt kaut ko it kā sildinošu, par ko es 15 gadus citai dēlei otru pusi komunālo maksāšu.
 • 4
 • 1
solon
s
Kuram gan rūp reņģēdāju mitekļu stāvoklis? Galvenais ir pie varas esošo labklājība un ilgtspējīga attīstība! Likumā taču ir noteikts, ka šiem PIENĀKAS. A kur ir rakstīts, ka iezemiešu mitekļi nebruks? Toties varturu, rau, īpašumi ikdienas top skaistāki. Veselības apdrošināšana šiem, pavei, PIENĀKAS. Un visādi pabalsti un piemaksas šiem PIENĀKAS. Latvijā taču tā ir iegājies, ka iezemieši, nodokļu maksātāji / reņģēdāji šeit eksistē lai uzturētu šo valsts pārvaldes aparātu. Mums PIENĀKAS uzturēt šos "atbildīgos" , bet šiem PIENĀKAS par to saņemt atalgojumu. Urā biedri! Visiem ordeņus!
dievs
d
katram savs krusts nesams
 • 2
 • 1
SIG
S
KONTROLĒT VAJADZĒTU TO,KAS NOTIEK PAŠLAIK VAI NOTIKS RĪT. KONTROLE IR TIKPAT BEZJĒDZĪGS KANTORIS, KĀ SATVERSMES TIESA ,KAS PIEĻAUJ MUĻĶĪGU LIKUMU TIRAŽĒŠANU UN TAD CĪTĪGI SKAIDRO UN LABO.
pašpalīdzības kases
p
Beidzot ir jārunā, kur aizplūst daudzdzīvokļu namu ieņēmumi - pašvaldību vajadzībām un tēriņiem nav robežu. Ir jārunā par sekām, atceļot amortizāciju pirmskara ēkām. Par dubultā nodokļa slogu, NĪN, kur aprēķina kārtība nav piesaistīta nekustamā īpašuma apsaimniekošanai, bet dzīves vietas deklarācijai, ignorējot faktu, ka ēka ir ne tikai biznesa objekts, bet reāla dzīves vieta.
pašpalīdzības kases
p
Ir jāatbild par 1994. g. īres likuma un īres tirgus deformācijas atstātajām sekām uz dzīvojamā fonda tehnisko stāvokli.
 • 12
 • 0
fakts
f
Valsts ierēdniecība intensīvi meklē veidus kā nokāst naudu no palikušajiem LV iedzīvotajiem!!!!Tam visam ir bumeranga efekts!!!Nokāsīs naudu tagad ,bet pēc gadiem nebūs arī ta paša :D
Norvēģis
N
Lai stimulētu jauno dzīvokļu pirkšanu un līdz ar to būvniecību, tiek laista vaļā kampaņa par brūkošajām PSRS laiku paneļniecēm.CSP uzrāda, ka tautai 6 miljardi pa zeķēm sabāzti - jāsāk ķeksēt ārā.
>:-)
&
Pat nepabeigtās, vai pamestās "paneļnieces, pat bez logiem un durvīm nostāvētu ne 100 gadus vien :D Bet tagadējās privātmājiņas no skaidu platēm , cik izvilks?
 • 12
 • 0
hmm
h
Bet ja mājas iedzvotājiem vienkārši nav līdzekļu majas renovācijai???Nu tā sanācis ka visi mājā ar maziem ienākumiem?
hmmm to hmm
h
Mīļais cilvēk, tas ka ir pieejami fondi un ka pašvaldībai ir iespe'ja palīdzēt, neatceļ itnekādi tavu pienākumu kustināt savu pakaļu un kautko darīt. Tā ir tava māja, tava dzīve - neesi bezkaunīgs, neuzkrauj citiem cilvēkiem savas personīgās dzīves problēmu risināšanu. Jā, sabiedrība ir gatava palīdzēt (fondu un pašvaldības līdzekļi tā ir vienkārši citu cilvķeu nauda), bet nevajag jau tamdēļ palikt bezkaunīgam mazspējniekam, kā āfrikas bēglim, kurš izņemot sociālās palīdzības anketas aizpildēšanu citu neko darīt negrib.
 • 3
 • 7
hmm
h
Kuri izredzētie tad tiek pie tiem EU fondiem?Cik tie fondi ilgi būs pieejami?Un jā cik zinu tad pašvaldības iedzīvotājiem to samaksu pēc renovacijas piemetīs pie komunālajiem rēkiniem jebkurā gadījumā.
 • 7
 • 1
hmmm
h
1. Ir ES struktūrfondi. 2. Likums par pašvaldībām nosaka, ka viena no pašvaldības funkcijām ir palīdzēt iedzīvotājiem mājokļu jautājumu risināšanā. Un principā pašvaldībai ir izdevīgāk palīdzēt saremontēt ēku, nekā potenciāli būvēt sociālos dzīvokļus.
 • 6
 • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas