Ārzemēs kredītdevēji sociālajos tīklos pēta potenciālos klientus, bet Latvijā lielāka interese par šiem portāliem ir bijusi parādu piedzinējiem, trešdien, 15.janvārī, vēsta laikraksts Dienas Bizness.Nav noslēpums, ka sociālos tīklus internetā kā informācijas avotu izmanto arī korporatīvā vide, tāpēc būtiski ir rūpīgi izvērtēt, kādu informāciju lietotājs gatavs atklāt.
Parādu piedziņas pakalpojumi nākamgad turpinās sadārdzināties – tā prognozē specializētās kompānijas. Pēc ārpustiesas parādu piedziņas nozares ierobežojumu pieņemšanas privātpersonu parādu piedziņas segmentā vērojams ienākumu un rentabilitātes kritums, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.Parādu piedziņa no privātpersonām kļuvusi neizdevīgāka kopš šā gada sākuma, kad spēkā stājās Parādu ārpustiesas atgūšanas likums.
Arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji sāk izmantot bankrota emigrāciju uz Lielbritāniju, proti, uzsākot maksātnespējas un bankrota procedūras, atbrīvojas arī no parādiem Latvijā, svētdien vēsta LNT raidījums Top 10.Latvijā bankrots ilgst trīs gadus, turklāt vēl katru mēnesi no algas maksātnespējas administrators novelk 30%.
Līdz šā gada beigām, visticamāk, visi pasažieru pārvadātāji Latvijā būs pārgājuši uz jauno līgumsodu sistēmu, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi, un katrs uzņēmums var noteikt savu soda apmēru par braukšanu bez biļetes.
Turpmāk uzņēmējam, kurš nodarbojas ar parādu atgūšanu, būs nepieciešama speciāla atļauja, paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā trešdien, 18.janvārī, izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā sagatavotie grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām.