Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Tramps tviterī publisko vēstuli no Kima Čenuna(5)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien tviterī publicējis vēstuli no Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna, kurš atzinīgi novērtējis Trampa "enerģiskos un neparastos centienus" uzlabot attiecības starp abām valstīm.

Tramps pieļauj iespēju ar Putinu runāt arī par ASV spēku mācībām Baltijā(6)

Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps pieļāvis, ka nākamnedēļ paredzētajās sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu varētu skart jautājumu par ASV spēku mācībām Baltijas valstīs. "Nu... varbūt mēs par to runāsim," žurnālistiem NATO samitā Briselē ceturtdien sacījis Tramps, vaicāts, vai viņš apsvērtu iespēju apturēt militārās mācības Baltijas valstīs, ja to palūgtu Putins.

Kad vārdi nesaskan ar darbiem: Trampa Floridas rezidencē priekšroka ievestam darbaspēkam © DIENA(9)

ASV prezidents Donalds Tramps nekad nelaiž garām iespēju publiski paust savas simpātijas pret ASV strādnieku šķiru un vismaz vārdos aizstāvēt amerikāņu strādnieku intereses. Tomēr tad, kad runa ir par paša saimniecību, vārdi ar darbiem, šķiet, ne vienmēr saskan. Proti, Trampa Floridas rezidencē un golfa klubā Mar-a-Lago atkal meklēs darbaspēku no ārvalstīm, vēsta vairāki ASV mediji.

ASV laikraksta žurnālisti atceras šaušalīgo apšaudi: Kliedzienu nebija. Tikai šāvieni un klusums © DIENA(2)

Pēc aukstasinīgā slaktiņa ASV laikraksta Capital Gazette, kas ir viens no vecākajiem drukātajiem izdevumiem ASV un iznāk kopš 1884. gada, žurnālisti pārdzīvoto pielīdzina kara šausmām, raksta CNN. "Kliedzienu nebija. Klusumu pāršķēla tikai šāvienu skaņas, kas atbalsojās redakcijas telpā." Uzbrucējs, kurš identificēts kā Džerods Vorens Remoss, paguva nogalināt piecus laikraksta darbiniekus - četri mira uz vietas redakcijā, bet piektā žurnālista dzīvība izdzisa slimnīcā.

Apšaudē ASV laikraksta redakcijā pieci nogalinātie(1)

Apšaudē, kas ceturtdien notikusi Merilendas štata galvaspilsētas Anapolisas laikraksta Capital Gazette redakcijā, nogalināti pieci cilvēki un ievainoti vēl divi, paziņoja policija. Vietējais šerifs televīzijas kanālam Fox News paziņoja, ka par apšaudes izraisīšanu aizdomās turētā persona ir aizturēta.