Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Lieldienas kā Ziemassvētki

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
M
M
Kā saka kristieši, "No crucifixion - no party!" Ko vēl varētu piesist krustā, lai būtu jautrāk?
Heraklis
H
Patiesiba, ir briesmigi to apzinaties ka Eiropa jauna paudze tiek audzinata ka stulbeni un macita ticet kaut kadiem debiliem, stulbiem izdoamajumiem, amoralai propogandai kuru uzspiez kaut kadi sektantisti, fanatiki par kaut kadu lika augsamcelsanos, par dieva berna piedzimsanu. Ja cilveks ir nomiris vai kada veida noslepkavots, vai ir boja gajis vins nekad nevar no lika augsacelties, tas tacu ir skaidraks par sakidraku un ir loti zel, ka dakteri, kuri sanem algu no nodoklu maksataju naudas neiestajas pret sos debilizaciju, melu propogandu par kaut kadu no likiem augsamcelsanos. Iespejams ka kadreiz dzivoja sis Jezus, kurs bija neparasts cilveks sava domasana, uzvediba, riciba, ka tiek lests vins, Jezus, esot bijis homosaksaulis, jo dzivoja ar vieriesiem, iespejams sev lidzigiem seksualaja orientacija un ir iespejams ka vinu zidi piepsita krusta un lidz galam nenoslepkavoja un tas var but par pamatu tam, ka vins, Jezus, pec nonemsanas no krusta pagulejis vesaka vieta, atmodas un iznaca no kapenes un aizmuka,tas vis ir iespejams, bet neju sis stulba propoganda ka kads ir pieceleiis no mirioniem. Kapes prêt sadu meligu, amoralu propagandu Latvija, ES neiestajas politki, prezidenti, ministri, ieredni, deputati???
ak vai!
a
Esi tik aprobežots, ka nav vērts pat tādam kaut ko stāstīt?
 • 2
 • 0
...
.
Smuks tu neesi, bet glups gan!
 • 3
 • 3
Сталин
С
Христос Воскрес товарищи латыши! Ура!
Vārds
V
Vo istine voskres tov.stalin
 • 0
 • 0
Un Pāvesta galvenā mises vieta
U
Arī bija izgreznota ar milzīgu olu.
M
M
Ar divām milzīgām olām, tikai tās nebija redzamas tieši, jo atradās pāvesta kunga biksēs.
 • 0
 • 3
Biju Lieldienās Turīnā pagājšgad.
B
Centrālais notikums trīsstāvīgā tirdzniecības centrā bija divmetrīgas šokolādes olas iesvētīšana un dauzīšana. Divi kristīgi puiši ar āmuriem ņēmās un vairāki dalīja par brīvu šķembas apm.pa 200g. Man arī tika. Cilvēki rindā stāvēja. Ola esot arī baznīcas simbols.
...
.
Šo rakstu varēja nopublicēt pirms nedēļas, bet šodien mani sīči bija laimīgi, zem dārza košumkrūmiem meklējot šokolādes olas. Nedomāju, ka trīsgadīgam bērnam jāčakarē smadzenes ar miruša cilvēka augšāmcelšanos, pirms kuras, sekojot loģiskai notikumu attīstības ķēdei, jāapskata krustā sišanas nāvessods ar visām detaļām.
M
M
Izstāsti modernā valodā. Jēzuliņam aizlidoja dators, bet viņš, par laimi, bija uztaisījis bekapu un pa vīkendu spēja atjaunot savu sistēmu, un visi briesmīgi priecājās, ka viņš atkal varēja ierakstīties savu sekotāju feisbuka lapās! Bet pēc tam viņš no interneta aizgāja, un vairs netika redzēts. Laikam nobanoja IP.
 • 1
 • 3
zvirbulēns
z
Šo rakstu varēja vispār nepublicēt, viens tukš blā, blā, blā! Kāda mums daļa, cik olu apēd ASV?
 • 4
 • 2
aaa
a
...zaķis ar olām meklē zaķeni(bez olām)...vēlams...
janis
j
latvietis nepadosies - ja zaķa nav, iedīdīs kaķi, ka tas nesīs un krāsos. Jēzu jau ar tādiem sīkumiem nav ko apgrūtināt, un vai tad viņam ir liekas?
zvirbulēns
z
Vai kāds nemāk teikt - kurš izdomāja, ka zaķi dēj olas? Kurš tas bija?
Dēj
D
Dēj jau gan ,tikai tādas mazmazītiņas...
 • 0
 • 0
ta nu gan
t
Kāds no senajiem šumeriem vai kādas citas senas tautas, cik var saprast :D Kristīgā baznīca ne jau tikai baznīcas cēla pirmskristiešu svētņīcu vietā, arī leģendas pārvērta par kristiešu leģendām. Kad tā pameklē, kas tad tur īsti ir bijis ar seno Eostri vai Ištaru, vai Astarti utml. un ar viņu svētkiem (šobrīd sauktiem par Lieldienām latviski vai easter angliski), kas tur ir ar olu krāsošanu, tad labāk likties mierā un izbārstīt pagalmā vai čibās bērniem nevainīgas šokolādes olas, lai priecājas kā rakāties pagātnē, kas nebūt neapstājas pie notikumiem pirms pāris tūkstošiem gadu. Bet nu jā- leģenda par Kristu un ap to saistītie datumi kļūst skaidrāki gan. Every year, the priests of Ishtar would impregnate young virgins on an altar dedicated to herself and her husband. The children were born on Christmas, and the next year they were sacrificed in the Easter’s Sunday at the sunrise service. The priests would take Ishtar’s eggs and dye them in the blood of the sacrificed children.
 • 0
 • 0
Juhans
J
zaķa olas meklējot daudzas lietas novēroju ko es biju nomētājis lielajā nevaļā
M
M
Arī ārprātīgā murgus var saukt par interpretāciju, bet reliģijā tā nedara. Iepriekšējā komentāra autor, man Tev ir ietekums. Saki, ka tu esi pravietis, tad tevi nomušīs, bet pēc nāves kanonizēs! Vismaz par vienu no šiem notikumiem priecāsimies mēs visi.
 • 0
 • 3
Kas ir BAZNĪCA?
K
Baznīcu varētu interpretēt kā slimnīcu, kur visi vienojušies ap ārstu (Kristu), lai dziedinātos. Slimnīca nav rožu dāŗzs un arī slimnieki ir ar dažādām ielaistām slimībām (dažs varbūt pat ar mantkārību, skaudību, nesātību, dusmām utt. tāpēc arī baznīcās gājēji ir grēcinieki, lai gan to starpā ir arī svētie, kuri par tādiem kļūst ne jau savas izcilības dēļ, bet smagas pārtapšanas rezultātā - pateicoties Dieva palīdzībai). Viņus tomēr vieno vairāk vai mazāk apzināta un godīga vēlme ārstēties (runa, protams, nav par tādiem, kuri apzināti liekuļo). Turpretī slimniekam, kurš pat neatzīst savu slimību (grēku) palīdzēt ir daudz grūtāk.. Šādu slimniekus statusā patlaban atrodas liela daļa sabiedrības!!!! Kas notiek, kad šīs slimnīcas (reliģiskie veidojumi) tiek apkarotas (ateismā), - mēs redzējām Padumjajā savienībā, Ķīnā un Kambodžā: neredzēta vēriena nelaimes un vardarbības. Mūsdienu pasaulē pamazām pieaug izvirtība un vardarbības līmenis. Tas daudzkārt pārsniedz viduslaikus un jaunos laikus. Turklāt atšķirībā no senlaikiem mūsdienu cilvēks ir augsti izglītots, bet tas viņu neglābj no slimībām (grēkiem)! Vai ne? Bez reliģijas nav stabilas morāles! Ja pieņem, ka ļaunas un labais ir cilvēka subjektīvajā kompetencē - tad kas kādam izdevīgi tas arī būs labs, kas neizdevīgi - tas ļauns! Tādējādi postmodernajā sabiedrībā, nonākuši esam līdz morālajam relatīvismam - un tas arī ir iemesls korupcijai un citiem ļaunumiem - katrs dara ko grib - cits slepkavo, cits zog, cits mauko, cits nodarbojas ar perversijam un stieg atkarībās. Bez Dieva izveidot un uzturēt universālu ētiku nevar. Tāpēc metīsim augstprātību pie malas un sāksim iedziļināties dzīves jēgas un morāles jautājumā pēc būtības! Dievs ir REALITĀTE nevis teorija!
 • 4
 • 0
Kas ir LIELDIENAS?
K
Daudzās reliģijās svin pavasara svētkus - jo tie simbolizē dzīvības uzvaru pār nāvi – jo pavasaris uzvar ziemu (piemēram, senie Ozīrisa, Dumuzi, Tammuza, Atisa, Dionīsa, Dēmetras u.c. kulti)! Svētku rotājumos dzīvības un auglības uzvaru par nāvi simbolizē pūpoli, zaļumi, zaķi un olas! Ola - jauna dzīvības sākuma simbols! taču Kristus ir šo rituālu, simbolu un cerību kulminācija un PIEPILDĪJUMS. Pats Dievs ir nācis pie cilvēkiem kā Kristus, lai ar savu nāvi izpirktu cilvēces grēkus un pavērtu tiem, kuri viņam tic un nožēlo grēkus, - ceļu atpakaļ pie Dieva - citā pasaulē, citā dimensijā, ko mēdz saukt reliģiskā terminā - par paradīzi.. Nekādas "zemes paradīzes" - ne komunisms, ne liberālā tirgus sabiedrība, ne anarhisms, ne tehnokrātiska civilizācija - neapmierina cilvēku pilnībā. Cilvēķs tiecas pēc kaut kā vēl augstāka un pilnīgāka - tas ir pēc Dieva. Kristīgajā ticībā mēs pārliecināmies, ka Dievs - sadzirdējis cilvēku cerības un lūgumus - pats nāk pie viņiem! Un tā ir LIELDIENU svētku noslēpuma būtība!
 • 4
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Divas salas, dubults šarms

Laipni cilvēki, rāma atmosfēra, visaugstākais kalns Portugālē, osta, kurā piestāj jahtas, šķērsojot Atlantijas okeānu, parlamenta pulcēšanās vieta, pārpasaulīga ainava, ko radījuši vulkāniskie procesi...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata