KNAB izvērtēja gan Ķirša, gan Smiltēna darbības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām, izdodot vairākus rīkojumus par Rīgas domes deputātu nosūtīšanu komandējumos un ar to saistīto izdevumu apmaksu.
KNAB konstatēja, ka gan viena, gan otra valsts amatpersona laikā, kad pildīja Rīgas valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka amata pienākumus un ieņēma Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja amatu, tās izdeva rīkojumus, kam nebija saņemts Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas akceptēts lēmums par to, ka komandējumu mērķis ir lietderīgs.
Tādā veidā, neievērojot noteikto procedūru, abas amatpersonas pārkāpa likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu, kā arī neievēroja Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktās prasības un rīkojās neatbilstoši Rīgas pašvaldības nolikumā noteiktajai kārtībai.
Ņemot vērā, ka izdarītie pārkāpumi konkrētajos apstākļos nav radījuši tādu apdraudējumu tiesiski aizsargātajām interesēm, lai par tiem piemērotu sodu, KNAB 8.augustā atteicās sākt administratīvā pārkāpuma procesu pret Smiltēnu par divu komandējumu noteikšanu un ar to saistīto izdevumu apmaksu. Savukārt 9.augustā - pret Ķirsi par astoņiem komandējumiem un ar to saistīto izdevumu apmaksu.
KNAB šos pārkāpumus atzina par maznozīmīgiem un abām amatpersonām izteica aizrādījumu.
Abi KNAB pieņemtie lēmumi ir stājušies spēkā.
Atbildot uz jautājumu par bijušo Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi, KNAB norāda, ka aizvien turpina resoriskajā pārbaudē izvērtēt šīs valsts amatpersonas darbības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām, izdodot rīkojumu par komandējuma noteikšanu pašam sev un ar to saistīto izdevumu apmaksu.
Kamēr notiek pārbaude, KNAB plašāku informāciju saistībā ar to nevar sniegt.