Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Moldovā aptur prezidenta pilnvaras un atlaiž parlamentu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
rokraksts
r
Ja tā labi padomāt, tad kaut kas līdzīgs bija kādreiz gatavots arī Latvijā. Bija jāuzvar ļaunie oligarhi, lai varētu nodoties godīgai politikai visā vienotībā un saskaņā. Kā pēc komandas vienotība pastiepa roku pretī saskaņai, lai noslēgtu laulību. Bet daļai vienotības biedru uzjundīja pašsaglabāšanās instinkts un viņi sāka pretoties. No laulībām bija jāatsakās. Tad Saeima tika padzīta. Deputāti onkuli bija uzmetuši un laulību izgāzuši. Tāpēc uz balta zirga Saeimā bija jāiejāj Zatleram. Uz zirga vai uz tanka, par to politikas zinātnieki vēl strīdas. Bet arī viņa armijā izradījās sešinieks, kuram bija pašsaglabāšanās instinkts. Atkal laulība ar saskaņu tika izgāzta. Nu, onkulim bija jāsāk domāt par attīstību.
Derglis
D
''Pašsaglabāšanas instinktam'' ir izmērs $. Jautājums- vai tā bija liela aploksne vai mazs čemodāniņš.
 • 0
 • 3
hmmm
h
Apgalvo ASV ir pasuales policists. Atgādināsim vēsturi. Kopš dibināšana ASV valdīja stingra izolacionisma politika, būvējam savu valsti, nekur nelienam. Tad uz ASV uzbruka Japāna un bija jāpiedalās arī II Pasuales karā. 1917 Krievijā notika valsts apvērsums, varu sagrāba komunisti, kujri paziņoja ka vēlas iekarot pasauli un dibināja 1) Padomju Socialistisko Republiku Savienību - pievērsiet uzmanību, nosaukums speciāli izvēlēts ģeogrāfiski neitrāls, lai tajā maisā var bāzt iekšā ikvienu jaunu upur-valsti, 2) Kominternu - teroristisku organizāciju ar mērķi rīkot vispasaules revolūcijas. Līda visur virsū kā utis. ASV bija spiestas aizstāvēties, tai skaitā izvietojot visus savu karaspēku, kur PSRS līda iekšā. 1947.gadā pasludināja Trumena doktrīnu, ka ASV ir spiestas pārtraukt izolacionismu, jo koministu bandītu iebrukums jebukrā valstī nozīmē apmēram to pašu ko nesamierināties, ka jūsu kaimiņmājā lien iekšā zagļu banda. Šodien uzlauž kaimiņmāju, rīt kritīs jūsējā.
hmmm to Kaķķēze
h
Labi, ka mūsdienu civilizētajā pasaulē, tādus kā tu tur cilvēktiesību uzpurnī, tolerantā ķēdē. Sēdi un nekvaukšķi.
 • 0
 • 1
Scorseze>hmmm
S
Jāsaka, ka visi, tev līdzīgie pamuļķi, kuri paši neko nav lasījuši un nespēj loģiski domāt, parasti metās kādu mācīt:) domāju, ka pats neesi izlasījis ne tikai kaut vienu grāmatu par starptautiskajām tiesībām, bet pat pavārgrāmatā ieraudzītie burti būs sveši:):):) est tev minēju konkrētrus piemērus no vēstures, tu muldi par savu pasaku varoņiem:) Domāju, ka tu ne tikai nespēj kādu mācīt, sakarā ar to ka neko nejēdz, bet pat pats nespēj neko mācīties, jo tev intelekts ir taburetes līmenī:)
 • 2
 • 0
Scorseze>cony -
S
Tu jau pats atbildēji un apstiprināji manis teikto, ja uzvarētu islama valsts (tevis angliski pieminētais "Daesh"), tad būtu islama valsts likumii un nekāda citu likumu piesaukšana nebūtu:) Kas attiecas uz "pulvera ostīšanu", jāsaka ka šādi indivīdi kā jūs ostat visus pulverus ko tik gadās dabūt un tāpēc rakstat nesakarīgas muķļības un ar putām uz lūpām ķērcat par asv "labdaru" varoņdarbiem. Taču realitāte ir jūsu meli un vardarbība visā pasaulē. Skaistākais pēdējo laiku melu maratons bija Irākas "masu iznīcināšanas ieroči", kuru rezultātā iznīcināja neatkarīgu valsti (labu vai sliktu, domāju, ne jums tiesāt) pamatā r vienu mērķi - laupīt resursus. Un vēl, nekad nevērtē sarunu partneri pēc savas "mērauklas", jo nekad nezini ar ko runā.
 • 1
 • 0
cony -> Scorseze
c
Jums tiešām dīvani ieskati. Jūs rakstat, ka starptautiskās tiesības ir noteicuši uzvarētāji. Bet, ja teiksim uzvarētu Daesh, interesanti kā Jūs tad argumentētu, uz kādu tiesību normu pamata jums nedrīkst uzspiest islāmu? Jus bērnišķīgi domājat, ka tā zaudētāju puse ir tāda balta un pūkaina. Tikai, ja jūs nokļutu topāsu āfrikas cilšu vadoņu varā, pilnīgi iespējams jūs vienkārši apēstu, vai arī sagrieztu gabalos reliģiozo kultu veikšanai. Jūs neesat pulveru ostijis un neapjēdzat ka tie kas cīnas pret ASV ir tik nešpetni, ka Jūs noteikti nevēlētos tādiem nagos nokļūt.
 • 0
 • 2
hmmm to Scorseze
h
Tu takš esi pilnīgs auns. Piederi pie sektantu pulka, kuri domā ka zema plakana, ka "žid-masoni" valda pasauli un it neko nesajēdzi no starptautiskajām tiesībām. Izlasīji divas padomju grāmatas par dipolomatiju un nu domā, ka esi varens zpeciālists. Palasi taču, kaut ko nopietnāku, plašāku. Diemžēl, man nav ne laika, nedz vēlmes, tādu sprukstiņu kā tu izglītot, sevišķi bez maksas. Tā, kā šodienai, vērtīgās lekcijas no manis tev ir slēgtas. Mācies apgūt starptautisko tiesību pamatus patstāvīgi.
 • 0
 • 1
Scorseze>hmmm
S
Klausies, pamuļķi, es tev minēju tikai vienu vēsturisku faktu, kā asv piespieda Japānu, kura tiešām bija slēgta valsts, uz "demokrātisku sakaru" izveidošanu. Šādu faktu ir daudz un cits par citu nekaunīgāki. Kas attiecas uz starptautiskajām tiesībām, varu tev idiotam, pateikt vienu, likumus parasti raksta uzvarētāji:) savukārt, ja tu, stulbeni, domā, ka tiesības uz pašnoteikšanos (starpcitu viens no pamatlikumiem štarptautiskajās attiecībās šodien, vismaz uz papīra) ir tikai rasei vai cilvēku grupai ar augstāku attīstības līmeni, tad jāsecina, ka tādiem indivīdiem kā tev, vispār nav likumisku izredžu izdzīvot. Vēl kāds fakts, kas mani uzjautrina, latvieši nezin vēsturi, jo pirmās brīvvalsts rašanās bija iespējama pateicoties tieši Ļeņinam (viņš arī Uļjanovs), kurš atteicās no šīs teritorijas. Pateicoties tam, Uļjanovs ieguva uzticamus cilvēkus no latviešu karavīru (strēlnieku) vidus, kuri palīdzēja viņam plānu īstenošanā:) Jāsecina, ka "hmmm" ir pilnīgs pamuļķis un tūdaliņš:):)
 • 1
 • 1
hmmm to Scorseze
h
Tu uzdod savu mazizglítotíbu par tikumu. 1. ASV rašanās laikā Starptautiskās tiesības vienkārši neeksistēja tādā izpratnē, kādas tās ir šodien. Mūsdienu Starptatutiskās tiesības eksistence radās tikai pēc 1.Pasaules kara. Tikpat labi tu vēl varēji Romas impēriju apsūdzēt Ženēvas konvencijas pārkāpumā, ja tolai nebija ne pašas konvencijas, ne pilsētas Ženēvas. 2. Tikpat Labi indiāņus var apsūdzēt ka tie ieradās pirmsledus laikmetā svešā zemē - jo homo sapiens vispār radās Āfrikā. 3. Ciest nevaru, kad Eiropiešus apsūdz koloniālismā. Kas traucēja tiem pašiem indiāņiem evolucionēt un izgudrot kaut vai riteni. Tas ir fakts - pirmskolumba indiāņi nelietoja pat riteni. 4.Verdzība pastāvēja visās rasēs un daudzās tautās. Taču tieši baltās rases pārstāvji a) pašatbrīvojās no verdzības iekārtas, b) ieviesa morālo normu, ka vardzība ir slikti. Piemēram, āfrikāņi ne tikai tika prikti kā vergi, bet tos pārdeva melno cilšu vadoņi kā vergus. Kauns, tāds kauns ka tradicionāl-idioti kā tu neizglītojas.
 • 1
 • 2
Scorseze>hmmm
S
Kad lasu tik idiotiskus melus kurus raksta tāds pamuļķis kā tu, nesaprotu smieties vai dusmoties, taču saprotu, ka ja esi mucā audzis un pa spundi barots, nekas cits jau tavā galvā nevarētu būt. Pati asv rašanās jau ir starptautisko normu klajš pārkāpums un noziegums nozieguma galā. asv radās visas pasaules salašņām sabraucot svešā zemē, apspiežot un iznīcinot tās zemes pamatiedzīvotājus, pēc tam vēl ilgi karojot salašņu starpā par ietekmju zonām un varu tajās. Kas attiecas uz "slēgto" valsti, tad asv nekad nav bijusi slēgta, pretēji Japānai. 1854. gada 31. martā Amerikas Savienoto Valstu jūras kara flote, ko vadīja komodors Metjū Perijs panāca Japānas atvēršanu ārpasaulei. "atvēršana" notika jau jeņķu pieņemtajā parastajā stilā, ultimāts un lielgabalu apšaude. Turpmākās noslēgtās vienošanās ar rietumu valstīm Bakumacu perioda laikā noveda Japānu ekonomikas un politiskās krīzēs. Šo "demokrātijas" frančīzi jeņķi izmanto līdz pat šai dienai!
 • 2
 • 2
hmmm to inks
h
Krievijas ekonomika līdz 1917.gada attīstījas tikai pateicoties Rietumu kredītiem, it sevišķi pateicoties Francijai. Pašā Krievijā bija ārkārtīgi zems darba ražīgums, neefektīvas zemes īpašumtiesības un gūzma sociālo problēmju. Carisms bija ārkārtīgi neefektīvs un nīstams. Krievijai nederēja nedz komunisms, nedz carisms. Atgādināšu, ka Revolūcija Krievija notika bez Ļeņina dalības. Caru gāza no troņa viņa paša tuvinieki, bet Pēterburgā 1917.gada februāri vispār nebija nevien revolūcijas vadoņa - pilnīga stihiska pašplūsma. Lasot tavu komentrāru, var just, ka esi saskatījies kaudzi youtube filmiņu no sazvērestību teoriju žanra, drošvien "žīd-masono-valda-pasauli" formāta. Tā pasaule nedarbojas. Sazvērestību teorijas ir tikpat no realitātes atrauts primitīvs skaidrojums kā reliģija, kura, nespējo saskatīt cēloņsakarības, ģenerē dažādus pekstiņus.
 • 4
 • 1
inks
i
Ja kas, pret Kominternu cīnījās Staļins. Vai esi padomājis kur un kas radīja un attīstīja sarkanās idejas, Kominternu, utt. Ar kādu mērķi un kas atbalstīja to realizēšanu Krievijā, kas toreiz bija apmēram 5. vietā pasaulē ekonomiskās attīstības ziņā. Par kādu naudu? Vai tu domā ka visas pasaules trūcīgie, kas nezināja kā pabarot savus bērnus, ziedoja naudu, lai Krievijā varētu notikt revolūcija un Ļeņins ar visu savu Krupskaju varētu dzīvoties pa Šveices kūrortiem?
 • 1
 • 3
hmmm to inks
h
Pēc inerces. Un ASV nerīko krāsainās revolūcijas. Tās tikai atbalsta. Tā ir milzīga atšķirība. Revolūciju mākslīgi vispār ir neispējam organizēt. Palasiet Ļeņinu, kādi ir priekšnosacījumi revolūciju organizēšanai. Taču tad kad revolūcija sākas, jums ir iespēja 1) ignorēt, 2) atbalstīt. ASV atbalsta to, kas tām šķiet pieņemami. Piemēram, ASV atblastīja Baltijas valstu neatkarību, bet ne jau ASV dzina Latviešus uz barikādēm. Daudzi jau šodien netic, bet izrādās latvieši uz barikādēm paši gāja...
 • 3
 • 2
inks
i
Un kāpēc tad viņš nepārtrauca patrulēt, bet tā vietā sāka aktīvi rīkoties krāsaino revolūciju organizēšanā?
 • 2
 • 3
hmmm
h
Pēc PSRS sabrukuma, nepieciešamība pasaules policistam patrulēt pazuda. Protams, daudz kas turpinājās pēc inerces. Tāpat notika periodiski jauni konflikti, it īpaši Tuvajos Austrumos. Kopumā ASV samazina militāro kontingetu. Sevišķi tas aktuāli ir palicis Trampa prezidentūras valstī. Tramps patiesībā uzdod arī godīgu jautājumu par NATO - vai tiešām mūsdienu Eiropa ir tik vāja kā pēc 1945.gada, ka joprojām vajag "tētuku" kurš pieskata "bērneli", lai to nepiekauj kaimiņpuika. Īstenībā šodien ASV militārais kontingents pasaulē aprija kolosālus ASV resursus, pašai Amerikai no tā na īsti jēgpilna labuma - to pašu naftu ir ar lielāko prieku tirgot visu veidu tirāniņī. Huseins, jau bija gatavs tirgot naftu ASV, naj jākaro. ASV militāro resursu savās sautīgajās interesēs izmanto dažādi lokālie spēlētāji. Tai skaitā arī Latvija - vai tad mēs patiesībā nebalstam mūsu drošību uz ASV raķetēm? Un ko īsti mēs sniedzam ASV pretī? Godīgi. Neko. Skaistu stāstu, ka būt Lielajam brālim ir "forši".
 • 3
 • 1
rekur
r
Situācija uz 09.06. ES atzina par leģetīmu jaunievēlēto Maijas Sandu valdību. Prezidents Dodons viņus apsveica ar darba sākumu un ministri nodeva zvērastu. Konstitūcijas tiesas sastāvu Parlaments acīm redzot atlaidīs. Tas, kas tur notiek mums ir tāls un maz saprotams. Domāju, ka te nav neviena zinoša speciālista Moldāvijas lietās...
nu
n
zvēru astēm ir savs darbs darāms
 • 1
 • 1
viltus latvietim
v
Kāpēc izplati melus par Levitu un Kariņu? Vieni meli, kā par ANO, tā par prokremliskumu utt.. Starp citu, jums tur Antonijas ielas kremļa troļu fermā slikti suteneri. Vēl nav sapratuši, ka tieši niki latvietis, pilsonis, patriots, latviski vārdi kā Jānis, Līga u.c. tieši parāda, kas ir rakstītājs - kremļa trollis, Latviju un latviešus nīstošs kremļafīls.
Prigožina trollim
P
Kas ir meli? Ka Kariņš kinoteātra Pionieris prihvatizācijā cieši sadarbojās ar Gazprom aģentu Silkinu? Ka nozagtās naudas slēpšanai izmantoja Krievijas ofšoru kanālus Kiprā? Ka pirms EP velēšanām tieši Kariņš uzticēja vestuļu sūtīšanu ar Krieviju saistītai firmai? Ka OIK, par kuru Kariņš cīnās ar histēriskiem bļāvieniem, ir ciešī saistīta atkal jau ar Gazprom? Nu trolli, kas te ir meli?
 • 6
 • 4
Moldāvu skolotājs
M
“Saku vēlreiz: Krievija ir okupants – pasaules okupants. Kur krievu zābaks uzkāpj uz kāda zemes, viņš aizmirst no turienes aiziet.”
ede
e
Kad izlasu kārtējo reizi par "zābaku, kas kaut kur kāpj vai kaut ko min un bradā", tad man ir skaidrs, ka darīšana ir ar cilvēku, kas domā klišejās.
 • 0
 • 5
jautājums paliek
j
Palasot "Dienu", rodas viens priekšstats. Palasot Rietumu medijus, rodas cits priekšstats. Ja ticēt Rietumu medijiem, tad Moldovā bija trīs spēki: promaskaviskais, proeiropeiskais un Moldovas buržuāzijas partija. Vietējās buržuāzijas partijai allaž izdevās iekļūt koalīcijā un palikt pie varas. Un te ir noticis neiedomājamais - promaskaviskie spēki un proeiropeiskie spēki ir apvienojušies kopā, lai izveidotu koalīciju. Tiesa gan, tas ir noticis tad, kad saskaņā ar konstitūciju bija beidzies valdības veidošanas termiņš un bija jāizsludina jaunas vēlēšanas. Tāpēc tiesai ir radies pamats atlaist gan parlamentu, gan promaskavisko prezidentu. Bet paliek jautājums - kā proeiropeiskais bloks vispār varēja vienoties ar promaskavisko? Varbūt tas nebija nekāds proeiropeiskais bloks, bet gan tikai Sorosa stipendiātu bloks?
skats no malas
s
"Sestdien par koalīciju beidzot vienojās promaskaviskā Sociālistu partija, kuru pārstāv Dodons, un proeiropeiskais bloks "Tagad" ("Acum")." ----- Ja proeiropeiskais bloks pēkšņi ir vienojies ar promaskavisko partiju, turklāt tad, kad Konstitucionālā tiesa jau bija atlaidusi parlamentu, tad acīmredzot, ka "proeiropiskais" bloks nekad īsti nebija proeiropisks, bet tikai tādu tēloja.
mala no skata
m
tad acīmredzot, ka "promaskaviskais" bloks nekad īsti nebija promaskavisks, bet tikai tādu tēloja.
 • 7
 • 2
Scorseze
S
Ļoti līdzīga rīcība ar "demokrātijas" ieviešanu kā Venecuēlā, atpazīstu pasaules "demokratizētāju" rokrakstu:) Šiem "demokratizācijas" kangariņiem pat sejas līdzīgas, šis, piemēram, ļoti līdzīgs mūsu kankariņam:) nav jau brīnums, jo šos "demokratizētājus" gatavo vienā konkrētā organizācijā pie jeņķiem, nebrīnīšos, ja arī šis indivīds būs pēdējā laikā "mācijies" asv:):):):)
Irina
I
Moldavani nav Rumani...! Moldavijai bij un butu daudz labak ar Krieviju....,eksports un darba iespejas ir daudz lielakas,ka tik Moldavija saka,skatities uz EU un Krievija ieveda sankcijas pret Moldaviju,uzreiz Moldavija eksports kritas,zemnieki cies visvairak,nau kur likt savu razu,vinu ....EU to nevajag,te ir savi piegadataji...Krievija nenem...atliek tikai visu izmest un ciest zaudejumus,stradat ar nau kur,darba iespeju maz,algas zemas...cilveki brauc stradat uz Krieviju...jo uz EU nevar,jo nau atlaujas....tikai tie kuri ir noforemejusi vai nopirkusi Rumanijas pases vai Polu pases var izbraukt uz EU valstim un stradat. Moldavija ir sausmiga korupcija,sausmiga....visu un katru var nopirkt...nabadziba...Valsti kontrole viens cilveks,var teikt ,ka tur ir saimnieks.kam pieder visa valsts un ta tas ari ir...,cilveks sacis stradat ka sutenieris un tagad ir viens no bagatakajiem cilvekiem,kuram gandriz viss pieder un kontrole ar visu..visur vina cilveki...izzog valsti,ka tik var...
aha
a
atkal revolūcija?
Scorseze
S
Tūlīt "demokrātijas" frančīze būs klāt, rezultātā nemieri, vēl lielāka nabadzība un ES kopā ar jeņķiem būs vēl viena valstele, kuru paverdzināt un izzagt līdz galam:)
Mircha Lupesku
M
Man sazin kādēļ šķiet, ka tu dzīvo kaut kādu propagandas mītu pasaulē. Iegūt lētu moldāvu darbaspēku? Tak viņš sen jau ir iegūts! Ņemot vērā, ka vēl ir lēts rumāņu, bulgāru, poļuleišulatviešu darbaspēks, bet durvīs uzstājīgi klauvē ukraiņu darbaspēks, Eiropai drīzāk var rasties lēta darbaspēka pārpilnības problēma. Auglīga zeme? Sāksim ar to, vai esat maz ievācis informāciju par Moldovas ģeogrāfiskajiem parametriem? Diezgan pamaza zemīte. Tālāk. Eiropas ļoti neslikti subsidētie lauksaimnieki brīžiem tā īsti nezin, kur pašiem likt savu produkciju. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ar fantastisku produktivitāti apstrādāt tās platības, kas Eiropai ir un pie tam vēl lauzīt galvu, kur nogrūst pārpalikumus. Neviens izmisumā pēc lieka aramzemes pleķa neraud. Mīļais cilvēk, feodālisma laiki sen jau ir beigušies. Pa lielam Moldova Eiropā nevienam NAJUH! nav vajadzīga.
 • 5
 • 1
Scorseze>Mircha Lupesku
S
Tauta nevienu neinteresē:) tur ir viena no auglīgākajām zemēm reģionā, līdzīgi kā tas ir Ukrainā, tapēc tūlīt tās zemes "demokratizēs" un vēl iegūs vienu no lētākajiem darbaspēkiem reģionā, labs salikums pasaules zagļiem:) Ukraina arī tika "demokratizēta", tautiņa domāja ka nu tik būs brīvība, taču realitātē pagrimums, ražošana iznīcināta līdz pēdējai skrūvei, nabadzība. Ukraiņi arī domāja, ka nu tik būs produktu pārdošana Eiropā, taču realitātē nekā. Tad ES un jeņķu malači izpirks zemes (prihvatizēs) un moldāviem būs tikai viena iespēja, "brīviem" vergot lielo kompāniju labā:)
 • 2
 • 6
Mircha Lupesku
M
Ko tur zagt? 100 dolāru vidējo mēnešalgu? Moldāvi paši gatavi nozagt visu, kas nav piesiets, bet piesieto atsiet. Vietējais TP, Vienotības un ZZS analogs valsti ir bez ES izzadzis līdz kliņķim.
 • 10
 • 3
Neslāvs
N
Rumāņi lēnām izspiež krievus no savām zemēm...
Duster ir nacists
D
Tāpat kā Scorseze.
 • 2
 • 0
Latvietis
L
Piekrītu! Latviešiem arī jāpadzen Kremļa emisārs Levits un prokremliskais Saskaņas Vienotības "parlaments" ar Gazprom ierēdni Kariņu priekšgalā. Lūk jau ANO ar kaunu Levita-Kariņa kremliešu bandu izmeta no balsojuma ANO Drošības padomē, bet deva godu uzvarēt lieliskajai Kaljulaidai, kas atšķirībā no Kariņa, nekalpo Kremlim.
 • 3
 • 9
Duster
D
Vienīgais ko rumāņi var izspiest, tas ir sūdu. Un tad ja vēl ir ēduši.
 • 2
 • 12
SMITS
S
Labs piemērs no kā mums mācīties, tik mums to politisko līderu šajā jomā pamaz :))
 • 8
 • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits