Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Asociācija: Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
pt
p
Vienkārši kārtējā lauksaimnieku grupa atkal grib nokāst no valdības naudu - vai, vai, vai - mums ir negaidīta problēma: nav kas lasa ogas. Pilnīgi pēkšņi. Iepriekšējos gados bija, bet šogad - nav. Skaidrs, ka vajag subsīdijas. Vairāki asaraini sižeti televīzijā un lobijs būs nostrādājis. Varbūt tomēr savos biznesa plānos vajadzētu apcerēt strādnieku esamību un apdrošināšanas iegādi, ko? No otras puses - visi pabalsti būtu jāmaksā ar nosacījumiem. Ja cilvēks pat negrib strādāt, tad uz valsts un pašvaldības atbalstu nevajadzētu pat cerēt.
plantators
p
Formula vienkārša- kā maksā, tā strādā. Neviens bite vai drite nevienā televīzijā man neiestāstīs ka par 1200 uz rokas nevar atrast salīdzinoši vienkārša darba veicēju, pilnīgas muļķības! Palasiet sludinājumus, cik daudz lauku darba piedāvājumu atradīsiet..........?
fuksis
f
Ak manu vai!!! Tā ir ka mazturīgie, trūkumcietēji, bezdarbnieki mums ir tikai vēl trīs paaudzēs. Kad būs četras paaudzes tad gan neglābjami vajadzēs ievest viesstrādniekus no citām valstīm. Un ne tikai ogas lasīt, bet arī visām iepriekšminētajām "ipašajām" iedzīvotāju kategorijām pēcpusītes noslaucīt.
Pareizaissecinājums
P
No šī brīža strupceļa izkļūt var vienīgi intensīvi reklamējot iespēju ogas lasīt pašiem pircējiem un dodot pievilcīgas cenu atlaides. Varat pavīterot kaut ko par "eko" , daudzi tam vēl tic... . Bet, turpmāk, draugi... taisiet vairāk bērnus un lieciet pie darba, kā tas izsenis ir darīts! PS. par bezdarbniekiem aizmirstiet! daudzus no viņiem nedrīkst laist laukam tuvumā!
Irlielāmērāticams
I
ka visu gadu atpērkoties no iespējas, ka nelieši sāks dumpoties, laupīt, vai dibināt komunistu pagrīdes šūniņas... ogu novākšanas sezonā šo politiku nākas nožēlot.
Andris
A
Nolaid cenas,samazini laukus, lasi pats : nevis taka buržujs baz piķi tik kabatā. Apskatoties uz dažu labu saimnieku, liekas ka tulīt pārsprāgs, bet bļau ka nau kas lasa : lasi pats.
Komjaunatnesatrauga
K
Patiesi , Andri! Patiesi riebjas skatīties, kā tie buržuji bāž piķi kabatā! Tu gan tā nedari, vai ne? pareizi Andri! Visu zemju dauņi - savienojieties!
 • 4
 • 0
Naira
N
Nevajag visiem slaistiem un dīkdieņiem maksāt pabalstus, bet sūtīt pie lauksaimniekiem strādāt. Tā tikai valsts audzina dīkdieņus, viņiem vis pienākas nav ne par ko jāmaksā, pat pie ārstiem iet pa velti, bet darbu nemeklē.
Ludis
L
Kāpēc"visiem slaistiem un dīkdieņiem" vajadzētu kādam vergot un palīdzēt piebāzt kabatas?!
 • 3
 • 4
xio
x
Katru vakaru gestes un kincas un krauzes nepagurstoši par "skaudro bezdarba problēmu, it īpaši Latgalē" raudulīgās balsīs, bet visi tā pieraduši pie pabalstiem un deģenerējušies, zinot, ka "visu apmaksās valsts", ka šādus piedāvājumus pat nesadzird, un, šķiet, valdībai arī īpaši nerúp. Naudas at liku likām, ko tur lieki vairot negācijas ar rinām par piespiešanos un darbu.
reptilis
r
Vajag beidzot ieviest verdzību! Bet,ja nopietni,tad kāpēc jāaudzē?...ja nevar novākt. Un šis jautājums būtu jāuzdod ne tikai mūsējiem ,bet arī citu ES valstu dārzeņu audzētājiem un pats galvenais valstu vadītājiem - kad vietējiem iedzīvotājiem kļuva neizdevīgi nodarboties ar dārzeņu audzēšanu??...un kāpēc? Ko viņi domā darīt ,lai cilvēki atsāktu strādāt dārzkopībā? Kāpēc neviens nebļauj par šo marazmu?
reptilis-rika
r
Padomājiet ,kāpēc latvieši var braukt uz Nīderlandi novākt dārzeņus...Īriju...,bet pie mums jāved Ukraiņi,kuri saprotot,ka citur var nopelnīt vairāk dodās uz Zviedriju...Somiju..un kāpēc Nīderlandē...Somijā ...Īrijā neņem darbā vietējos? Padomājiet,vai ES darba tirgū un lauksaimniecībā viss ir kārtībā? Kāpēc daudzi lauksaimnieki nevar atrast sievas pat Vācijā?
 • 3
 • 1
Rika
R
Zalumi un ogas ir veseligi produkti.Gandriz visi cilveki tos lieto. Un ir jalieto. Pircejs vienmer grib svaigus produktus . Tadad-ja nebus pietiekami produkti pasu zeme tad tos ievedis no arzemem, ar uzviju ar kimiju. Stradniekus lauksaimnieciba tiesham ir atrast gruti.
 • 2
 • 1
spriidiic
s
Vajag izveidot komisiju , kas noskaidros , kāda iemesla dēļ svaigi darinātie covidbezdarbnieki negrib nopelnīt lielo eirorubli ogu industrijā .
spriidiic
s
>& . Tev labāk sanāk , domas lidojums ar atvēzienu . Man tikai komisāri bija .
 • 5
 • 0
>spriidiic
&
Vispirms vajag "pētījumu" ... par kādiem 120 000 , tad "darba grupu" un tikai tad "komisiju"!
 • 6
 • 0
priekšlikums
p
Varbūt var apsvērt par mazāku cenu pārdot iespēju pūstošās ogas salasīt pašiem? Varbūt saņemt eur0.5 par paša klienta salasītu kilogramu zemeņu tādam lauksaimniekam tomēr būtu krietni izdevīgāk, nekā tās visas sapūdēt, ne?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Politiķi sacenšas populismā(2)

Laikā pirms 13. Saeimas vēlēšanām radās iespaids, ka zemāk pa vēlēšanu kampaņu kvalitātes kāpnēm politiskie spēki vairs nokrist nevar, nevar nodemonstrēt vēl primitīvāku populismu un nevar vēl spilgt...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē