Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Muižnieks pauž aizdomas par ārējiem spēkiem, kas centušies ietekmēt LU rektora vēlēšanas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Arnolds Klucis
A
Kāpēc LU rektora amats ir tik mazvērtīgs, ka to var ieņemt saņemot mazāk kā 50% no elektorāta balsu?
Māra L.
M
atbilde "bijušais": - Un kuru bāru bērnam ieteiktu Jūs? Un no cik gadiem šogad?
Māra Lazdāne
M
Vakar iedomājos - abi kandidāti noteikti ir bijuši komunisti. Tad vēlē no ārzemēm? Bet ietekmēt jauniešu masām prātus tajā vecuma grupā atļāva vienīgi komūnas pārstāvim. Tad lasu, ka atkal uz MŪSU mazdārziņu (īpašnieku kauliem - arī nereti) zemes, to pārdodot, attīstīs Universitāti (locīt nosaukumu?). Nepieaicinot Ekonomikas fakultāti. (Esmu rakstījusi iesniegumu par biodegvielu kā studentu diploma gada kursa darbu, kur to vnk. savāra no niecīga daudzuma zaļās masas, pat neraudzējot, ja vēlaties. Mani pārsūtīta nēsāties pie fiziķiem, ķīmiķiem, līdz man apnīkst. (Nenopirkts paraugs pazudis, analīžu rezultātu man nav.) Visu iztiesāt uztic Juridiskajai fakultātei. Kāds Gints.S, jurists būdams, noraudājies apčurā pats savas baznīcas slieksni (Dieva mājas, jo katram ir sava māja). Bet jau vairākas dienas pirms šī raksta laikrakstā. Pati neesmu absolvējusi Universitāti, bērnu vēl nav. Mazdārziņu un neasfaltētu pļavu aizstāve. Vietējā.
Asaka
A
Mēs tev ticam!
Asaka
A
Atbalstam Muižnieku!
jautājums precizēšanai
j
Vai J. B. minētās divas personas, kas vienlaicīgi centās arī ietekmēt rektora vēlēšanas bija B. B. un I. U.-S.?
bijušais
b
LUnis ir parasta diplomu fabrika, kas piesedzas ar to, ka godīgajiem un gudrajiem uzkrauj trīskāršas prasības un par to pašu vidējo atzīmi. Ja ļoti gribat, varat kaut medicīniskam d aunim doktora grādu nopirkt, tikai jāzina kur un kādā secība to pusduci klaipu maksāt, LOL. Redziet fast-food Turība, kur nav pat uz lekcijām jāiet, sāk šos konkurēt, pircēju skaits saruk un galvenie šakāļi sāk plosīties ap kauliem, LMAO.
Vecs čekists
V
Vēlēšanas, cik zināms, ietekmē krievi. Kurš cits?
Unurkumurs
U
Rektora vēlēšanas krievi neietekmē. Vēlēšanas ietekmē korporatīvās saites.
  • 4
  • 0
citkārt
c
LUSP priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte vēlēšanu dienas rītā paziņoja, ka studentijas pārstāvju visas 75 balsis tiks nodotas par vienu kandidātu... Vai tā bija to ir grūti pārbaudīt, bet pieņemot, ka studentiem ir dzelžaina disciplīna pieņemto lēmumu izpildē, paveras interesanta aina...
24.05.2019_studentu mīlēts rektors
2
Studentu padome, kurai rektora vēlēšanās ir 75 balsis no 300, pēc ilgām debatēm nolēmusi atbalstu sniegt esošajam rektoram ................
  • 1
  • 1
Iespējams, ka
I
nevis jāsasauc jaunas LU rektora vēlēšanas, bet gan jāizsludina jauns konkurss uz rektora amatu...
citu vidū
c
Kāpēc katru reizi, kad LU notiek rektora vēlēšanas, Senāts apstiprina jaunu rektora vēlēšanu nolikumu, bet rektora vēlēšanu procedūra nav iekļauta kopējā nolikumā par vēlēšanām akadēmiskajos un administratīvajos amatos Latvijas Universitātē. Patiesībā rektora vēlēšanu kārtību nosaka LU Senāts, bet LU Satversmes sapulce ir to pasīva izpildītāja.
Pietuck Krustingh
P
Kāpēc Muižnieks ir pārliecināts, ka "rektora ievēlēšanai ir vajadzīgs vienkāršs, nevis kvalificēts vairākums," bet, lai ievēlētu visos akadēmiskajos amatos un citos administratīvajos amatos LU ir vajadzīgs kvalificēts vairākums.
Arturs Priedītis
A
Kariņi ar saviem "583 darāmajiem darbiem" un tagad šis Krūmiņš ar LU "akadēmisko brandžu" tikai smīdina Alfrēdu Rozenbergu, jo viņa priekšlikums attiecībā uz latviešu tautu ir bijis pareizs. Rīt, 29.V, tam būs vēl viens pierādījums, jo Latvijas Republika kļūs Levitžīdijas Republika.
A. S.
A
Vienkāršais balsu vairākums, lai lēmums stātos spēkā, vienmēr ir bijis 50 % + 1 balss no visiem dalībniekiem, vai arī - lielākajam balsu skaitam par vienu kandidātu būt jābūt PAR nevis PRET. Balsošanā piedalījās 286 dalībnieki, no kā 50 % būtu 143 balsis. Lai būtu 50 % + 1 balss, bija jābūt 143 + 1 = 144 balsīm par. Kā mēs zinām, par bija 141 (49.3 %) un pret bija 143 (50 %). Savukārt, ja vērtē pēc lielākā balsu skaita vienam kandidātam, tad PRET ir par 2 balsīm vairāk nekā PAR. Līdz ar to vairākums tomēr nobalsoja PRET. Nekad neesmu pieredzējis, ka salīdzina PAR balsis starp kandidātiem, neņemot vērā PRET balsis. Šajā gadījumā LU vada neleģitīms rektors, kurš pēkšņi iedomājies, ka visā vainojami spēki no ārienes, neskatoties uz to, ka balsu skaitu no ārienes neviens neskaitīja, bet gan pati Satversmes sapulce kaut ko salaida grīstē. Var piekrist komentāram par to, ka akadēmiskajā vidē dažiem vairs nav kauna.
Rutku tēvs
R
pat pieņemot, ka Muižniekam aizdomām ir kaut kāda cilme, atklāts paliek jautājums kuram kandidātam par labu tas ir noticis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vecumā draud nabadzība(16)

Iedzīvotāju ienākumi un uzkrājumu veidošana pensijai Latvijā aizvien ir tēmas, kas var novest visai karstās viedokļu krustugunīs, neraugoties uz to, ka kopš mūsu valsts neatkarības atjaunošanas ...

VM plāno veidot jaunu e-veselības sistēmu(42)

Veselības ministrija (VM) visu uzmanību veltīs jau esošajiem e-veselības pakalpojumiem un pieņēmusi lēmumu neattīstīt tās nākamo kārtu, tā piektdien preses brīfingā medijiem paziņoja veselības ministr...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē