Rīgā +4 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Skujiņam jauns karjeras rekords – 28. vieta Pasaules rangā

Trīs vietu kāpumu aktuālajā UCI Pasaules rangā šosejas riteņbraukšanā veicis Baltijas valstu šobrīd vadošais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš tagad ieņem sev rekordaugsto 28. vietu. Nāciju rangā Latvija 124 valstu konkurencē saglabā 23. pozīciju, kas dod četras vietas dalībai šī gada pasaules čempionātā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Svētdien, 21. aprīlī, ar aptuveni 750 dalībnieku rekordu visās distancēs Ķegumā, atpūtas un sporta centrā Zelta zirgs sākās lielākā kalnu divriteņu (MTB) Vivus MTB maratona sezona.

Pogačaram solo uzvara Ļjēžas – Bastoņas – Ļjēžas velobraucienā; Skujiņš 48. vietā

Svētdien Beļģijā ļoti drēgnos un lietainos laika apstākļos aizvadīts UCI Pasaules tūres viendienu velobrauciens “Ļjēža – Bastoņa – Ļjēža”, kurā solo uzvaru svinēja slovēnis Tadejs Pogačars. Toms Skujiņš paveica labu darbu komandas līdera labā, pats finišējot 48. vietā un tiekot pie vēl 15 UCI Pasaule ranga punktiem, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms Pasaules kausa sezonu XCO krosā iesāk ar 26. vietu

Svētdienas vakarā pēc Latvijas laikā Brazīlijas pilsētā Mairiporā aizvadīts UCI Pasaules kausa pirmais posms MTB XCO krosā. Tajā uzvarēja ASV čempions Kristofers Blevins, bet Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms 106 sportistu konkurencē finišēja 26. vietā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms uzreiz aiz desmitnieka Pasaules kausa 1. posmā MTB XCC krosā

Sestdien Brazīlijas pilsētā Marioporā notiekošā UCI Pasaules kausa 1. posma MTB saīsinātā (XCC) krosa sacensībās vīriešu elites grupā Latvijas profesionālais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms 40 dalībnieku konkurencē izcīnīja 11. vietu. Svētdien gaidāmas XCO (olimpiskā) krosa sacensības, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņš iedvesmos dalībniekus LVM MTB un Gravel maratona pirmajā posmā

Latvijas šobrīd vadošais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš 28. aprīlī līdzjutēja lomā piedalīsies “Latvijas valsts mežu” MTB un Gravel veloseriāla pirmajā posmā: Cēsis – Valmiera. Pasaules ranga TOP30 braucējs atbalstīs nākotnes čempionus “Maxima” bērnu braucienā, kā arī sagaidīs finišā un pasniegs balvas ātrākajiem MTB un Gravel distanču veicējiem, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņš turpina labot rekordus un pasaules rangā ielaužas TOP30

Latvijas un Baltijas šobrīd vadošais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš aktuālajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules rangā veicis sešu vietu kāpumu un tagad ieņem rekordaugsto 30. vietu 3326 sportistu konkurencē. Latvija nāciju rangā saglabā augsto 23. vietu 124 valstu vidū, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Toyota Rīgas velomaratonā norisināsies aizraujošs sporta kritērija brauciens

2. jūnijā 11. Novembra krastmalā norisināsies galvaspilsētas vērienīgākais velo notikums – Toyota Rīgas velomaratons. Organizatori aicina piedalīties kādā no četriem braucieniem. Jauninājums būs sporta kritērija brauciens, kas norisināsies jaunā, ļoti aizraujošā un skatāmā aplī, vēsta rīkotāji.

Skujiņš izcīna desmito vietu Flandrijas klasikā

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien izcīnīja desmito vietu Ronde van Vlaanderen velobraucienā, kas ir vienas no slavenākajām pavasara klasikām, Krists Neilands finišēja 43.pozīcijā, bet uzvaru svinēja nīderlandietis Matjē van der Pūls.

Skujiņš un Neilands turpina krāt UCI punktus arī Dwars door Vlaanderen

Trešdien Beļģijā aizvadīta pasaules tūres klasika Dwars door Vlaanderen, kurā solo uzvaru svinēja ASV riteņbraucējs Mateo Jorgensons. Abi Latvijas riteņbraucēji – Toms Skujiņš un Krists Neilands – finišēja viens aiz otra, ieņemot 28. un 29. pozīciju. Skujiņa komanda triecienu piedzīvoja pēc trīs vadošu vienības braucēju kritiena, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Cape Epic noslēdzas; latviešiem triumfs un otrā vieta kopvērtējumā

Ar astoņām uzvarām astoņās dienās ļoti pārliecinoši par Pasaules prestižāko MTB pāru daudzdienu sacensību absa Cape Epic uzvarētājiem vīru amatieru konkurencē svētdien kļuva Latvian Wannabe Pro Cyclists riteņbraucēji – Oskars Muižnieks un Lauris Purniņš. Dāmu amatieru konkurencē RoadexEMU pārstāves – Beate Kovgere un Krista Pūcīte – kopvērtējumā izcīnīja ļoti augsto otro vietu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas duetiem Cape Epic garākajā posmā dominējoša uzvara un otrā vieta

Dienvidāfrikā otrdien aizvadīts Pasaulē prestižākā MTB pāru daudzdienu sacensību “Absa Cape Epic” otrais posms. Vīru amatieru konkurencē “Latvian Wannabe Pro cyclists” duets – Oskars Muižnieks un Lauris Purniņš – izcīnīja jau trešo ļoti pārliecinošo uzvaru, absolūtajā ieskaitē ieņemot 28. vietu. Dāmu amatieru grupā “RoadexEMU” vienības braucējas – Krista Pūcīte un Beate Kovgere arī šajā posmā ieguva otro vietu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Neilands izcīna 21. vietu prestižā Tirreno – Adriatico kopvērtējumā

Svētdien ar Toma Skujiņa komandas biedra Džonotana Milana uzvaru Itālijā noslēdzies prestižais UCI pasaules tūres daudzdienu velobrauciens Tirreno – Adriatico. Tūres kopvērtējumā uzvarēja dānis Jonass Vingegords, bet no abiem Latvijas riteņbraucējiem Krists Neilands izcīnīja respektablo 21. pozīciju, kamēr Tomam Skujiņam 45. pozīcija, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Krīgers lietainā sacīkstē izcīna sezonas pirmo uzvaru

Latvijas labākais elites BMX braucējs Kristens Krīgers svētdien Francijā Sarrians trasē izcīnīja uzvaru UCI C1 kategorijas BMX otrās dienas sacensībās. Trešo vietu elites grupā tikmēr ieguva Krīgera treniņu partneris Rinalds Jānis Kārkliņš, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņš izcīna augsto astoto vietu Etoile de Bessèges solo braucienā

Svētdien Francijā Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš 129 dalībnieku konkurencē izcīnīja astoto vietu Etoile de Bessèges daudzdienu velobrauciena noslēdzošajā posmā – solo braucienā. Tūres kopvērtējumā triumfēja Skujiņa komandas biedrs Mads Pedersens.

Skujiņš trešdien Francijā uzsāks jauno sacensību sezonu

Latvijas un Baltijas valstu pirmais numurs pasaules rangā Toms Skujiņš trešdien Francijā uzsāks UCI 1. kategorijas daudzdienu velobraucienu Etoile de Bessèges. Ievērojamu pastiprinājumu piedzīvojušās komandas Lidl – Trek latviešu riteņbraucējam šis būs sezonas pirmais starts, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pētersone divreiz sešiniekā ASV čempionāta posma sacensībās BMX

Latvijas elites čempione Vineta Pētersone (Silvas ziķeri) aizvadītās nedēļas nogalē Fīniksā startēja ASV čempionāta posmā BMX. Pirmās dienas sacensībās 19 dalībnieču konkurencē latviete izcīnīja sesto vietu, kamēr trešās dienas sacensībās tika gūta ceturtā pozīcija, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Liepiņš sezonu sāk ar 24. vietu Santos Tour Down Under 1. posmā

Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš otrdien Austrālijā finišēja lielajā grupā un ieņēma 24. vietu pasaules tūres daudzdienu velobrauciena Santos Tour Down Under pirmajā posmā. Uzvaru svinēja mājinieks Sems Velsfords, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Liepiņš otrdien Austrālijā uzsāks jauno pasaules tūres sezonu

Ar 144 kilometru garu pirmo posmu Austrālijā otrdien startēs sezonas pirmais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens vīriem – Santos Tour Down Under. Sacensībās piedalīsies arī Latvijas un Baltijas čempions Emīls Liepiņš, kuram šīs būs debijas sacensībās Nīderlandes komandā Team dsm-firmenich PostNL, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Zēbolds kvalificējies izšķirošajām atlases sacensībām uz Parīzes OS

Latvijas vadošais BMX frīstaila meistars Ernests Zēbolds spējis iekļūt Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas sērijas sacensībās. Tām kvalificējušies 24 labākie sportisti, kas sacentīsies par sešām vietām uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu. Izšķirošās sacensības norisināsies maijā Ķīnā un jūnijā Ungārijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Brezā-Bušē uzvar sprintā; Latvijas biatlonistes beigu galā

Francijas biatloniste Žistīne Brezā-Bušē ceturtdien Šveicē izcīnīja uzvaru Pasaules kausa biatlonā trešā posma 7,5 kilometru sprintā, kamēr Latvijas sportistes Annija Keita Sabule un Sandra Buliņa bija attiecīgi 79. un 82.pozīcijā.

Vienības brauciens nākamgad nedēļu ātrāk; Valkā Ziemeļvalstu čempionāts

Savu sacensību kalendāru 2024. gadam publicējusi Igo Japiņa sporta aģentūra. Gada vērienīgākie velo svētki – “Elektrum” Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens – norisināsies nedēļu ātrāk kā ierasts. Sigulda tūkstošiem braukt gribētāju uzņems 24. un 25. augustā. Tikmēr Latvijas Valsts mežu MTB un Gravel maratona Valkas/Valgas posmā notiks Latvijas, Igaunijas un Ziemeļvalstu čempionāts Gravel riteņbraukšanā.