Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Roboti darbarokas neaizstāj

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Reksis
R
Šis raksts ir vistiešākā reakcija uz Bila Geitsa ierosinājumu ieviest robotu nodokli. Ja biznesmens grib uzstadīt robotus un atbrīvot cilvēkus, bet lūdzu! Tikai tad, lai arī robots maksā nodokļus. Kā saka "na hitruju ž***opu jestj h***ui s vintom".
un ne tikai
u
Neizdodas sameklēt arī nevienu veikalu, kur visi kasieri būtu aizstāti ar robotiem.
 • 0
 • 0
arī lasu fantastiku
a
Pirmkārt, kaut kā neizdodas sameklēt nevienu pilnīgi automatizētu veikalu, kur visus darbus izpilda roboti. Otrkārt, robots nav spējīgs pats sevi ne uzprojektēt, ne uzbūvēt, ne ieprogrammēt, ne saremontēt, ne uzturēt kārtībā un pat putekļus no sevis neslauka. Aizstājot roku darbu ar mehānismu, var izzust viena profesija, bet rodas vairākas jaunas. Cilvēku skaits uz Zemes to vien dara kā pieaug, cilvēki nepārtraukti izdomā jaunas ierīces, bet nodarbināto skaits nez kāpēc palielinās!
 • 0
 • 0
lets
l
Un jā, šodien nav nākotnes valstīm, kas neattīsta tehnoloģijas un nedod izglītību. Tādas valsts vienkārši beigs pastāvēt. Lai vai kā šo valstu pārstāvji censtos aizstāvēt savu valodu, runāt par vēsturi, dancotu vai dziedātu. Bez tehnoloģijām, attīstības un izglītības valstīm nav nākotnes. Tās anihilēsies, ja gribēs pārtikt no primitīviem biznesiem.
lets
l
Es esmu rusnacists naida kurinātājs un pārbaudu Latvijas varas iestāžu pacietību, cik tālu Latvijā var aiziet ar naida runu, nesaņemot reēlu brīvības atņemšanu.
 • 0
 • 0
rusnacistam idiotšovmenim
r
Tātad Krievija var attīstīties tikai ja atteiksies no savas valodas, kultūras un vēstures, nacist idiotšovmeni? Iesaku aizbraukt uz Maskavu un to pateikt sarkanajā laukumā, bet pēc tam cerēt, ka policija tevi izglābs.
 • 0
 • 0
rusnacistam idiotšovmenim
r
Nekas neaizliedz nākotnes inženierim vai datorspeciālistam pēc darba uzvilkt īstas, visiem standartiem atbilstošas viduslaiku bruņas, kuras ''ņem'' tikai pavisam lielais divroku zobens a.k.a. zweihander (nodrošinot darbu amata ''viduslaiku bruņu kalējs'' speciālistam) un piedalīties pilsētas svētkos, kur uzstājas pēc profesijas antivīrusu izgatavotājs, bet pēc aizraušanās senās mūzikas izpildītājs. Pēc šiem pilsētas svētkiem aviācijas inženieris, kurš darbā projektē jauna tipa propelleru lāpstiņas, bet brīvajā laikā interesējas par vēsturi, forumā sakaus un iznīcinās tādus rusidiotus nacistus kā tu, ute. Otrā rītā visi trīs satiksies viduslaiku krodziņā, kur pēc profesijas celtniecības inženieris, bet pēc interesēm vēsturnieks amatieris lasīs viņiem priekšā rakstu, kas rakstīts viņu valodā, bet ar ēģiptiešu hieroglifiem, un stāstīs par savas domubiedru grupas panākumiem viduslaiku pils celtniecībā.
 • 0
 • 0
rusnacistam kvekšķim
r
Pagaidām tu, nacist rusokupant idiotšovmeni, esi ''speciālists'' tikai vienā tehnoloģijā - rusidiotmelošanā un rusidiotkvekšķēšanā. Izvelc savu rusokupanta nacista valsts nodevēja kriminālnoziedznieka pakaļu ārā no Latvijas un kvekšķi no Irkutskas, noziedzniek valsts nodevēj ute.
 • 0
 • 0
rusnacistam
r
Un jā, kvekšķi kriminālnoziedzniek rusnacist naida kurinātāj idiotšovmeni, ja tev nepatīk latviešu vēsture, valoda un kultūra, sakravā somu un vācies uz Sibīriju. Es tevi, okupantu ute, nesmu uz Latviju saucis un ar varu te netur. Saprati, okupant kriminālnoziedzniek idiotšovmeni?
 • 0
 • 0
lets
l
Jautājums ir par nākotni? Ja attīstītos tikai fiziskās tehnoloģijas, tad varētu teikt - tas viss jau ir pieredzēts. Bet attīstās arī kognitīvās tehnoloģijas un vēsturē tā nekad nav bijis. Līdz ar to pagātnes pieredze nākotnes paredzēšanai nederēs. Gaišākie prāti - piem., Tesla/SpaceX/Paypal Īlons Masks aicina ieviest universālo pamatienākumu. Arī Facebook Cukerbergs pirms nedēļas saņemto Harvards Dr Law h. c. savā runā aicināja ieviest universālo pamatienākumu, par kuru maksātu planēts bagātākie cilvēki.
lets
l
Es esmu lumpenis un agresīvs ubags.
 • 0
 • 0
noziedzniekam
n
Gribi bez darba pie naudas tikt? Ej uz stacijas tuneli un ubago.
 • 0
 • 0
komunistelim parazītam
k
Redzi, lumpeni kriminālnoziedzniek, savus nodokļus tu joprojām maksāsi pats. Neviens cits tavā komunisteļa kriminālnoziedznieka vietā to nedarīs. Skaidrs, kriminālnoziedzniek komunisteli?
 • 0
 • 0
lets
l
Daudz kas notiek robotikā, sevišķi par palasīt futurism.com. Pēdējā gada laikā ir vairāki eksperimenti hands-free farm - pilnība iesēt, izaudzēt un novākt ražu izmantojot vairāk vai mazāk autonomus robotus. Ir harvesting roboti, ir building construction roboti. Roboti tiek izmantoti ķirurģijā - piem., robots spēj acs operācijas veikt kvalitatīvāk, nekā cilvēks. Ķirurģijā pamazām ienāk arī autonomie roboti - pašlaik gan tiek ir izmēģināti tikai uz cūkām un tur atsevišķos operāciju veidos pārspēj cilvēku. Attēlu atpazīšanas jomā jau tagad ir sasniegs pārcilvēcisks intelekts. Arī mākslīgais intelekts attīstās un mērķis ir sasniegt cilvēka intelekta līmeni un to pārsniegt. Nopietni zinātnieki pie tā strādā.
piemēram
p
1 (viens!!!) cilvēks savā piemājas dārziņā būvē Stounhendžas kopiju, izmantojot pavisam vienkāršas palīgierīces. Iedomājieties, cik viņam izmaksātu celtnieku brigāde ar mūsdienu tehniku, ja viņš būtu slinks darīt pats. Tātad seno aizlaiku metodes reizēm var būt tikpat efektīvas un prasīt tikpat laika, bet būt daudz lētākas. Nekad visur neieviesīsies arī automātiskās durvis - parastās ir lētākas un parocīgākas lietošanā, bet dzīvokļa iekštelpās vispār var iztikt ar aizkariņiem vai tukšu durvju aili. Mašīnas autopilots var noderēt tālbraucējam garos gabalos, bet ir apšaubāms pilsētā un nekad neieviesīsies ralijos, jo tur cilvēkam ir svarīgi pašam būt pie stūres. Tā ka, komunisteļi, pat ja nākotnē būs vairāk robotu, tad jums joprojām būs jāstrādā pašiem, kaut vai putekļi no tiem robotiem jāslauka :D
 • 0
 • 0
tam pašam
t
kā īpaši stulbam trollim un latviešu valodu nezinošam ruskvekšķim - angļu vārds ''harvesting'' nozīmē ražas novākšanu, bet ''building'' vai ''construction'' - celtniecību. Jau no Stounhendžas celtnieku un faraonu laikiem cilvēki lieto palīgierīces, kuras atvieglo gan vienu, gan otru darbu, tikai ne vienā, ne otrā nozarē meviena mašīna nav pilnīgi aizstājusi cilvēkus. Tālāk, komunisteli meli trolli. Tas, ka kaut kur laboratorijās ir eksperimentālasierīces, nenozīmē, ka tās tiek vai kaut kad tiks ieviestas masveidā. Aviatori jau 1950. gados eksperimentēja ar ''šķīvīša'' tipa lidaparātiem, tikai praksē šie aparāti neieviesās. Tāpat kā vispār ir, bet ne visur tiek lietoti slīdošie celiņi, automātiskās durvis utt. utt.
 • 0
 • 0
melim noziedzniekam
m
Muļķības. Nekādu ķirurģijas robotu nav, ir tālvadības ierīces, kas ''kvalitatīvāk spēj'' izdarīt pašu griezienu - robots, teorētiski, nenogurst un nevarētu kļūdīties - bet diagnozi joprojām nosaka cilvēks. Vēl viena stulbkomunisteļu mantra - ''mašīnas pārspēj cilvēku''. Ko meļi stulbkomunisteļi noklusē - mašīna pārspēj cilvēku TIKAI VIENĀ ŠAURI SPECIALIZĒTĀ NOZARĒ. Jau sen ir zināms, ka lāpsta rakšanā pārspēj cilvēka plaukstu, bet tāpēc neviens neiesaka nogriezt cilvēkiem plaukstas un piešūt vietā lāpstas :D Attēlu atpazīšanas ziņā cilvēku no spambota joprojām atšķir ar jautājumu ''Pasaki, vai attēlē ir redzams suns vai kaķis?'' un nekāda cilvēku smadzeņu kopēšana, nemaz nerunājot par ''pārspēšanu'', nenotiks. Starp citu, stuilbkomunisteli trolli, cilvēks tā nemaz neatpaliek no datorsmadzenēm - ir ''fenomenālie rēķinātāji'', kas izpilda tos pašus aprēķinus kā kalkulators un tikpat ātri.
 • 0
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Baiļu mēnesis arī Baltijas biržās(1)

Straujā Covid-19 izplatība pasaulē daudziem finanšu tirgus segmentiem liek brukt pat ar lielāku ātrumu nekā iepriekšējās – 2009. gada – finanšu krīzes laikā. Tas sevišķi attiecas uz pasaules akciju ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses