Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Liepājai, Rīgai un Rēzeknei jāizstrādā piesārņojuma samazināšanas plāns; malkas krāsnis neaizliegs

Vidējā malkas krāsns temperatūra valstī

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Nejēga
N
Tam VARAM vajag par vadītāju atrast cilvēku ar galvu un samadzenēm, jo citādāk mēs neko NEvaram
A.god.Pūces kungs!
A
Cik ilgi vēl mums vajadzēs sajūsmināties par tādiem regulāriem pirotehniķu priekšnesumiem,kā pēdējais:"Rīgā,iežogotā teritorijā deg riepas"? Vai tiešām,šai sakarā,jums,kā vides aizsardzības ministram, nekas nav sakāms?!
Rimis
R
A/P spices darboņu un ne tikai,gara darbi un izteikumi izklausās pēc piedzērušu kaķu murgiem.Es par viņiem biju labākās domās.Kļūdīties ir cilvēcīgi.
Ha Ha
H
Interesanti, iznāk ka gaisu Rīgā un citur visvairāk piesārņo nekurinātas krāsnis, jo lielākais piesārņojums ir tieši vasarā (sākot ar maiju). Klausoties un lasot mūsu politikāneļu argumentus rodas jautājums, ar kuru vietu viņi domā, vai arī kādu kārtējo "OIK"afēru plāno. Vispār jau būtu svētīgi ieviest principu, ka pirms jaunu likumu un noteikumu izsludināšanas, to efektivitāte 1 gadu būtu jāparbauda, nosakot, ka to autoriem un visiem visu ministriju ierēdņiem tie ir jāizpilda, tad jāatskaitās par realizāciju, un tikai tad šo likumu un noteikumu prasības attiecināmas uz Latvijas iedzīvotājiem.
Juris Apsītis
J
Kaut kas tik pat debīls kā tas ka apturēs mašīnu un pārbaudīs, vai nav koferis ar skaidru naudu vai ari dumu detaktors katrā šķūnītī. Domas kā koncepts nav sliktas un nepareizas, bet dīvainā kārtā pat lielvalstis no tām atteikušās jo to īstenošanas un kontroles mehānisms būtu neiespējams pat Dubajas šeiham. Nu kā, pasakiet kā kāds var aizliegt man savā dzīvoklī Antonikas ielā - godmaņa krāsniņā sadedzināt tās vecās ozolkoka gleznas, kas jau kopš kara laikiemm pagrabā mētājās, tie rāmji izcili ilgi deg un eļļas glezna degot patīkami smaržo. Dūmu detaktors katrā mājā, a ko tad ja nav elektrības??? tie uz baterijām esot štruntīgi. Un kad es ar savu golfiņu vizinos man vienmēr līdzi ir skaidrā 15 euro, ko salasu pa pudelēm. Parasti man melnajās monētās, nabaga poliči skaitīs raudādami. :)
Engineer1986
E
LABS!
Prātotājs
P
Tas jau izskatās pēc, šauru interešu, grupas lobēšanas.Tādas.kā Latvijas gāze un Rīgas siltums.Pat ja tiktu ieviests pašvaldību vai ES fondu līdzfinansējums, ar gāzi kurināmo, apsīldes katlu iegādei. Ne ES ne Pašvaldības par gāzes rēķiniem nemaksās,kur nu vēl par centrālo apkuri.Izskatās,ka Pūces kungs ir saņēmis "kotleti" ja jau rodas tik "ģeneālas"idejas.Vismaz es notikti tādu nepīpēju,lai izdomātu tādus murgus.Tad jau OIK ir "maza bērna šļupsti"-salīdzinājumā ar šo afēru.
Domātājs>Prātotājs
D
Tiem kas zina LV politisko virtuvi tā lieta ir skaidra, bet lai vai kā-vēlētāji tādus ievēlēja, lai ar iepriekš pilna neta komentu daļa bija ar biedra Pūces ''varoņdarbiem'' uzskaitīta.....
  • 4
  • 0
mirttante
m
Un kā ierobežos pārkraušanas piesārņojumu un putekļus, kas rodas daudzo un bezgalīgo remontu dēļ, kā atrisinās satiksmes problēmas, lai neveidojas sastrēgumi ar nelietderīgu degvielas dedzināšanu? Bet tie jau laikam pārāk grūti jautājumji - vieglāk ir tēlot, ka par cilvēkiem un vidi tiek domāts, palielinot izdevumus tiem pašiem cilvēkiem, ka šajā pilsētā varbūt jau dzīvo trešajā - ceturtajā paaudzē un kuru mājas ar krāsnīm uzcēla pirms šitie gudreļi bija dzimuši. Ja kāds grib, lai pilsēta attīstās (nost ar zaļajām zonām - lai dzīvo industrija!), tad piesārņojums arī būs. Ierosinu pakāpeniski nomainīt asfalta segumu Rīgā pret operatīvi iekjājamām un aizvietojamām dzelzbetona plātnēm, kuras var pacelt un novietot atpakaļ, ja plīsis ūdensvads - tad remontējot ielas nebūs jāalauž asfalts, jādomā kur salauzto asfaltu grūzt un nebūs jāklāj jauns, kas sabojājies jau pēc dažiem gadiem...
Juris Pigits
J
Un tagadējās valdības vīreļu pieņemtie likumi ir unikāli attiecībā uz apkārtējās vides saudzēšanu- graušanu. Malkas apkures likvidēšana piespiedu kārtā neskaitāmās Latvijas pilsētās, lobējot gāzes koncernu darbību. Malka ir atjaunojamais enerģijas resurs, kurš siltumnīcas efektu nepalielina. Cik koks augot patērējis ogļskābo gāzi, tik sadegot arī izdala. Vienīgi kokiem pūstot mežā, veidojas metāna gāze, kas ir 100 reizes efektīvāka siltumnīcas efekta radītāja, nekā ogļskābā gāze. Dabas gāze ir fosīlais kurināmais. Tā jau palielina ogļskābās gāzes saturu atmosfērā un līdz ar to ir efektīva siltumnīcas efekta izraisītāja un globālās sasilšanas veicinošs faktors. Aizbildināšanās ar dūmgāzu piesārņotību, neiztur kritiku. Ir iespējams izgatavot lētus augstsprieguma dūmu filtrus skursteņiem izmantojot kaut parastās automobīļu indukcijas spoles efektīvai dūmgāzu attīrīšanai.Šāda iekārta tērētu tikai dažus desmitus vatu elektribas kurināšanas laikā. Un filtrus gatavotu lv.
Divkosība
D
Ministri savus kamīnus apkurinās un gaļu grillēs ar akmeņoglēm?
Alla Borisovna
A
Akmeņogļu dūmi ir pulka smirdīgāki par malkas dūmiem; domāju, arī iespējamais ķīmiskais sastāvs ir šerpāks, nu tur - visādi sēra un slāpekļa oksīdi, atkarībā no akmeņogļu kvalitātes.
  • 3
  • 0
Pēc būtības
P
Kas tad ir būtiski ierobežojumi,ja ne tas pats aizliegums,tikai lēnāk ieviešams?
Alla Borisovna
A
Elementāri, Vatson: būtiski ierobežojumi nozīmē, ka malkas krāsnis varēs turpināt izmantot, bet ar izmaiņām, piemēram - iebūvējot skursteņos filtrus.
  • 1
  • 0
ļuļa
ļ
un vispār malka ir atjaunojamais resurss. mums te visu laiku stāsta, ka jāpāriet uz atjaunojamajiem enerģijas veidiem, kādā sakarā tagad liedz siltuma ieguvi no atjaunojamās malkas?
Ieva Zagante
I
Koksne, cik saprotu, skaitās pareizā izejviela kurināšanai. Malka nav tā efektīvākā forma? Bet , ražojot tās efektīvākās, tiek piesārņota vide. Tas pats ar krāsnīm un katliem (kuros, protams, nevarēs likt ne malku, ne skaidas.
nja
n
Kā tur ir ar tām oglēm, ko pārkrauj ostā un no kurām pagājušajā gadā visā centrā palodzes bija melnas, kaut katru dienu tīrīja? Ar nenormālo mazuta smaku Vecmīlgrāvī pie Ozo golfa laukuma? Tā laikam veselīga, ne?
ļuļa
ļ
lūgums ministriem un deputātiem rādīt priekšzīmi un atteikties no saviem kamīniem. tāpat viņiem to nevajag apkurei, bet tikai lai izrādītos un lai radītu omulību . sākam ar to, ka likvidējam biezo kamīnus, kas neveic apkures, bet dizaina vai mājības funkciju.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas