Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kino/TV

LTV tapusi dokumentāla filma par influenceriem

LTV tapusi dokumentāla filma Influenceri. Astoņus mēnešus filmas komanda dokumentējusi galveno varoņu – Latvijas pirmās Instagram influenceres Agnijas Grigules un populārā digitālā satura veidotāja, drag queen Roja Rodžera – ikdienu, kā arī aptaujāja ekspertus, pētot influenceru fenomenu 2020. gada Latvijā.

Sākas Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju balsojums

Ceturtdien, 22. oktobrī, sabiedrisko mediju portālā lsm.lv sācies Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju balsojums. Uz skatītāju simpātiju balvu šogad pretendē 13 filmas, kas nominētas kategorijās Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma un Labākā animācijas filma. Balsojums ilgs līdz 12. novembrim.

Elza Gauja sāk darbu pie melnās komēdijas Mamma vēl smaida

Trīs aktrises -Baiba Broka, Daiga Kažociņa un Anta Aizupe - sākušas iejusties trīs māsu attiecībās, uzsākot mēģinājumu procesu jaunās režisores Elzas Gaujas debijas spēlfilmā, mazbudžeta melnajā komēdijā Mamma vēl smaida, informēja filmas veidotāji.

Noklausies seriāla Projekts: Šķiršanās tituldziesmu

Drīzumā pie skatītājiem nokļūs LTV radītā komiskā ģimenes drāma Projekts: Šķiršanās. 10 sērijas garais stāsts tika uzņemts 23 dienās – operatīvi un intensīvi strādājot uz laukuma un aizkadrā. Par to, kā tapa jaunais seriāls, un ar ko tas atšķirsies no citiem Latvijā tapušiem daudzsēriju projektiem, varēs uzzināt dokumentālajā stāstā Projekts: Šķiršanās. Seriāla aizkulises, informēja LTV pārstāvji.

Novembrī pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas filmizrāde Kino un mēs

Ceturtdien, 5. novembrī, pirmizrādi piedzīvos režisora Matīsa Kažas komēdija Kino un mēs, kas vienlaikus iezīmē Latvijā vēl nebijušas mūsdienīgas kino formas pieteikumu – filmizrādi, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Filmas līdzautori un lomu atveidotāji ir Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis un improvizācijas teātra aktieris, stand-up komiķis Jānis Skutelis.

Kinofestivālā Riga IFF un tiešsaistē pirmizrādi piedzīvos jaunas animācijas īsfilmas par Lupatiņiem

Studijā Atom Art tapušas trīs jaunas režisora Edmunda Jansona animācijas īsfilmas – Kā Lupatiņi ceļoja, Kā Lupatiņi brokastoja un Kā Lupatiņi skaitīja laiku – ar mazo skatītāju iemīļotajiem varoņiem, auduma bērniņiem Lupatiņiem. Jauno īsfilmu pirmizrāde notiks sestdien, 17. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmas Kids Weekend ietvaros kinoteātrī Splendid Palace un paralēli – arī tiešsaistē.

Rīgā norisināsies starptautisks filmu nozares pasākumu cikls Magnetic Series

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) un komunikāciju uzņēmumu TET 16. oktobrī uzsāk jaunu ikgadēju filmu nozares pasākumu ciklu – Magnetic Series, Baltijas jūras reģionam un Ziemeļvalstīm veltītu daudzsēriju drāmu projektu attīstīšanas un sadarbības tīkla iniciatīvu. Atklāšanas diskusiju panelim varēs sekot tiešsaistē, informēja pasākuma rīkotāji.