Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kino/TV

Režisors Staņislavs Tokalovs sāk uzņemt spēlfilmu Mīlulis

No 4. augusta līdz 9. septembrim dažādās filmēšanas vietās Rīgā norisināsies filmas Mīlulis uzņemšana, tā ir režisora Staņislava Tokalova otrā pilnmetrāžas spēlfilma, kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu top studijā Tasse Film, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kultūras telpā Autentika varēs apmeklēt bezmaksas brīvdabas kino vakarus

Kinoprojekts Kino kults, kultūras telpa Autentika un ASV vēstniecība Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas turpina rīkot brīvdabas kino vakarus, kur lieliskā atmosfērā kopā ar citiem kinomīļiem iespējams baudīt populārākās ASV filmas. Kā jau ierasts, skatītājiem šie seansi ir bez ieejas maksas, informēja pasākuma rīkotāji.

Analogo mediju atdzimšana un futūrisms © DIENA

Kuldīgā jau astoto gadu norisināsies Dizaina filmu festivāls. Šogad – no 31. jūlija līdz 15. augustam. Programmā iekļautas sešas pilnmetrāžas filmas, no kurām visas Latvijā tiks izrādītas pirmoreiz.

Latvijas Televīzijā top komisks ģimenes seriāls ar Rēziju Kalniņu un Gati Gāgu galvenajās lomās

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijas Televīzija uzņem savu seriālu ar intriģējošu nosaukumu – Projekts: Šķiršanās. Galvenās lomas seriālā atveidos Rēzija Kalniņa, Gatis Gāga, Madara Botmane, Ivo Martinsons un Ģirts Krūmiņš. Vakar, 26. jūlijā, ar tradicionālo šķīvja saplēšanu sākās komiskās ģimenes drāmas uzņemšana, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Kuldīgā norisināsies astotais Dizaina filmu festivāls

Kuldīgā no 31. jūlija līdz 15. augustam astoto gadu norisināsies Dizaina filmu festivāls, kas šogad veltīts analogo mediju atdzimšanai un futūrismam. Programmā iekļautas sešas pilnmetrāžas filmas, no kurām visas tiks pirmo reizi izrādītas Latvijā un piedāvās redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām. Apskatīto tēmu lokā būs tādi analogie mediji kā polaroīda fotoaparāts un audiokasetes, futūrisma eksperimenti, provokatīvi, revolucionāri performanču un modes mākslinieki, kā arī cilvēcisks ieskats jaunas meitenes centienos kļūt par supermodeli, informēja festivāla organizators Māris Prombergs.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam atlasīti 24 filmu projekti

Noslēgusies filmu projektu pieteikumu atlase Nacionālā Kino centra rīkotajam Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam (Baltic Sea Docs), kas šogad notiks no 29. augusta līdz 6. septembrim. Dalībai forumā - vienā no nozīmīgākajiem Baltijas jūras reģiona dokumentālā kino industrijas pasākumiem - šogad atlasīti 24 topošu filmu pieteikumi no 16 valstīm, to skaitā arī pieci Latvijas projekti, informēja Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma pārstāve Ieva Lange.

Atsākusies režisores Martas Elīnas Martinsones spēlfilmas Tizlenes uzņemšana(1)

Atsākusies režisores Martas Elīnas Martinsones debijas spēlfilmas – pusaudžu komēdijas Tizlenes – uzņemšana. Filmēšana tika sākta jau šī gada janvārī, bet uz laiku pārtraukta valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ. Filmas darbība norisinās 1999. gadā, kad trīs 9. klases skolnieces – Sarmīte, Sveta un Katrīna – nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm.

Filmas.lv Jāņu tiešsaistes festivālā visvairāk skatīta filma Blakus

Nacionālā Kino centra organizētie portāla filmas.lv tiešsaistes festivāli Latvijas filmas pasaulē kļūst arvien populārāki – šogad Jāņu laikā piecās dienās portālu apmeklējuši gandrīz 15 000 skatītāji, 10 festivāla filmu kopējais skatīšanās laiks sasniedzis 366 diennaktis. Vairākas no festivāla programmas filmām paliek portālā filmas.lv un joprojām skatāmas Latvijas teritorijā, informēja NKC pārstāvji.

Aicina pieteikt filmas 25. Starptautiskajam īsfilmu festivālam 2Annas

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, kas norisināsies 2021. gadā no 9. līdz 15. aprīlim, aicina pieteikt filmas jau 25. festivāla konkursa programmai. Festivāls 2Annas aicina pieteikties Starptautiskajā īsfilmu konkursā, Baltijas īsfilmu konkursā, Starptautiskā vidēja garuma filmu konkursā un Starptautiskajā bērnu un jauniešu konkursā.

Jauniešus un bērnus aicina filmēties Martas Elīnas Martinsones filmā Tizlenes

Studijā Ego Media ir atsākusies Martas Elīnas Martinsones filmas Tizlenes filmēšana, un vairākām epizodēm būs nepieciešama brīvprātīgo masu skatu dalībnieku, pārsvarā jauniešu un bērnu, palīdzība, tāpēc interesentus aicina pieteikties aktieru atlases aģentūrā Casting Bridge, informēja filmas veidotāju pārstāve Inese Apse.

Portālā filmas.lv visā pasaulē bez maksas varēs noskatīties 10 Latvijas filmas

Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas filmu studijām Jāņos dāvina skatītājiem jau trešo tiešsaistes festivālu Latvijas filmas pasaulē, kas norisināsies no 20. līdz 24. jūnijam. Festivāla laikā 10 Latvijas filmas kā īpašs sveiciens latviešu diasporai nacionālajos svētkos būs pieejamas noskatīšanai bez maksas datorā jebkurā pasaules vietā, kur vien atrodams interneta pārklājums, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Tapis jauns Latvijas Televīzijas raidījums Kultūrdobe(5)

Latvijas Televīzijā tapis jauns Kultūras raidījumu redakcijas veidots projekts Kultūrdobe. Jaunā raidījuma idejas autore un vadītāja ir žurnāliste Henrieta Verhoustinska. Raidījumā viņa dosies gan pie kultūras personībām, kuras sen zināmas kā aktīvi dārza darbu fani, gan pie tiem, kuri līdz šim ar dārzu bijuši uz "jūs", informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.