Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Izplatās populisma vīruss?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
tā lūk
t
Liberālisms aiziet kā caureja.
Kika
K
Precīzs populistu raksturojums- tieşi tă rīkojas pašlaik Bordăns u.c no viņa grupas
21.gadsimta luterānisms
2
Populisms ir 21.gadsimta Protestantisms. Viduslaikos katoļu baznīca bija tiktāl degradējusi, ka vienam necilam mācītājam Luteram izdevās teju pusi Eiropas padarīt par protestantiem. Tagad Rietumu pasaules elite ir degradējusi tiktāl, ka briti balso par Brexitu, amerikāņi balso par Trampu, itāļi balso par Salvīni, franči balso par Lepēnu, īri balso par Šin-Feinu, vācieši balso par AfD. Ja to saukt par populismu, tad Luters bija Eiropas lielākais populists. Var jau saukt par populismu... Bet lai labāk saprastu notiekošo, lietderīgāk to saukt par jauno Protestantismu.
Pravietisnejaukais>21.gs.
P
"Necilais mācītājs" Mārtiņš Luters tādiem kā Tu veltījis visai kodolīgu frāzi - KAUT JŪS ATRASTU CITU NODARBOŠANOS!
 • 1
 • 5
21.gadsimta luterānisms
2
Paradoksāli, ka arī Viduslaikos pirmā valsts, kas bija kļuvusi par protestantu valsti, bija Anglija ar savu anglikāņu baznīcu. Viduslaiku Brexits.
 • 8
 • 0
Pravietisnejaukais
P
Visi mēģinājumi ar fiziskiem līdzekļiem savākt vienkopus paklīdušos Bābeles torņa cēlējus beigsies ar neveiksmi, jo garīgie iemesli ir joprojām aktuāli.
Ingus Jokstelis
I
Kas Gailim cipars, tas izglītotam cilvēkam ir skaitlis...
Emigrants
E
Maasinj, Nejauc kopaa tos, kas veelas neatkariigu, suverenu valsti (UK), ar muuzhiigi obizhennajiem pussociaalistiem, kas tikai njaud, muuzhiigi gaida kaadus pabalstus un veelas dziivot uz citu cilveeku reekina (LV). Kad nospodrinaasi Sorosa zaabakus, tad ej veelreiz palaizi zaabakus Junkera kungam.
viesis
v
P.S. Runājot par Brexit, autore ir iekritusi "populisma" lamatās. "Nopietnajiem" politiķiem un komentētājiem jau ļoti gribas ticēt, ka Brexita cēlonis ir populistu un Krievijas propaganda. Taču īstenībā tam ir ļoti reāli un taustāmi cēloņi. Pirmkārt, nekontrolētā imigrācija, otrkārt, fakts, ka Lielbritānija ir ES donorvalsts, treškārt, pieaugošā birokrātija un dažādu jautājumu regulēšana no ES puses. Tādai valstij kā Lielbritānija ar viņas vēsturisko pieredzi un pašapziņu, šie faktori acīmredzot bija pietiekoši, lai izlemtu par labu Brexit. Komentētāji, kuri piesauc populistus un Putinu kā Brexit iemeslu, nav īsti nobrieduši savā domāšanā un skata lietas pārāk virspusīgi.
denizen
d
UK ir pietiekoši daudz populistu - arī bez Puķina Krievijā. UK atrašanās vai neatrašanās ES nemaina migrāciju, jo UK ir daļa no (britu) sadraudzības valstīm no kurām plūdīs cilvēku pūļi, kamēr vien būs iespēja, jo šajās valstīs ir vienkārši lielāks demogrāfiskais spiediens un zemāks dzīves līmenis - visi iemesli migrācijai. Par Brexit Lielbritānija neizlēma(un ļoti ilgi stīvējās un domāja kā no šīs ķezas izkļūt) - to izlēma referenduma balsotāji. Un nemālēsim tos politiķus, kas par saņēma algas ES birokrātijā par dedzīgiem savas tēvzemes patriotiem, nevis sava pašlabuma meklētājiem.
 • 5
 • 1
Emigrants
E
Tieshi taa. Vaacija ar Franciju jau raud par to, ka nezin, ko tagad dariit ar iztruukosho UK kaapostu. Neviens redz neveelas veel vairaak dot. EUSSR noies pa dibenu taapat kaa USSR nogaaja. Neviena valsts uz sho murgu neparakstiijaas, viss taksh saakaas tik maigi, jauki un naivi - ar kopeeju tirgu, bet paarveertaas par kopeeju valsti.
 • 11
 • 1
viesis
v
Pilnīgi pareizs secinājums- nabadzība un nevienlīdzība ir viens no "populisma" popularitātes cēloņiem. Līdz ar to svarīgs ir jautājums- ko tā saucamie "nopietnie" politiskie spēki ir darījuši, lai šīs parādības mazinātu? Īsā atbilde ir - neko. Reāls darbs tiek aizstāts ar gudru runāšanu un apsaukāšanos. Bet, kā redzams, ar to nepietiek...…
Francisks
F
Pirmais populists bija Jēzus, un zināms, ko nopietnie spēki ar viņu izdarīja. Šodien nopietnie vairs to nevar atļauties, jo jau bijis 1789. un 1917,gads.
 • 2
 • 0
Biezais
B
Nopietni cilvēki zina, ka viņiem par nopietnību pienākas sabiedrības kopprodukta lielākā daļa, tāpēc viņi darīs tieši pretējo.
 • 0
 • 0
Pareizaisjautājums
P
Viesi, vai Tu pats tici tam, ka ir iespējama "vienlīdzība"? Tas ir retorisks jautājums, atbildi tikai sev. Nekā personīga.
 • 4
 • 2
Dostojevskis
D
"Populistu princips ir vienkāršs – kultivēt cilvēkos aizvainojumu, stiprināt viņos upuru izjūtu, iedvest pārliecību, ka laimīgi dzīvot traucē ļaunie spēki, lai nu kas tie būtu, un sevi piedāvāt glābēju lomā." Sakiet, vai šie nav paši precīzākie vārdi, kas raksturo mūsu "Trešās Atmodas" ideoloģiju? Vai mūsu t.s. "politiskās partijas" pirms katrām vēlēšanām nekļūst "populistiskas"???

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē