Laika ziņas
Šodien
Migla

Neatņemsim internetu, ja pastučīsiet

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
No JRT mājaslapas. Citēju: Vārds: Uldis, 05.04.2019 "Arī JRT tagad ir sava ” Žurka Kornēlija”, kur var pazviegt par klaunādēm un vecām anekdotēm. Var jau būt, ka 5,5 stundas garā izrāde bija iecerēta kā smalka ironija par Latvijas varasvīru gandrīz 30 gadus marinētajiem čekas maisiem un vēlēšanos visu maisu lietu padarīt smieklīgu. Diemžēl saskatīju vienīgi dīvainu vēstures skaidrojumu- visi stukači bijuši dzērāji, bailīgi trusīši, sīkmanīgi skauģi vai šizofrēniķi. Savukārt VDK kuratori vairumā gudri, asprātīgi un simpātiski latviešu tautas glābēji...Vai būtiskāk nav meklēt atbildi uz jautājumu, kāpēc Čekas vervēšana aktivizējās tieši astoņdesmitajos gados? Vai tā ir nejaušība, ka atjaunotās Latvijas elitē ir tik daudz PSKP nomenklatūras darboņi un VDK aģenti? Kāpēc visās Atmodas laika organizācijās tik liela loma bija šiem maišelniekiem? Vai viņi cīnījās par brīvu Latviju, vai arī vienkārši izmantoja iespēju savas savas labklājības kaldināšanai???........
Pravietisnejaukais
P
Nu, ko? 20 komenti divās dienās... par tēmu, kas tiiiiik ļoooti satrauc cilvēku prātus? Pie tam, pēc stila jūtams, ka autori ir kādi 8... . Atvainojiet, bet es atļaušos atkārtot, ko esmu te sacījis jau gadiem - kolaborācijas (nodevības) tēma cilvēkus neinteresē. Jebkādi spriedelējumi par šo liek cilvēkam sajusties neērti, jo ikviens no mums ir nodevējs (stiprākajam pakalpotājs) savā dziļākajā apziņā. Cilvēka daba dara savu, cilvēks no šīs tēmas bēg.
:)
:
Palasiet komentārus žurnālā “IR”, tur kaislības sit augstu vilni, kā Mērfija likumā - pareizie un nepareizie
 • 0
 • 0
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Piec-ar-pus stundas??? Jēziņ' balto - Alvja tēvs un brālis - abi čekas maisos - būtu ļāvis abiem padalīties SAVĀ tiešajā PIEREDZĒ - uztaisījis REALITĀTES ŠOVU - "ķipa" - Alvja saruna ar tēvu un brāli - vot tad es saprastu - nevis, kā allaž, izmantot savus labākos aktierus, slēpties aiz viņu mugurām - un turklāt vēl 5ar pus stundas no vietas... Nu, tā jau ir inkvizīcija. Vairāk nekas.
xio
x
Sišana čekā, zāļošana psihiatriskajā slimnīcā politisku uzskatu dēļ ir cilvēktiesību pārkāpumi, kuriem nav noilguma, kas ir jāizmeklē un par kuriem vainīgie ir jāsauc pie atbildības. Tas, ko runā Hermanis, ir arī formālas liecības, uz kuru pamata prokuratūra var sākt izmeklēšanu. Kad notika režīma maiņa Argentīnā, kad tiesu vara bija atbrīvojusies no huntas ietekmes, tā arī notika. Pie mums čekisti, čekas dakterīši var dzīvot bēdu nepazīdami. Nekas viņiem nedraud. Mega čekists un ļaundaris visas padomju okupācijas mērogā, sākot ar 1940.g.17.jūniju, visām masu slepkavībām, deportācijām, spīdzināšanām, kā tagad noskaidrojies, bijis Arvīds Mūrnieks. Bet par interviju - mans virtuālais pulicers ;-)
Pravietisnejaukais
P
Pat tad, ja izrādītos, ka Hermanis ir pats dumjākais no visas mūsu nācijas, pat tad... Hermaņa centieni piespiest sabiedrību sākt dziļāk domāt par kolaborācijas tēmu būtu jāvērtē kā pareizi un derīgi. Jo šī ir gandrīz vai neiespējamā misija. Drīzāk jūs panāksiet, ka mazi bērni vēlēsies baudīt vērmeles, un sajūsmināti rausies pie zobārsta, nekā jūs sagaidīsiet, ka cilvēki gribēs ieskatīties dziļāk katrs sevī... . Bet, tur ir ko redzēt...!
Dostojevskis>:(
D
kas ir "sava žults"?
 • 7
 • 4
:(
:
Ja shematiski, cilvēkiem vienmēr uz kaut ko jāizgāž sava žults un neapmierinātība. Jo arī šo jautājumu apspriežot nekā konstruktīva nav, ir tikai emocijas un prasta nomētēšana ar akmeņiem. Varētu padomāt, ka neviens cits savā dzīvē nav izdarījis izvēles, par kurām būtu kauns.
 • 6
 • 2
zhilkin.jame
z
Тяга к курению "умирает" навсегда, если воспользоваться дедовским советом http://use.ge/xx Помогает даже заядлым курильщикам с многолетним стажем. Я кypил 23 гoдa пo пaчкe вдeнь, но бросил без моральных и физических усилий за 2 дня! s
Aģents Dakstiņš
A
"Dzimtenes Balsī" strādājošais Voldemārs Hermanis (Silajs) arī ir iekļauts čekas aģentu kartotēkā, tāpēc es šo izrādi vērtēju caur šo prizmu.
Dostojevskis
D
Ko rakstīja un runāja Voldemārs Hermanis?
 • 6
 • 0
Smiekls
S
Mūsu liekulīgajā vidē prasīt no vienas izrādes dokumentālu precizītāti vai atbildi uz visiem jautājumiem... Piekrītu, cilvēks ir vājš un manipulējams. Otra lieta - nerēķināšanās ar realitāti jeb spēles noteikumiem, kā rezultātā gaušanās par nepamatotām cerībām.
tāpat vien
t
bet kāpēc es pēc būtības neticu viņam?
tāpat vien
t
grūti teikt jā, var jau būt, ka plakanā zeme pie vainas... Nevarētu taču būt par iemeslu, ka vairāk ko zinu par te intervijā izklāstīto?
 • 7
 • 3
grūti teikt
g
droši vien tāpēc, ka tici plakanai Zemei un homeopātijai... katram savs :)
 • 11
 • 4
Udo Ulbergs
U
Pseidomākslinieki ar to izceļas, ka prot operatīvi atsaukties uz sociuma nevērtīgākās daļas garīgo pieprasījumu, kāds latviešu aprobežotākajai daļai tagad ir puņķošanās ap "melnajiem maisiem". Šis skatuves pederasts jau iebaroja tautas pliekanāko daļu ar seksuālajām perversijām, izkropļoja krievu personības. Bet tagad jau tādi laiki latviešu sētā: cieņā ir tikai mākslas pederasti, talantīgumā kastrēti viepļi, dažāda tipa nekauņas un nelieši.
AlfredRosenberg
A
Kura ir sociuma "vērtīgākā daļa"? Ko darīt ar nevērtīgajiem?
 • 23
 • 1
gribu stučīt
g
Gribu stučīt, kur lai piesakos? Cik un/par ko samaksās?
Vecsčekists
V
Kā "iniciatīv-niekam" Tev mūsu laikos ir švakas izredzes. Jo demokrātijā specdienestu darbinieku pats galvenais mērķis ir - mierīgi sagaidīt pensiju. Kurš gribēs ar Tevi krāmēties, riskēt? Moš esi dubultaģents? Bet, ja Tu izrādīsies īpaši labs, Tevi skaudīs. Beigu beigās - pametīs maisos publicēšanai! Zini, atrodi kādu jēdzīgāku nodarbi!
 • 9
 • 0
Padoms:
P
lasi "Trauksmes celšanas likumu". Tur būs smalka pamācība par to, ko, kā un kur stučīt. Valsts pārvaldē šobrīd vismaz 100 ierēdņi strādā pie instrukcijām... un tas ir nopietni, tie nav joki....,
 • 11
 • 2
Latvijastēls
L
Ir grūtāk atrast iestādi, kurai nav "uzticības telefona" , nekā tādu, kurai ir. Uz tiem arī zvani!
 • 18
 • 1
Irlielāmērāticams
I
ka Tev ir jāuzgaida. Pie pašreizējās situācijas Tavus pakalpojumus diez vai kāds apjēgs kā izmantot. Ja nu vienīgi Tu zini, kur palicis advokāts ar platajām acīm... .
 • 17
 • 3
Vecsčekists
V
Lai gan man neviens neko netika jautājis... varu norādīt, ka aģenti atklāti ar aktieriem runāja tāpēc, ka gribēja panākt, ka čekas tematikā virsroku ņem patiesība. Katram ir vairāki iemesli, tas katra paša ziņā... . Bet PATIESĪBA DARA BRĪVU. Ikvienu, kurš ar to nonāk saskarē.
Pravietisnejaukais > nožēlojami
P
Redzu, Tu esi patiess labietis, bez grēka... tad jau Tu pirmais vari mest akmeni!
 • 11
 • 4
nožēlojami, ka
n
Nevis patiesība, bet vēlme glorificēt čeku un savu čekista profesiju.
 • 5
 • 12

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

5000 km randiņā līdz jūrai(2)

Tas notika pirms astoņiem gadiem. Aigars teica, ka gribētu aizstopēt uz Melnās jūras piekrasti Rumānijā, un Anete piekrita, lai gan abi bija tik tikko iepazinušies. Tā viņu piektais randiņš sā...

Desants uz Mēness(6)

ASV prezidents Donalds Tramps aktīvi virza kosmosa apguves plānus, tostarp solot atkārtotu amerikāņu astronautu izkāpšanu uz Mēness jau 2024. gadā. Cik reāla ir šo ieceru īstenošanās, kādi ir ASV ko...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata