Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna
Nav skaidri definētu ekonomisku mērķu, ko ar reformu ir cerēts panākt

Apturēt aizbraukšanu būs grūti

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Arik Nippel
A
Aicina atpazīt vīrieti, kurš nenormāli lielā ātrumā pa Barona ielu ar elektrodēli stūmis smago traktōru Kirovets K-600. Visa svetā vārdā, lūdzam šo neprāti atsaukties un paskaidrot mūsu sabiedrībai, cilvēcei, kā tas ir iespējams? Šādas darbības ir vērtējamas kā noziegums pret cilvēci. Kādai sirmgalvei no redzētā bija novērojama neatgriezeniska veselības pasliktināšanās, savukārt kadam pusaudzim no redzētā nokrita dibens. Mēs lūdzam, nē, mēs pieprasām atpazīt šo cilvēku. Vīrieša meklēšānā lūdzam piesaistīt Valsts Policiju, kā arī Ihtiandru un Lāci Mihailovu. Mēs lūgsim Dievu Jehovu lai viss izdotos, PALDIES.
Faktiirspītīgi
F
Es padomāju... izlasījuši šī teksta virsrakstu... cik cilvēki pieņem lēmumu aizbraukt...?
MEGADEATH
M
Es izlasīju ... padomāju, un man uz galvas uzkrita KČS sistēmas gaisa šķēlējs.
 • 1
 • 1
Tautucietums
T
Kas tad nu? Padomju laikā robežas bija slēgtas, un visi par to vien sapņoja, un par to vien cīnījās, lai varētu brīvi šķērstot robežas un doties darbā vai atpūtā jebkur pasaulē. Tagad to aizliegs?
Es
E
Nu ir tā.Bomži jenotu ībļi un bandīti ir pue varas.Tie ir izveidojuši represīvas reketieru un jumta struktūras(vid,vdk,sab,čab,onknab,obhss,vp,mp, un tā tālāk ) un visi šie ķēdes suņi griež zobus gatavi saraut gabalos katru kas pretojas jenotu režīmam.Es brīnos kā šāda neizdevusies totalitāra balsts tika iekš ES?
ērce > Kristaps
ē
No Igaunija emigrē daudz mazāk cilvēku nekā no Latvijas vai no Lietuvas. Pētīsim visu, ko viņi dara un to labāko darīsim arī mēs. (Starp citu, kāpēc tev acis sakrustojušās?)
VVZ
V
Emigrācija ir vienīgais veids, kā saglabāt latviešu tautu.
he-hee>no Trimdas
h
VVZlabi zina ko runá: Vi'n''s grib LV bez latvie'siem, lai te visi bútu krievi...Tikai savá stulbá prátá neapjédz, ka pats jau aizbéga no turienes, kur visi bija krievi...
 • 3
 • 10
no trimdas
n
Tu esi idiots un nezini, par ko tu runā.
 • 3
 • 10
No malas
N
To var kompensēt piedāvājot politisko patvērumu un darba atļaujas bēgļiem no Hong Kongas. Ja ne ekonomisku apsvērumu, tad vismaz solidaritātes dēļ.
Dostojevskis
D
Cilvēki pamet laukus nevis slikta administratīvā iedalījuma dēļ, bet gan tamdēļ, ka laukos vairs nav vajadzīgs tik daudz cilvēku, kā tas bija kolhozu laikos. Teritorijā, kur darbojās 400 kohoznieki, tagad mierīgi tiek galā četras ģimenes.
rūgtā patiesība
r
Redz, Dostojevski, cilvēks pēc dabas ir konservatīvs lopiņš. Kad parādījās tramvaji Eiropā, likās, ka gals klāt, ormaņi izmirst, kā nu tagad ielas vairs nesmaržos pēc zirgu mēsliem, kad parādījās kuļmašīna, gan jau bija kāds, kas činkstēja, cik žēl gan, ka nekuls vairs ar spriguli rijā. Parasti tie činkstētāji par pārmaiņām ir tie, kurus tās nemaz neskar. Par riju izmiršanu gaudoja tie, kas tajās nestrādāja. Šodien par lauku izmiršanu gaudo pilsētnieki, kas nav gatavi nopirkt sev to lauku māju un tad tur arī dzīvot, rūpēties par sakoptu apkārtni utt.
 • 15
 • 8
paskaidrojums rūgtai patiesībai
p
Viss ir normāli: 50 gadus tautu mācija, ka tautas nav nekas -nauda ir viss...To pašu turpināja LV ultraliberāļi...Kā teiktu latviijci-audzināja internacionalisma garā. tagad ir izaudzināti, bet atkal pašiem audzinātājiem-latviijciem nepatīk. Ko nu?
 • 6
 • 4
Dostojevskis
D
Un desmit mīnusi tikai spoži apstiprina manu daudzkārt pieminēto tēzi par tautas lielo nostaļģiju pēc kolhoziem... varēja zagt uz nebēdu, nepārstrādāties, nebija jāskauž kaimiņu, jo visi vienādi nabagi!
 • 11
 • 13
rūgtā patiesība
r
Nubet tieši tā! Ja tev nav savas modernas saimniecības un negribi visu mūžu pavadīt, strādājot vietējā Elvi, benzīntankā vai bulciņceptuvē, tev nav tajos laukos ko darīt. Ir dilemma, saglabāt tur īpašumu, kur aizbraukt vīkendos un vasarās un pārcelties uz Rīgu (cik lielai algai jābūt, lai to reāli izdarītu?). Vai braukāt diendienā uz Rīgu vai citu pilsētu, kur ir darbs (cik daudz jāpelna, lai tas atmaksātos?). Vai pārcelties uz ārzemēm, kur atšķirībā no Rīgas ar algu parasti pietiek kāda nebūt mitekļa noīrēšanai. Līdz ar to aizvien vēl provinces jauniešiem finansiāli paceļamāk ir emigrēt nekā strādāt reģionā vai pārcelties uz Rīgu. Ar teritoriālo reformu tam nav nekāda sakara. Un ar mazpagasteļu uzturēšanu, kas meža vidū ceļ sporta halles, arī ne. Ar pliku pakaļu un tukšu punci tam cilvēkam tā sporta halle nav vajadzīga, bet darba, par ko maksā iztikai pietiekamu algu, lielākajā daļā Latvijas teritorijas arī nav. Un jaunieši turpina aizbraukt. Tur, kur viņu darbarokas ir vajadzīgas.
 • 45
 • 4
mērķis slēptais
m
Pipar,es nedzīvoju centrā.Es neabalstu plānoto pūces vājprātu ,jo labi redzu zalāna reformas negatīvās blaknes un tukšas mājas laukos nav tikai Latgalē.
mērķis slēptais
m
Precizēšu,es rakstu par plānoto jauno novadu centriem.Pievienotie pagasti un citas apdzīvotas vietas jāsaprot kā nomales.
grammaticus
g
Latvietis teiktu: "slēptais mērķis".
 • 2
 • 1
Pipars to mērķis slēptais
P
Tu gribi teikt ka tai darvas mucā pa virsu.. precīzi... "centrā" būs arī kāda "smuka un sakārtota" medus karote?... Cilvēks par ko tu raksti? Tu taču dzīvo reālā pasaulē, tu taču tā vai citādi visu savu mūžu neatradīsies smukajā sakārtotajā centrā... Agrāk vai vēlāk tev nāksies pamīdīt arī dubļus... pabraukt pa nolaistiem nomaļu bedrainajiem ceļiem... Tā kā tu spried var spriest cilvēks kas šeit netaisās uzturēties, cilvēks kam ir plāni braukt prom...
 • 10
 • 4
Lētā darbaspēka ekonomika
L
Diferencētais neapliekamais minimums veicina zemas pievienotās vērtības, zemā atalgojuma un aplokšņu algu ekonomiku un ļoti sadārdzina normālu algu izmaksu.
mērķis slēptais
m
Reformas mērķis ir koncentrēt līdzekļus jauno novadu centros,nomalēm- maksāt nodokļus(NĪN paliek pašvaldībās) un priecāties par sakārtotiem centriem.
P
P
Sapratu,ka pagastos nekad vairs nebūs pašuvaldības.Protams,ka centros pulkāk iedzīvotāju,tie arī balsos par savējiem.Tagadējās nomales paliks pat ārpusē.
 • 8
 • 3
Latvijastēls>Pipars
L
Vīns ūtris dūmoj, ka latgalīšu volūda ir prosto sakrūpļūta latvīšu volūda... tū baz vuīcēšonās navar saprast!
 • 7
 • 4
Pipars to mērķis slēptais
P
Reformas mērķis ir samazināt izdevumus... sakārtoti ciemi pie samazinātiem izdevumiem? - Aizmirsti... visa šī jūsu dižā doma tas nav pat naivums, tā ir apzināta kaitniecība... Tā ka nākotnē varēsiet priecāties par tukšiem un nolaistiem ciemiem... Apsaverīs Lotgolā kā tur toukšas mojas stov bez soimeņīkīm... moška gudroks poļiksi... kaut dīzen vai... tev tū soprost...
 • 20
 • 4
rūgtā patiesība
r
Emigrācija šobrīd nav tik daudz valsts valdības un nepareizas sociālās politikas virzīta, cik pašu uzņēmēju un darba devēju virzīta. Viņi psihopatoloģiski nespēj celt algas un nespēj mainīt attieksmi pret darbiniekiem. Uzskatāms piemērs lidosta - pelnošs uzņēmums, bet normālas algas viņi nemaksās, līdz pēdējam cerēs, ka kaut kur TUR ĀRĀ vēl aizvien ir neizsīkstošas straumes jaunu cilvēku, kas alkst celties nakts vidū, lai pirms pieciem no rītā sāktu lūrēt uz pasažieru čemodāniem. Un tas par 6 eiro stundā. Pirms nodokļiem, protams.
trusis nejaukais
t
oo jaa, ar Lidostu man ir bijusi saskare, arii savulaik pieteicos uz darba piedaavaajumu kur mana pieredze perfekti atbilda prasiibaam bet sanjeemu atteikumu jo kaa veelaak uzzinaaju kaads students bijis ar mieru sanjemt par 50LVL mazaak. tad nu reiz mana pacietiiba bija galaa un no shiis pashas lidostas tad arii devos prom.
 • 16
 • 1
anarchists
a
atkal prātīgi vārdi.Tieši tur jau ir problēma,ka darba devēji,arī tādi,kas pelna Eiropas līmenī normālu piķi,ne pa kam saviem darbiniekiem Latvijā nemaksās daudz virs minimālās,kaut mierīgi varētu atļauties maksāt 3x vairāk.Izņēmums ir uzņēmumi ar starptautisku kapitālu un daži,kam ir normāli domājoši īpašnieki.Es kādu laiku dzīvoju un strādāju Vācijā un turienes piemērs pierāda,ka laukiem nebūt nav jāiznīkst,jo normāla vācu ģimene nekad nedzīvos pilsētas centrā daudzstāvenē,kur pārsvarā dzīvo visādi poļi un citi salašņas.Vācietim ir forša māja laukos,piepilsētā,mazpilsētā,bet uz darbu braukt pa autobāni 50-100 km uz lielpilsētu skaitās normāli,jo tur ir NORMĀLAS algas.Tur jau arī laukos darba nav.Mēs paši uz darbu katru rītu braucām apm.80 km.Un kas-nekas,bet dzīvojām kārtīgā īrētā mājā pie Vēzeras upes.
 • 15
 • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē