Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā Kavacs tiks atbrīvots no apcietinājuma. Patlaban dokumenti, kas nepieciešami bijušā Rīgas namu vadītāja atbrīvošanai, jau tiek vesti uz vietu, kur viņš tiek turēts apcietinājumā, piebilda Jaksons.
Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāzē pieejamā Kavaca valsts amatpersonas deklarācija par 2011.gadu liecina, ka skaidrā naudā viņš bija uzkrājis 5000 latus un 15 000 eiro (10 500 latus), bet dažādu banku kontos bijušais pašvaldības kapitālsabiedrības vadītājs turēja 16 443 latus un 15 167 eiro (10 617 latus). Pagājušā gada beigās Kavacam bijušas 278 273 eiro (194 791 latu) parādsaistības, bet viņš pats pērn izsniedzis astoņus aizdevumus kopumā par 454 736 latiem.
Bijušajam "Rīgas namu" valdes priekšsēdētājam pieder dzīvoklis Rīgā, zemesgabals Salacgrīvas novadā un zemesgabals Ķekavas novadā, kā arī 2007.izlaiduma gada automašīna "Mercedes Benz", SIA "Konsultāciju birojs" kapitāla daļas 400 latu vērtībā un latu rezerves fonda apliecības "SEB bankā" par nominālo vērtību 13 000 latu.
Kā ziņots, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa vakar nolēma apcienāt par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizdomās turēto Kavacu, vienlaikus nosakot, ka pret 15 000 latu drošības naudu viņš tiks atbrīvots. Par to žurnālistus pēc tiesas sēdes informēja Kavaca advokāts Guntars Antoms. Aizstāvis piebilda, ka viņa klients atzīst savas faktiskās darbības, proti, līguma slēgšanu ar uzņēmumu Zeus, taču Kavaca vērtējumā tas nav nekas pretlikumīgs.
Policija Kavacu tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas. Likumā par šādu nodarījumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 150 minimālajām mēnešalgām (30 000 latu), atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Šai pašā kriminālprocesā kopā ar Kavacu tika aizturēts arī SIA Zeus valdes loceklis Ivars Ciska. Viņš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no sešiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.
Iepriekš Rīgas domes amatpersonas pavēstīja, ka Rīgas nami veikuši augsta riska darījumus, kas saistīti ar uzņēmuma brīvajiem līdzekļiem un kas var radīt 600 000 latu zaudējumus. Darījumi bijuši sarežģīti, tie saistīti ar valūtas konvertācijām.
Veicot šos darījumus, pašvaldības kapitālsabiedrība sadarbojusies ar uzņēmumu Zeus, kura pamatkapitāls esot tikai 2000 latu. Uzņēmums Zeus, ar kura starpniecību Rīgas nami it kā centušies nopelnīt, nodarbojas ar finanšu starpniecību.
Advokāts Antoms vakar aģentūrai LETA atklāja, ka Kavacs Rīgas namu vārdā līgumu ar Ciskas vadīto Zeus parakstījis jau 2011.gada maijā, un vairāk nekā gadu līgums esot pildīts bez ierunām.
Dome uzņēmumā Rīgas nami veica operatīvo auditu, pēc kura rezultātu saņemšanas pašvaldības kapitālsabiedrības jaunā valde pagājušajā nedēļā vērsās ar iesniegumu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, informējot par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem uzņēmuma valdes finanšu darījumos. Policija sāka kriminālprocesu, kuru izmeklējot šonedēļ tika veiktas vairākas kratīšanas un aizturētas divas personas - Kavacs un Ciska.
(Pievienota 3. un 4.rindkopa)