Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Trešdiena, 4. augusts
Romāns, Romualds, Romualda

Afganistāna

Talibu ofensīvu cer slāpēt ar komandanta stundu

Afganistānas valdība izsludinājusi komandanta stundu gandrīz visās valsts provincēs, cerot šādā veidā apturēt islāmistu kustības Taliban ofensīvu un ar to saistīto vardarbību. Starptautisko spēku izvešana devusi iespēju talibiem pārņemt kontroli aptuveni pār pusi valsts teritorijas, turklāt viņiem izdevies iekarot gandrīz visus pierobežas rajonus. Visos 34 provinču centros vara pagaidām ir Kabulas valdības rokās, taču talibi norādījuši, ka pašlaik vienkārši nav koncentrējuši savus spēkus uz lielo pilsētu iekarošanu.

Talibi apgalvo, ka kontrolē 90% Afganistānas robežas

Afganistānas talibu nemiernieki kontrolē aptuveni 90% valsts robežas, Krievijas ziņu aģentūrai RIA Novosti ceturtdien sacīja talibu preses sekretārs Zabiulla Mudžahids, izsakoties par nemiernieku kustības ofensīvu, kas izvērsta ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējā posmā.

Afgāņu tulkus sola nepamest likteņa varā

Līdz septembrim ASV un to sabiedroto spēki pametīs Afganistānu. Viss liecina, ka vietējā valdība nespēs kontrolēt situāciju valstī, un varā tai nāksies dalīties ar islāmistiem no kustības Taliban. Tādēļ sabiedrotajiem jāparūpējas arī par tiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri viņiem palīdzējuši, bet tagad riskē kļūt par talibu atriebības upuriem – galvenokārt tas attiecas uz tulkiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide