Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +25 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Kino/TV

Foto: Sākta jauna komēdijseriāla Paradīzes šķēle filmēšana

Pašā vasaras vidū uzsākta jaunā LMT oriģinālseriāla Paradīzes šķēle filmēšana, ko līdzproducē tehnoloģiju uzņēmums Tet. Jaunais seriāls tiek uzņemts realitātei pietuvinātā stilā, izdomātu stāstu un varoņus atveidojot komēdijseriāla situācijās.

Izziņo pirmās Baltic Sea Docs filmas un pasākumus

No 1. līdz 8. septembrim šogad jau 28. reizi notiks Baltic Sea Docs, Nacionālā Kino centra rīkotais dokumentālo filmu forums, kas Rīgā pulcēs dažādu valstu dokumentālo filmu veidotājus un skatītājiem piedāvās starptautiski atzītu jaunāko dokumentālo filmu programmu. Filmas šogad izrādīs kinoteātrī Splendid Palace Rīgā, tiešsaistē filmas.lv, kā arī atsevišķos seansos Liepājā, Rēzeknē, Cēsīs un Talsos

Foto: Top jauns pašmāju komēdijseriāls Templis

Tet sadarbībā ar filmu un seriālu producēšanas kompāniju Centaur Films sācis darbu pie jauna pašmāju komēdijseriāla Templis filmēšanas. Tā būs aizraujoša un izklaidējoša piedzīvojumu komēdija, kas skatītājus vedīs uz prestižāko un stilīgāko sporta klubu Rīgā – Templi

Portālā filmas.lv skatāma kinoaktiera Eduarda Pāvula 95. jubilejas kolekcija

Svētdien, 7. jūlijā, aprit 95 gadi, kopš dzimis izcilais aktieris Eduards Pāvuls (1929–2006), un Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu izziņo kinoaktiera jubilejas kolekciju tiešsaistē bez maksas visā Latvijā – kopā 16 kinodarbi, starp tiem arī viens kinožurnāls un viena septiņu sēriju dokumentālā filma, saruna ar Eduardu Pāvulu trīs stundu garumā (1996)

Mākslas centrā Noass notiks videomākslas festivāls Ūdensgabali

Trīs trešdienu vakaros plkst. 19.00 no 10. līdz 24.jūlijam mākslas centrā Noass, AB dambī norisināsies videomākslai veltītais festivāls Ūdensgabali, kas šogad notiek jau 24. reizi, demonstrējot spilgtākos pasaules talantus un dodot ieskatu starptautisku videomākslas festivālu programmās

Foto: Sākta jaunas latviešu komēdijas Vecāku sapulce uzņemšana

Pirmdien, 1. jūlijā, Rīgā filmu studija Mistrus Media sākusi darbu pie režisores Martas Elīnas Martinsones jaunās komēdijas Vecāku sapulce filmēšanas. Filma ir iecerēta kā aktieru ansambļa komēdija, kura vēsta par kādas Rīgas skolas klases vecāku sapulci, attiecībām, pārpratumiem un konfliktiem, kas parasti rodas šādā nelielā sabiedrībā.

Latvijas Televīzijā atgriezīsies Henrietas Verhoustinskas vadītais raidījums Kultūrdobe

Latvijas Televīzijā sestdienu vakaros atgriezīsies raidījums Kultūrdobe, kurā žurnāliste Henrieta Verhoustinska dosies viesos pie kultūras personībām, lai aprunātos par viņu mīlestības pilno rosīšanos dārzā, kā arī radošajām iecerēm. Pirmā tikšanās ar gleznotājiem Kasparu un Viju Zariņiem, kā arī viņu meitu Paulu Zariņu-Zēmani notiks 6. jūlijā plkst. 20.45 LTV1 un REplay.lv.

Portālā filmas.lv norisināsies tiešsaistes Jāņu festivāls

Nacionālā Kino centra portāla filmas.lv tradicionālajā Jāņu festivālā šogad iekļautas vispopulārākās "vasaras filmas" no Latvijas kinoklasikas, un šī izlase dod iespēju visas pasaules tautiešiem pieminēt aktrisi Baibu Indriksoni (1932-2024) un ieskandināt 95. jubilejas svinēšanu izcilajam kinoaktierim Eduardam Pāvulam (1929-2006).

Riga IFF izziņo vienpadsmitās sezonas pirmos kinodarbus un vizuālo identitāti

Šajā rudenī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF), Latvijas lielākajā kino notikumā, vairāk nekā 100 seansos kino cienītāju maņām tiks piedāvāti drosmīgi un svaigi autoru skatījumi, kas rasti pasaules prestižāko kinofestivālu programmās, kā arī Latvijai radniecīgajā Baltijas jūras reģiona kinomākslā.

Portālā filmas.lv skatāma režisores Ilonas Brūveres jubilejas kolekcija

Režisores Ilonas Brūveres jubilejā Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu izveidojis dokumentālo īsfilmu kolekciju, kas fokusē uzmanību uz īpašu periodu gan režisores filmogrāfijā, gan Latvijas vēsturē; kolekcija pieejama no 10. jūnija tiešsaistē bez maksas visā Latvijā.

Ansī animācijas festivāla galvenajā konkursā iekļauta Ginta Zilbaloža filma Straume

Svētdien, 9. jūnijā, Francijas pilsētā Ansī/Annecy sākās Eiropā nozīmīgākais starptautiskais animācijas festivāls, kura ietvaros tradicionāli notiek arī vērienīgais filmu tirgus MIFA (Marché international du film d’animation d’Annecy). Šogad festivāla galvenajā konkursā iekļauta Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filma Straume, filmu tirgū strādās Latvijas Animācijas asociācija un vairāku filmu studiju pārstāvji ar dažādiem topošajiem projektiem.

Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas piedalās Sidnejas festivālā Austrālijā

Pirmo reizi Latvijas filma izvēlēta organizācijas European Film Promotion (EFP) programmai Europe! Voices of Women in Film, kas tiek demonstrēta Sidnejas starptautiskajā kinofestivālā, iepazīstinot Austrālijas kinoskatītājus un profesionāļus ar Eiropas kino sasniegumiem. Sešu filmu izlasē iekļauta Latvijas režisores Elzas Gaujas spēlfilma Pastkarte no Romas.