Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Endziņš par minimālās algas celšanu: Jārēķinās ar domino efektu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Domino
D
Tam Endziņam prasās pa ģēveli. Minimālā alga ir jāceļ.
mg
m
Ir arī tāds domino efekts: mazas minimālās algas nozīmē nabadzīgus cilvēkus, kas nevar atļauties normālu pārtiku, normālu mitekli, neko ārpus paša, paša minimuma, kas ir slogs sociālajam budžetam, tas nozīmē mazas pensijas nākotnē un mazas iemaksas valsts budžetā nodokļu veidā šodien. Tas nozīmē ekonomikas turēšanos uz lētu darbaspēku = nabagiem gan šodien, gan tad, kad viņi aizies pensijā. Nēnu, arī tāds valsts attīstības ceļš ir iespējams. Latvija lielā mērā pa šo attīstības ceļu ir arī līdz šij gājusi un nonākusi tur, kur nu tā šobrīd ir: pie sasistas siles ar aizbēgušiem iedzīvotājiem.
mg
m
Neceļot algas ir jārēķinās ar emigrācijas efektu....
viesis
v
Turpinājums. 3. Mana paziņa dzīvojot viena ar bērnu, Rīgā nevarēja uzturēt vienistabas dzīvoklīti. Tagad, Norvēģijā, darot tieši to pašu darbu ko Latvijā, viņa dzīvo pieklājīgā savrupmājā un par dzīvi nesūdzas ar visu Norvēģijas dārdzību. Kā viņas darba ražīgums varēja gandrīz desmitkāršoties pārvietojoties dažus simtus kilometru? 4. Mans Igauņu kolēģis, darot tieši tādu pašu darbu kā es, tajos pašos apstākļos, saņem pāris simtus vairāk kā es. Pie tam, mēs pat nedaram vienādu darbu, jo no manis tiek prasītas specifiskākas zināšanas, un es daru to, ko igauņu kolēģis nedara. Bet darba ražīgums man nezin kāpēc mazāks...… Interesanti būtu to visu uzprasīt, lai gan man liekas, ka visi šie jautājumi īsti nav darba ražīguma kompetencē, un mēs viņu te par velti piesaucam visos stūros...…..
viesis
v
Tātad, vainīgais Latvijas nabadzībā ir atrasts- darba ražīgums...atliek viņu atrast, nomušīt vai pastiept lielāku, un visi dzīvos ilgi un bagāti. Bet pirms tam vajadzētu viņam uzdot dažus jautājumus. 1. Arī pirms krīzes atalgojums Latvijā īpaši neizcēlās, izņemot atsevišķus cilvēkus, piemēram, cienījamo Rimšēviča kungu. Līdz ar to, interesanti, kāpēc dažiem cilvēkiem darba ražīgums ir pasaules augstā līmenī, bet visiem pārējiem nav? 2.Bija pētījums par ārzemju firmu atalgojuma politiku Baltijā. Interesanti, ka šīs firmas Latvijā vadītājiem maksā vairāk nekā Igaunijā un Lietuvā, bet strādniekiem- mazāk. Kur slēpjas atšķirība darba ražīgumā?
v
v
Ko ir izdarījis šis jaunskungs ,kādu pienesumu ir izjutusi valsts no šī pļūtīzera,kur ir viņa pievienotā vērtība,abi ar Rostovsku pļūtī uz vella paraušanu.
melnais humors
m
Mīļā pasaulīt, nu, lai neceļ minimālo algu, bet tā vietā lai neapliekamo minimumu paceļ līdz minimālajai algai. No tā būtu daudz lielāka jēga.
Musa Hosems
M
Laikam ir noguris spēlējot domino vai sapņojot miegā par domino efektu...
mierīgs jautājums
m
Vai Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja amats ir mūža amats vai kaut kas līdzīgs valsts pensijai?
ekonomikas kurss vergturiem
e
Ne katrs var būt uzņēmējs, tāpat kā ne katrs var būt akadēmiķis vai olimpiskais čempions. Ja tu nevari, neproti vai negribi - bankrotē. Brīnums ''Komentārs ir, bet nav pievienots'' - komentāru atkārtoju!
par cenzūru nra.lv
p
Savuklkārt fašiostojošajam liegšanas varonītim nra.lv cenzoram jārēķināsd ar antireklāmu citos portālos, kamēr patvaļnieciņš nebūs iemācījies mnnepārkāpt LR Satversmes 100.pantu. Iesaku atturēties no komentēšanas fašistiskajā cenzētavā nra.lv. tu, liegšanas šolvmenīti, nožēlosi savus likumpārkāpumus, antireklāma turpināsies tik ilgi, kamēr turpināsies cenzūra.
kas ir nra cenzors
k
daunis
  • 4
  • 0
Endziņš ir cūka
E
Strādniekiem ir tādas pašas tiesības kā darba devējiem, kuriem līdz šim ir bijusi brīva roka.
Karls Morduhs
K
Minimālo algu vajag palielināt tikai Endziņam. Tad būs jārēķinās tikai ar skopuļa efektu.
ienākuma nodoklis
i
116 pašvaldības gešeftmaņi shēmo kabatā valsts starpību piemaksā par neefektīvu nodokļu politiku sesku alās degošu karbīdu
nodokļu maksātājs
n
mengelsone pakrati galvu tev maza alga

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Policejiskā Latvija...(14)

Valdības šonedēļ pieņemtais lēmums, ka pēc ieceļošanas Latvijā no virknes Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā, radīja ne tikai lielu apjukumu ar šādu lēmumu izpildi saistītajās...

Antiķīnas starptautiskās koalīcijas nebūs?(11)

Donaldam Trampam, ASV prezidentam, visticamāk, neizdosies iecere izveidot plašu starptautisku koalīciju cīņai pret Ķīnas ekonomiskās attīstības un pārrobežu ietekmes mazināšanu.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē