Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Savs tikai "tas kaktiņš"?

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
viss ir otrādi
v
Privātu dzīvokļu māju apsaimniekošanai vispār nevajadzēja būt pašvaldības atbildībai. Tā ir tikai privāto dzīvokļu īpašnieku pašu atbildība, kam un par cik viņi uztic šo īpašumu apsaimniekošanu. Un attiecībā uz pašvaldības saņemtajiem pakalpojumiem - tiem tāpat ir jābūt pamatotiem un par katru iekasēto centu ir jābūt atskaitei. Sapuvušajos rietumos nekas savādāks nav - tur pašvaldību uzņēmumi vēl trakāk par privātajiem mēģina pierādīt, ka viņi visi darbojas tikai iedzīvotāju labā - neatkarīgi no tā vai dzīvoklis ir privātā vai pašvaldības īpašumā. Kādu laiku dzīvoju ārzemēs un atšķirībā no autora - varu teikt, ka Latvijā atšķirības ir tieši apkalpotāja pusē, kur Latvijā klienti ir atkarīgi un bieži vien bezizejas situācijā bez iespējām pasūdzēties par pakalpojumiem, kas netiek saņemti. Viss, protams, maksā naudu, bet ja Latvijā tā ir mazāka, tad apsaimniekošanas administratīvo maksu sakarā nekas netiek darīts, lai tās samazinātu un lai tās atbilstu Latvijas nevis bagātas valsts līmenim
daugavietis
d
Dzīvoju 70 gadā celtā pārdaugavas daudzdzīvokļu namā. Nu tad par vēsturiskiem aspektiem, kā labpatīk autoram. Pirmo 20 gadu laiku namupārvaldes neko nedarīja un neremontēja, ja nu vienīgi bija avārija. Stāvvadi netika mainīti, radiatori tāpat. Bet Rīgā ir mājas, kas celtas 60jos un pat vēl agrāk. Tur namupārvaldes neko nedarīja 30-40 gadus! Un tad šo nodzīto dzīvojamo fondu ātri lika privatizēt, jo ,,atnāks kāds bagāts onkulis,, un izdzīs tevi no tava dzīvokļa. Faktiski līdz klinķim nolaisto pašvaldību dzīvojamo fondu uzgrūda kopā ar visām tā problēmām iedzīvotāju pleciem - tagad kapitāli remontējiet un sakopiet! Un tagad visa tā ažiotāža sacelta tik ar vienu mērķi - valsts kabata tukša, ātri vajag celtniecības darbus, tie ātri nes peļņu un bankām arī izdevīgi. Un maksātājs - nabadzīgais māju iedzīvotājs. Jo bagātie jau sen dzīvo privātmājās ārpus Rīgas. Slikti Roman, ļoti slikti esi uzrakstījis!
jevlampijs
j
Jums pilnīga taisnība ,esam apšmaukti,taču vajadzētu apskatīt visu pilnībā.Padomju laikos īres maksa bija 3rbļ mēnesī ,ne par kvadrātmetu ,bet par dzīvokli un pamatoti neviens īsti par māju nerūpējās.Arī paši iedzīvotāji nevēra ciet ārdurvis ,pusaudži demolēja pagrabus un apķēpāja koridorus ,sasita apgaismes ķērmeņus .Tad visu privatizēja par sertifikātiem ,īrnieki kļuva par īpašniekiem ,taču lielākā daļa īrnieku nejēdza ,ka nu par koridieriem ,elektrību ,mājas pagalma asfaltēšanu u.t.t. ir atbildīgi paši un par šiem darbiem arī jāmaksā. Problēma ir tā ja Tev ir sava māja ,tad Tu sajēdz ,ja ir izlauzti vārti ,tad Tev tie jāsaremontē un pašam par to jāsamaksā .Taču daudzdzīvokļu mājā ja kas ir salauzts ,tad tāpat jāremontē un jāsamaksā ,bet katram īpāniekam sava daļa no izmaksām ,taču daži brēc "man to remontu nevajaga", daļa "es nabaga pensionārs ,samaksāt nevaru"un tad viss Ipašums iet uz iznīcību.Rezumējums ;jāpanāk ,lai nabagi pārvācas dzīvot citur, pašam jāpārvācas uz citu māju .
  • 4
  • 2
Pareizaisjautājums
P
Vai lielākā daļa cilvēku rīcībā esošo dzīvokļu vispār atbilst jēdzienam "dzīvoklis"?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 maina apziņu par cilvēces ievainojamību(39)

Par drošības riskiem un dezinformācijas ļaunatūru Covid-19 izraisītās krīzes laikā intervijā Jolantai Plaukai stāsta NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Ne tikai dalīt parādu naudu, bet arī taupīt(4)

Cīņas pret vīrusa izplatīšanos kontekstā ar pulcēšanās liegumiem, savstarpējas distances ievērošanu, pašizolāciju, attālināto darbu un mācībām, ekonomiskās aktivitātes kritumu, bezdarbnieku un pabal...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē