Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Huawei saņem smagu triecienu arī "dzelžu" frontē

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
zhilkin.jame
z
Jus vаrаt maksаt par 50 % mazак pаr еlекtroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu – https://cuu.su/latmk Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!
Krējums Saldais
K
Kādreiz vēstures grāmatās par šo rakstīs, kā karu par cilvēka kontroli (5G) starp ASV un Ķīnu. IMHO - Amerikai nekādu cerību - šaubos vai vispār kāds var stāvēt pretī miljardam tukštošgadēs Konfuciānisma paklausības garā audzinātiem hunveibiniem.
Krējums Saldais
K
Cien. vēsturniece, uzvaras kaujās nodrošina "lielie bataljoni", a ķīniešiem pat mazākā uzbrūkošā vienība sastādīs kādus 100.000, kas ir kādas 10 reizes varāk par visu to, kas ir mūsu valstī ar stroķiem. Un tā 1000 reizes. Vēl jūsu bērnībā visi smējās kā ķīnieši laida augšā savu pirmo MZP, bet nu lūdzu, atbildiet godīgi - vai jūsu mājās, mugurā vai kājās ir vismaz kādi 3 priekšmeti, kuri NAV ražoti Ķinā? PS. Tautastērpus, pastalas, Kuzņecova PF servīzes un Darba Spara produkciju varat izlaist.
 • 3
 • 0
Skeptiskā vēsturniece
S
Dīvaini. Tūkstošgades mums tiekot audzināti hunveibini (starp citu hunveibinismam ir knapi pusgadsimts), bet Ķīna joprojām ir sabrukušās, nicināmās un bezcerīgās amerikāņu civilizācijas piedēklis. Ar tādiem tempiem līdz "kādreiz vēstures grāmatās rakstīs.." būs jāpagaida vēl dažas tūkstošgades.
 • 1
 • 0
Why?
W
Interesanti, tiešām nevienu neinteresē "kāpēc?". Nevienā Dienas rakstā nav paskaidrots, kāpēc atņēma Android licenci un kāpēc ARM?
lonie
l
Tā nav atbilde uz jautājumu, bet gan nekonkrēta sazvērestības teorija. Pat ja tas ir karš par varu, kāpēc tieši Huawei? Sankcijas vienmēr tiek pamatotas, piem. Krimas aneksija, cilvēktiesību pārkāpums utml. Neticu, ka Google vienkārši izdomāja un atņēma, te tomēr ir rietumi un iemesls vismas tiek izdomāts, mākslīgi racionalizēts, bet tomēr minēts. Pamatojumam jābūt šādā formā "mēs atņēmām licenci jo . . .". Ok, pēc tam varēsim d*rst par to cik pamatoti vai nepamatoti, bet šobrīd nav zināms nekas
 • 1
 • 2
Elementāri
E
Neliels tirdzniecības kariņš starp ASV un Ķīnu. Viss stingri saskaņā ar Trampa un republikāņu-impēristu stratēģiju Make America great again. Viss taču ir ārkārtīgi elementāri. Uzdevums ir atgriezt vismaz daļu ražošanas jaudu ASV un likvidēt gigantisko tirdzniecības deficītu ar Ķīnu. Pagaidām kā gadījumā ar Huawei lietā tiek likts neliels un maigs mājiens ar mietu - Ja vajadzēs, mēs varam sist arī sāpīgāk! Var ķīnieši piepūst vaigus, var konspirolohi-klauni smīdināt visus ar murgiem par "tūlīt ķīna un Krievija celsies kājās..." vai "aiz ķīniešiem stāv Konfūcijs un blablabla...", Ķīnai pa lielam ASV nav ar ko atbildēt. Vismaz katra tās atbilde būs pimrkārt šāviens pašai deniņos.
 • 2
 • 2
ivaasd
i
Jus vаrаt maksаt par 50 % mazак pаr еlекtroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu – https://cuu.su/latmk Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!
meh
m
Neviens neliedz taisīt savu sistēmu, bet jautājums vai kādam to vajadzēs. Neredzu nevienu lietojam PSRS izstrādātās bekas un ražot tās neviens neliedz, bet diez vai kādam interesēs, ja var nopirkt labākus datorus. Uz doto brīdi jebkura tehnoloģija ir jau novecojusi - šo to Ķīna pati sāk izgudrot, bet pagaidām rietumi ir priekšā ar visu IP. Un lai grautu rietumus - nepietiek, ka Ķīna kaut ko izgudro, bet ka izgudro kaut ko, kas ir pakāpi pārāks un ka to nevar nopirkt citur, jo pretējā gadījumā rietumi aiztaisa ciet savu tirgu un arī vārās paši savā sulā - tāpat kā to patlaban dara Ķīna.
ļuļkai dibens caurs
ļ
Ķīna pati importē kobaltu un citus resursus no ārzemēm - arī tajā skaitā no Āfrikas.
nu un?
n
Ko nozīmē pieder? Kādā jaukā dienā TumbuLumbulendā vietējais kanibālu virsaitis var piepeši nomirt vai kaut kā savādāk dabūt diskvalifikāciju no varas, pie varas var nākt kāds vietējais censonis ar demokrātisku degsmi sirdī un acīs un izdomāt, ka visu, kas pieder Ķīnai, jānacionalizē TumbuLumbulendas tautas labā. Varbūt censoni iepriekš būs nedaaudz konsultējusi CIA, varbūt nē, bet rezultātā Ķīnai nepiederēs nekas.
 • 4
 • 3
ļuļa
ļ
ar tādu mazu piebildi, ka ķīna lielāko daļu kobalta raktuvju āfrikā ir uzpirkusi, un tās pieder ķīnai.
 • 5
 • 4
->melnais humors
-
Riskanta ir iesaistīšanās atvētajā tirgū un nespēlēšana pēc tiem pašiem noteikumiem, kas pārējiem. Domā, tikai Ķīna var diktēt Google kādus meklēšanas filtrus un kādu cenzēšanu veikt Ķīnas tirgū un cik simtiem rietumu firmu neielaist Ķīnā... Diena gan te izplata kārtējo demagoģiju par pavisam citu problēmu. Un komentētāji kremļa botu tradīcijās murgo kaut ko par zelta uzkrāšanu - tā it kā zeltam mūsdienās būtu nozīme ekonomikā kā naudas līdzeklim. Vislielākā zelta vērtība ir mikroshēmu ražošanā - bet to ražošanā arī var iztikt arī bez zelta - tāpat kā iztiek bez Kongo kobalta. Tiešām cilvēki iedomājas, ka naudai būs vērtība tad ja to drukās no retzemju metāliem - ja ekonomika būs lupatās, tad zelta monētu vērtība būs tikpat liela cik maizes klaipa cena. Zelta vienīgais uzkrāšanas iemesls ir tas, ka ar to valstis var norēķināties, neizmantojot rietumu banku sistēmu. Lai to pārvadātu ir nepieciešamas milzīgas lidmašīnas.
Neslāvs
N
Rēcīgi, visi putinososi pēkšņi baigie draugi šķībacainajiem, laikam nepielec. ka tieši Ķīna ir paRašas vienīgais stratēģiskais ienaidnieks...
Anarchists
A
Un kas?Vai slikti,ka pasaules žandarma vietas izpildītājs USA nobankrotēs?Domāju,ka tieši labi.Ne jau ķīnieši vien,bet arī krievi pērk zeltu un sāk atteikties no USD norēķinos.Ja Eiropā būtu normālas valstu valdības,nevis Briseles birokrātu un visādu tur liberastu klubiņš,arī EUR varētu normāli pacelties uz USD problēmu fona,jo USD jau praktiski nav nekāda seguma.
Trp
T
Tas vecais pederasts tas amīšu idiots būtu jāhospitalizē.Nu cik var ālēties?Mērkaķis ar granātu!
Enģeļa viesis
E
Ķīnieši izdomās kaut ko labāku un ko tad?
Enģeļa dakteris
E
Kad izdomās, tad parunāsim.
 • 5
 • 0
Kur
K
Ķīnieši nozags kaut ko labāku?
 • 8
 • 2
ļuļa
ļ
es ķīnas vietā pārstātu eksportēt retzemju metālus un kobaltu. tad redzēs, ko darīs tie paši amerikāņi, kad nevarēs vairs uzražot pilnīgi neko no elektronijas. beigu galā retzemju metāli ir visur pasaulē, kāpēc ķīniešiem jāaizdirš sava daba un jāpārdod šie metāli jeņķiem, ja pret viņiem šādi izturas? lai jeņķi rok paši pie sevis, bet to jau viņi negrib.
Nelielas problēmas
N
Jā, ķīniešu elektronikas ražotāji to vien gaida, lai sāktu ražot elektroniku no rasistiski tīra ķīniešu kobalta un pārdot to tādiem cienījamiem un maksātspējīgiem pircējiem kā Venecuēla vai Magadanas apgabals. Ar Venecuēlu ir nelielas neskaidrības par valūtu, kādā tie maksās. Šamējie esot gataavi maksāt ar saviem bolivāriem, tikai skāde, ka par vienu mikroviļņu krāsni būs jāmaksā bolivāru daudzums, kāds ietilpst vienā balkerkuģī, taču ar kuģiem ir neliela problēma.
 • 3
 • 1
Ekharts
E
Ķīna jau uztaisīs savas sistemas,kuras arvien vairāk graus Rietumu ekonomiku,tikai laika jautājums..
Pipars
P
Slikta ziņa, bet diemžēl gaidāma. Trampa kungs paralēli ASV varas koncentrācijas centra noliešanai (Kā zināms 2016 gadā ASV budzeta deficīts bija ~500 miljardi $ savukārt pateicoties Trampa nodoļu izmaiņām un atvieglojumiem, militārā budžeta palielināšanai un FRS % likmju palielināšanai ASV budžeta deficīts uz doto momentu tuvojās 1 triljonam $ gadā!!!)... dara visu iespējamo lai ķīna veidotu savu pilnīgi tehnoloģiski neatkarīgu varas koncentrācijas centru, kura iekšienē dolārs kā valūta netiktu izmantots. Tas fakts ka ķīna gadu desmitiem slēpti pērk fizisko zeltu (oficiālie skaitļi neatbilst pat 1/10 daļai no tā kas Ķīnā ir iekrāts) krīzes situācijā ļaus ķīnai būt resursu noturīgākai par ASV... Savukārt daudzās ķīnā sabūvētās tukšās pilsētas vispasaules krīzes saasinājuma situācijā ļaus piesaistīt no ASV un eiropas labākos inženierus ārstus zinātniekus utt. Tā ka ķīnieši ir malači..!
Pipars to Niezītis Kasīša brālis
P
Jùs nesapratàt mani... krízes situàcijà zelts kînai dos noturìbu,.. bet tas nenozímé ka péc smagajiem juku laikiem zelts atgús naudas statusu pasaulé... Nàkotnes nauda ir.,. kw/h... Cita lieta ir ka ar šádu naudu nebús apmierinàti spekulanti.. bet péc spekulantu radítàs krízes kurš vinus ies nemt galvà? Ne par velti Kisindžers saka ka uz 2022 gadu izraèlas nebùs... spekulantu simbola likvidàcija jau ir ieplànota., Cita lieta ka starp kriptovalútàm un kw/h noteikti bús konflikts... Jebkurà gadíjumà es esmu par kw/h kurš vislabàk atbilst naudas mèrvienìbas un cilvèces tàlàkas attìstìbas mèrkiem...
 • 0
 • 0
Niezītis Kasīša brālis
N
No kurienes tāda pārliecība, ka Indija, Ķīna un Krievija... ? Pirmkārt iespārda Indija un Ķīna. Atklāšu lielu noslēpumu, ka Indija nesalīdzināmi vairāk baidās no Ķīnas, attiecīgi kā savu sabiedroto uztver ASV. Iemeslos neiedziļināšos, te ir tēma daudziem rakstiem, bet jau ģeogrāfiskais stāvoklis izsaka visu. Turklāt indieši nebūtu pret izkonkurēt Ķīnu ASV tirgū kā daudzu preču piegādātājs. Bet visvairāk iespārda Krievijas pieminēšana! Kas ir Krievija? Aūūū, kur ir Krievijas ekonomika, industrija, zinātne, tehnoloģijas? Tanks T72, vienmēr smejošie Iskanderi un citas krievu propagandas narkomānu atklāsmes? Ķīnas un Krievijas "sadarbību" vislabāk rajsturo Sila Sibirji izgāšanās. Atgādināt, kā Indija nesen pasūtīja na...uj krievus ar viņu lidojošo miskasti PAK FA 50? Nesmīdiniet mīļo draudziņ, neeskistē nekādas ass - Indija, Ķīna, Krievija. Nav pilnīgi nekādu iemeslu tās eksistencei.
 • 4
 • 0
Niezītis Kasīša brālis
N
Ķīna pirks resursus par zeltu?! Hmmm, cik ilgi pasaules otra lielākā ekonomika, ar vairāk kā miljardu iedzīvotāju var atļauties iepirkt resursus par zeltu? Un nākamais jautājums, kāpēc? Ķīna ir vispasaules fabrika. Lauvas tiesa no saražotā tiek eksportēta. No tā lauvas tiesa uz ASV. Tātad Ķīna neizmantos dolāru, bet izmantos zeltu, lai pirktu resursus un turpunātu ražot .... ASV tirgum? Es pareizi jūs sapratu?
 • 2
 • 0
Scorseze>Pipars
S
Piekrītu tavam viedoklim, jeņķiem jau šobrīd vairs nav citas iespējas, kā uzsākt plaša mēroga karadarbību, protams, ne savā zemē (kā jau vienmēr), un rezultātā vienkārši pelnīt un pieprasīt vēl, lai dzēš viņu parādus:) Vienīgais, ko jeņķi nebija izrēķinājuši ir tas, ka mazliet nokavēts laiks, Ķīna, Indija, Krievija vairs nav tās "nabadzītes" kas uz visu noskatīsies un neko nedarīs.
 • 5
 • 2
pepe
p
kādam jau tas vienmēr ir izdevīgi (nes izdevīgumu). ieinteresēto pasaules elles būšanā netrūks
 • 3
 • 2
Pipars
P
Piebildīšu--- situācijas pikantumu pastiprina tas fakts ka viss pasaules zelts uz doto momentu pēc pašreizējām cenām varētu tikt lēsts uz 7.8 triljoniem $... Bet savukārt pasaules parāds tiek lēsts uz 244 triljoniem $... dabūjam maržinālo plecu ~31... Tātad (1 reālais dolārs pret 31 parāda $)... Kad viss pasaulē GĀZĪSIES a uz to viss iet - parādu vērtspapīri kritīsies cenā pēc tādas pašas attiecības 31:1... PARĀDNIEKU ĶĪLAS PĀRIES KREDITORIEM ... Un neizbēgami visā pasaulē vērosim radikālu īpašnieku maiņu, kas pēc fatālisma ir pielīdzināma 1917 gada revolūcijai - runa iet par asiņainiem 5 gadiem vispasaules mērogā...!!! Kaut kā tā...!!! Tā ka --- nekā ----- iepriecinoša....
 • 3
 • 5
melnais humors
m
Manuprāt, notiekošais ir spilgta ilustrācija tam, cik riskanta un nedroša lieta ir starptautiskā kooperācija.
trusis nejaukais
t
nepiekritiishu. shaads rezultaats notiek tikai ja viena no puseem saak shmaukties un nodarboties ar industriaalo spiegoshanu, intelektualaal iipashuma zagshanu un cita veida visatljautiibu. kjiina ir spilgta ilustraacija tam, ka nevajag meegjinaat piechakareet savu lielaako biznesa partneri.
 • 1
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits