Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kariņš: Izmaiņām nodokļu sistēmā būtu jāstājas spēkā 2021.gadā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Egils
E
Izskatās, ka Kariņš pieteicis kārbu vienkāršajai tautai, tas ir - mazajiem uzņēmumiem. Gan man, gan sievai nāksies slēgt savus pašnodarbināto uzņēmumus. Toties par deputātu algām un oligarhiem Kariņš ir parūpējies. Vārdu sakot - maitas! Sanāk, ka arī mūsu ğimenei nāksies emigrēt, kaut gan mekad par to nebiju domājis.
Vai būs?
V
Un labklājībai būtu Latvijā jābūt jau vidējā termiņā!
Latvju puika
L
Labākā atjaunotās latviešu valsts valdība ! Veiksmi cīņā pret padlaTViešiem - zzs !
nenormālība
n
Lai personai bez apgādājamajiem samaksātu pirmos 366 euro (neto no minimālās algas), darba devējam nodokļos ir jāsamaksā 167 euro, no kuriem 150 ir darba ņēmēja sociālo garantiju nodrošināšanai paredzētā VSAOI un 16,54 euro uz sabiedrības kopīgo vajadzību finansēšanu orientētais ienākuma nodoklis. Savukārt, lai darba ņēmējs legāli “uz rokas” saņemtu divtik vairāk (732 euro), darba devējam nodokļos ir jāsamaksā 515 euro, no kuriem 353 ir darba ņēmēja sociālajām garantijām un 162 euro ienākuma nodoklis.
Edvins Eglitis
Kapec jastajas speka 1. janvarii? Izklausas bledigi tiesi ka visi likumprojekti kurus "jasteidzas " ieviest. Neparprotatmi skaidrs si likumdosana nenak Latvijas iedzivotjiem par labu tikai valdibai. Tik nezelojami sitos cilvekos devet par "Tautas Kalpiem" Sis likums drossvien saistits ar Covid-19 apkarosanu jo Latvias videjais slans un ekonomija tiek merticigi izpostita Covid apkarosanas vardaa.
  • 5
  • 0
DiferencētsNM=aplokšņualgas
D
Saukas pētījums atspoguļo pilnīgi ačgārnu aplokšņu algu dinamiku – parasti, ejot ārā no krīzes, aplokšņu algu sektors samazinās. Latvijā tas kopš 2016.gada pieaug. Pamatiemesls - no 2016.gada ieviestais Diferencētais neapliekamais minimums (DNM), kas veicina lētā darbaspēka un aplokšņu algu ekonomiku, un bremzē ekonomikas pāreju uz augstāks pievienotās vērtības un augstāka atalgojuma ekonomiku. Turklāt, pretēji populistu plaši tiražētajiem mītiem, tas nevis mazina, bet pat palielina nevienlīdzību, it īpaši starp mājsaimniecībām ar un bez bērniem. Smagākais, ka valsts no aplokšņu algu maksātājiem nesaņem sev pienākošos VSAOI un IIN, bet iet vēl pretējā virzienā - katram aplokšņu algas saņēmējam dāvina naudu līdz 60 euro mēnesī tieši par to, ka viņa uzrādītā legālā alga ir maza. Tajā pašā laikā bāreņiem un invalīdiem sniedz nepiedodami mazu atbalstu un nevar atrast līdzekļus mediķu atalgojumam. Tas ir ļoti, ļoti nepatīkami
Taisnīgākai
T
- vai galarezultātā tas nozīmēs turpināt audzēt nodokļu slogu līdz galīgai uzvarai?
progresīvo ienākuma nodokli !
p
Visiem, kuru gada ienākums ir EUR 150 000+ gadā būtu jāmaksā 45% nodokļos. Tas ir tikai taisnīgi.
Taisnīgi ir nestrādāt
T
un parazitēt uz citu rēķina!
  • 3
  • 0
Irlielāmērāticams
I
ka "taisnīgums" neizpaudīsies tādā veidā, ka uzņēmīgie un čaklie ļaudis vilks smagu slogu, lai nelieši varētu dzīvot "cilvēka cienīgu dzīvi".
Edvins Eglitis
Daudzaas valstis ir atseviskas "neaizskarams" pensijas fonds. Kas Latvijaa? socialaas iemaksas tiek pievienotas Valsts krajkasiitee un valdiba to tere pec vajadzibas. Un vajadzibas nekad netrukst. Nesen izskaneja penzijas nauda varet pietrukties musu pensionariem. Tekosas valdibas ta nijirgajas par Latvijas pensionariem un slimniekiem. Tiesam apbrinojami ka PM K Karina valdiba ir gatava upuret visu valsti , katru Latvijas iedzivotaja labklajibu, lai pasargat sitos ar nearstejamam hroniskam slimibam no parejosa ziemas respiratorijas virusu kura nopietni aizskar 1-2% Latvijas ieDaudzaas valstis ir atseviskas "neaizskarams" pensijas fonds. Kas Latvijaa? socialaas iemaksas tiek pievienotas Valsts krajkasiitee un valdiba to tere pec vajadzibas. Un vajadzibas nekad netrukst. Nesen izskaneja penzijas nauda varet pietrukties musu pensionariem. Tekosas valdibas ta nijirgajas par Latvijas pensionariem un slimniekiem. Tiesam apbrinojami ka PM K Karina valdiba ir gatava upu
  • 2
  • 0
Янис
Я
Да нет, первые просто уедут, вы никогда не задумывались, почему в латвии трудно купить (даже в сезон) латышские помидоры )))
  • 4
  • 4
Diferencētais murgojums
D
Diferencēts neapliekamais minimums veicina lētā darbaspēka un - aplokšņu algu ekonomiku un kavē pāreju uz augstākas pievienotās vērtības un augstāka atalgojumu ekonomiku. Turklāt, pretēji plaši tiražētajiem mītiem, tas nevis mazina, bet pat palielina nevienlīdzību starp mājsaimniecībām ar un bez bērniem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rublim jaunas nedienas(2)

Mēdz teikt, ka dažādu pasaules finanšu saspīlējumu rezultātā lielākie cietēji ir tie, kas atrodas globālās ekonomikas "barības ķēdes" apakšā. Tās ir valstis, kuru labklājība galveno...

Sankciju kaislības Apvienoto Nāciju līmenī(4)

Pagājušās nedēļas nogalē ASV vienpusēji pasludināja, ka atkal stājušās spēkā visas iepriekš pārtrauktās ANO sankcijas pret Irānu, kā arī solīja aktīvi vērsties pret šo sankciju pārkāpējiem. Tajā pašā ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē