Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Dobeles Tenax handbolisti izcīna Baltijas līgas čempiontitulu

Dobeles Tenax komanda svētdien Pelvā izcīnīja Baltijas Handbola līgas čempiontitulu.

"Tenax" finālā ar 27:26 (13:13) pārspēja latvieša Artūra Meikšāna pārstāvēto Pelvas "Serviti".

Pamatlaika pirmspēdējā minūtē Pelvas komanda izlīdzināja rezultātu, taču 27 sekundes līdz pamatlaika beigām Dobeles komandas labā uzvaru nesošos vārtus guva Kristers Plūme, ļaujot izcīnīt Latvijas komanadi Baltijas čempiontitulu.

Strap uzvarētājiem ar sešiem vārtiem izcēlās Ņikita Pančenko, piecus vārtus guva Oskars Arājs, bet četras reizes mājinieku vārtsargu pārspēja Plūme un Māris Veršakovs.

Pelvas komandā ar sešiem vārtiem izcēlās Jirgens Roba.

Pirms tam tika aizvadīta cīņa par bronzas godalgām, kurā Klaipēdas "Dragūnas" ar 29:28 uzvarēja ."Viljandi"

Sestdien cīņā par vietu finālā Dobelnieki ar 31:23 pārspēja Igaunijas vienību "Viljandi". Savukārt "Serviti" ar 39:31 pieveica Klaipēdas "Dragūnas".

Abi Igaunijas klubi finālčetriniekam kvalificējās uzreiz pēc pamatturnīra beigām, ieņemot divas pirmās vietas, bet "Tenax" un "Dragūnas" ieņēma attiecīgi trešo un piekto vietu un par vietu finālčetriniekā cīnījās ceturtdaļfinālā.

Pirmajā spēlē izbraukumā dobelnieki ar Kauņas "Granitas-Karys" nospēlēja neizšķirti (25:25), bet savā laukumā pieveica pretiniekus ar 31:22. "Dragūnas" pēc uzvaras savā laukumā ar 35:29 viesos piekāpās Igaunijas vienībai "Mistra" ar 24:27, iekļūstot pusfinālā.

Iepriekšējās sezonas pusfinālā dobelnieki piekāpās "Viljandi" komandai ar 22:23, bet spēlē par bronzas medaļām ar 27:26 uzvarēja Viļņas "Šviesa", izcīnot savas pirmās medaļas Baltijas līgā.

Otra Latvijas komanda "ASK Zemessardze"/LSPA astoņu komandu grupā palika pēdējā, un Baltijas līgas sezona tai bija noslēgusies.

Pamatturnīrā katra komanda ar katru aizvadīja divus mačus, divām labākajām vienībām kvalificējoties finālčetrinieka turnīram, bet septītās un astotās vietas ieguvējām sacensībām beidzoties. Pamatturnīra 3.-6.vietas īpašnieces cīnījās ceturtdaļfinālos, divu maču summā noskaidrojot vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Pagājušajā sezonā dobelnieki izcīnīja bronzas medaļas, bet "ASK Zemessardze"/LSPA nesasniedza izslēgšanas spēles.

Par čempioni kļuva Pelvas "Serviti", kas finālā ar 27:24 pārspēja "Viljandi".