Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta
Vairumam vidējās paaudzes cilvēku vecumdienās pensija var būt ļoti maza. Vispiemērotākais uzkrājumu veids ir iemaksas trešajā pensiju līmenī.

Nākotnes pensionāri var būt pašreizējo zemo algu gūstekņi

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
rūgtā patiesība
r
Un turpināsies emigrācija. Lai var palīdzēt vecākiem ar mazajām pensijām un pašiem nedraud teju vai galēja nabadzība vecumdienās, cilvēki turpinās aizbraukt. Ja Latvija negramstīsies ap ārzemēs nopelnītajām pensijām, nemēģinās ceturto daļu no tām pievākt nodokļos, izveidos modernu senioru aprūpes sistēmu, var cerēt uz to, ka emigranti atgriezīsies pavadīt vecumduenas, ja ne, jārēķinās ar turpmāku iedzīvotāju sk samazinājumu, kam līdzi nāk sarūkošs patēriņš (un valsts budžets, jo tas praktiski balstās patēriņa nodokļos), aizvien tukšāki lauki un mazpilsētas...
rūgtā patiesība
r
Trakākais, ka tas, kas būtu no nodokļu un budžeta naudas primāri jāfinansē (algas, pensijas, infrastruktūra, medicīna), tam mūžīgi naudas nav. Mums ārsts-rezidents un skolotājs saņem mazāk kā wc tīrītājs arābiņš Briselē. Toties ar vērienu tērējam tam, kam citas valstis atvēl to, kas budžetā paluek pāri: 100gadei, koncertzālēm, dziesmām, dejām.... reģionālā līmenī tupiem katra 10 māju pudura svētkuem ar tirgiem un dančiem.
 • 16
 • 0
.
.
Pilnīga patiesība! Bet, kā izskatās, šajā valstī viss notiek truli un automātiski- kā braucot ar auto pa dziļām dubļu vagām, bez iespējām kaut kur nogriezties, bet ar lielu iespēju iegrimt dziļāk dubļos un apstāties. Tiek pieņemts kaut kāds gada budžets, kurā paredzēts tikuntik nodīrāt no nodokļu maksātājiem, un tas arī ir viss! Neviens nevēlas to sistēmu mainīt un to padarīt cilvēcīgāku. Visiem ir pilnīgi pajāt, kaut kāda sistēma ir, tā eksistē un viss.Lielākā vērtība valsts līmenī ir nauda un nodokļi, cilvēks nav vērtība.
 • 9
 • 0
Ekonomists
E
Kam ir izdevīgi nabagi pensionāri? Tāds daudzskaitlīgs pulks? Īpaši neiedziļinoties saprotam, ka mazs naudas daudzums kādā periodā kāda makā atsauksies uz patēriņu. Nabadzīgi nākotnes pensionāri nozīmē mazu vuidusšķiras ekonomikas apriti. Iesākot ar laiku pēc gadiem 20. Tad šobrīd metam aci pār plecu atpakaļ kādu desmit( aptuveni) gadu pagātnē uz liekās ekonomiskās emigrācijas sākumu, domājam kuri tajos laikos bija pie lielu politikas kloķu raustīšanas, skatāmies šodien uz skolu slēgšanu, slimnīcu optimizāciju, domājam par pietrūkstošo iedzīvotāju- nodokļu maksātāju- demogrāfijas uzlabotāju miljonu, tad atkal skatāmies nākotnē, mazliet liekam lietā prāta spējas un kļūst skaidrs, ka Latvijas valstij kāds ir nodarījis smagu kaitējumu kuru jutīs nākotnē. To cietīs varbūt pat līdz pamatnācijas asimilācijai. Lai kompensētu sociālās izmaksas nāksies ievest cittautiešus un domāt par darbavietām tiem. Vai arī kļūt par nīkuļojošu, vāju varu Eiropas nomalē. Latvieši izzudīs. Tāds secinājums.
Irlielāmērāticams
I
ka šo visu precīzi prognozēja jau ekonomists Srgejs Dīmanis apmēram 1988. gadā..
 • 7
 • 0
Skumji
S
Tas ir jautājums par izvēli starp ilgtermiņa domāšanu vai valsts kases pildīšanu ar īstermiņa akcijām - likvidējot, izpārdodot, tūlītēju ieguvumu vārdā, postot ekonomikas pamatus un dzenot cilvēkus ārā. Lai cik ciniski tas nebūtu, arī tas 'īstermiņā ir izdevīgi - valsts ekonomika tiek sildīta no ārpuses - visu veidu pabalstu un sūtījumu veidā.
 • 5
 • 0
viesis
v
Nekā jauna. Tas viss sen jau bija zināms, un vienīgais secinājums kas no tā izriet- ka godīgi strādāt šeit nav jēgas.
Jana
J
Neviens jau neliedz piemaksāt līdz neapliekamajam minimumam, lai pensionāri var vismaz zāles un maizi nopirkt un pensiju samksāt un vienu teātri aiziet. Tā vismaz darīs Vācija.
solon
s
Pensionāriem tagad būtu ļoooti noderējis tas viens miljards (!!!!) Latvijas valsts Latu, kurus misters Godmann "aizņēmās" no SOC fonda lai glābtu Parex bankas noguldītājus (starp citu - spilgts Latvijas banku uzraugu banku darbības nesodītas ne-uzraudzīšanas piemērs). Bez tam, problēma ne tik ļoti ir zemās algas, cik - zemais neapliekamais minimums un secīgi - augstais nodokļu slogs!!!
Smaka
S
Neko labu no šitās valšteles labu negaidiet.Paēst šodien vai nabagmaizi kautkad nākotnē,tāda ir izvēle.
Pravietisnejaukais
P
Pensionāri nav no Marsa nokrituši. Pensionāri - tie išīs valsts iedzīvotāji, kuri veidoja, vai ļāva veidoties konkrētai politikai. Un šīs politikas rezultātus arī izbauda. Ko cilvēki sēs, to arī viņi pļaus!
aha
a
un vai pie tā būs vainīgi pensionāri?
Irlielāmērāticams>aha
I
ka zināmā mērā jā. Kāpēc neņēma mēslu dakšas un neizmēza ministru kabinetu un saeimu... ?
 • 15
 • 3
oskars
o
Ir viena iespeja , laisties no sis valsts un jo atrak , jo labak ...
uldis>Oskar
u
Tu jau gadu taisies laisties, bet vēl te tupi. Laikam gaidi kad tevi izvadīs no šejienes..
 • 3
 • 2
jātinās ir tev
j
uz savu krakovu, blēdi ! ....... Tieši tu esi tas aplaupītājs, nevis kāds sputņiks !!!
 • 3
 • 8
tinies, kremlin
t
un sākt tīšanos tu varētu ar beigšanu replicēt sputnik.ru aģitrpopu šajā portālā.
 • 6
 • 9
Jurss
J
Visi tik optimistiski ... Bet skaidrs, ka saņemot oficiāli minimālo algu, nevar cerēt, ka pēkšņi pensijā saņems tūkstošus.
Jansons
J
Salīdziniet pirmos Ulmaņlaikus un tagadējos 30 gadus. Attīstība nosacīta, valstij aug parāds , visi pie siles esošie griež rebes uz velna paraušanu. Politiķi+spēka struktūras+noziedzīgā pasaule kā viens vesels.
Fašist-nacik
F
Tovarisc Ass: Kogda na Rodinu otjezajes?
 • 1
 • 2
Ass
A
Glupi ir salīdzināt šodienu ar ulmaņlaikiem ,toreiz bija cits ekonomiskais un ģeopolitiskais stāvoklis ka Eiropa ta pasaule(sis arguments der tikai domāt nespējīgiem)!Bet ja runa par valdibas atbildību un izrietošajām sekām tad seit var atrast atbildi.Ulmanis bija diktators(atzīts) ,tātad kontrolēja valsti un atbildēja par padarīto ,savukārt tagad neviens ne par ko neatbild ,izņemot savu kabatu!
 • 11
 • 4
.
.
Ulmaņlaikos nebija 37% socnodokļa un arī nebija pensiju sistēmas. Cilvēki zināja sistēmu un tai pielāgojās. Tagad ir tā- valsts iekasē vājprātīgus nodokļus, sola sociālo aizsargātību, bet faktiski sanāk čiks! Cilvēki tiek piečakarēti. Un pensionēšanās vecums vīriešiem pārsniedz vidējo dzīves ilgumu valstī.
 • 28
 • 3
meliem īsas kājas
m
Ulmaņlaikos vidējais ienākumu līmenis bija zemāks kā tagad. Un vispār salīdzināt 1930-to un mūsdienu ekonomiskos procesus ir mazākais nekorekti.
 • 10
 • 8
Enģeļa viesis
E
SEV ES GRIBĒTU EITANANAZIJAS IESPĒJAS 65 GADU VECUMĀ! GRIBU LAI MAN IR IESPĒJA NOMIRT, NEVIS VECUMDIENĀS REDZĒT ŠOS KROPĻUS, KAS STAIGĀ AR KAROGIEM, KLIEDZ PATRIOTU SAUKĻUS UN MELOJOT, SKATOTIES UN SMAIDOT APZOG VIENS OTRU!
Enģeļa viesis
E
Ar aprobežotu alkatīgu korumpētu valsts pārvaldi , amorālam pašvaldībām un sabiedrību, kurā ir necieņa vienam pret otru ir labāk nomirt, bet ja nevar to tad kaut vai rāpus labāk pamest zemi kurā nav cieņas vienam pret otru jo melo acīs skatīdamies!
.
.
Paņemam kalkulatoru un paspēlējamies- pieņemsim, ka nodokļus sākam maksāt vidēji 21 gada vecumā, tajā skaitā socnodokli, no kura it kā jāveidojas pensijai. Jāstrādā mums līdz 65 gadu vecuma sasniegšanai. Tātad maksājam vidēji 44 gadus. Tātad- mums ir viens EURO, kurš tiek iemaksāts pensiju kautkādā līmenī. Mums ir 21 gads. Gada inflācija Latvijā pēdējos 10 gados ir 4,1%/gadā (vidējais rādītājs). No mūsu EURO pēc 44 gadiem palicis pāri 21 cents- pārējo ir apēdusi inflācija. Un tas ir tikai inflācijas faktors. Ir vēl citi momenti- banku komisijas par "kontu apkalpošanu", augoši nodokļi utt. Secinājums- pensiju sistēma ir pilnīgs blefs, un nabagi mēs būsim visi, kas uz to paļausies.
Pensionāru
P
paredzamā nabadzība gan nav nekāda LV specialitāte. Piemēram, bagātajā Vācijā ir vairāki miljoni pensionāru, kuriem pensijas ir ap 500,00 EUR un tas pēc augšā minēto gadu nostrādāšanas. Vācijas valdība gan plāno šiem pensionāriem paaugstināt pensijas līdz nepilniem 1000,00 EUR. Attiecīgais likums gan vēl nav pieņemts.
 • 13
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses