Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

Kongress pēta Krievijas naudas atmazgāšanu Trampa uzņēmumos © DIENA(7)

ASV Kongresa komisija, kas atbildīga par ar izlūkdienestiem saistītiem jautājumiem, sākusi ļoti rūpīgi pievērsties jautājumiem par prezidenta Donalda Trampa uzņēmumiem kontekstā ar apgalvojumiem, ka tie ir izmantoti, lai atmazgātu Krievijas kriminālās pasaules darboņu naudu, intervijā TV kanāla CBS raidījumā Face the Nation paziņoja komisijas vadītājs no demokrātu partijas Ādams Šifs.

ASV slēdz savu konsulātu Jeruzalemē(3)

ASV pirmdien oficiāli slēdz savu Konsulātu Jeruzalemē, apvienojot to ar savu vēstniecību Izraēlā un tādējādi pazeminot savas diplomātiskās pārstāvniecības statusu palestīniešu teritorijās.

SpaceX jaunā kosmosa kuģa starts noritējis veiksmīgi

ASV Floridas štatā sestdien no Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) kosmodroma uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS) izmēģinājuma lidojumā veiksmīgi palaists jaunais privātā uzņēmuma SpaceX būvētais kosmosa kuģis.

Varētu finišēt Trampam neērtā izmeklēšana © DIENA(4)

Īpašais prokurors Roberts Millers šonedēļ varētu iesniegt ASV Tieslietu departamentam ziņojumu par gandrīz divus gadus ilgušo izmeklēšanu, kurā šķetināja ASV prezidenta Donalda Trampa iespējamās saites ar Krievijas valdību un Kremļa iespējamo iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

ASV dienests "ķēris" imigrantus, radot viltus universitāti © DIENA(5)

Klajā nākuši tiesas dokumenti, kas, kā ziņo The Guardian, apliecina, ka ASV imigrācijas dienests (ICE), izmantojot neeksistējošu universitāti, centies "izķert" valstī esošos imigrantus un cilvēkus, kas bija gatavi pārkāpt īslaicībās uzturēšanas vīzas noteikumus. Mičiganas štata medijs WXYZ ziņo, ka, visticamāk, ne visi aizturētie ir zinājuši, ka piesakās viltus universitātē.

Millera ziņojums ne tikai uz ģenerālprokurora galda, bet arī Kongresā © DIENA(7)

ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums pēc gandrīz divus gadus ilgušās izmeklēšanas par izmeklēšanu saistībā ar Trampa kampaņas komandas darbinieku iespējamo sadarbību ar Krievijas valdību nolūkā ietekmēt 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanas varētu nonākt ne tikai uz ģenerālprokurora galda, bet arī Kongresā, vēsta CNN.

Tramps draud ES ar jauniem muitas tarifiem(5)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien draudējis piemērot muitas tarifus Eiropas automašīnu importam, ja netiks noslēgts tirdzniecības līgums ar Eiropas Savienību (ES).

Štati tiesājas par Trampa rīkojuma bloķēšanu © DIENA(1)

Sešpadsmit ASV pavalstis vērsušās tiesā pret prezidenta Donalda Trampa administrāciju saistībā ar rīkojumu izsludināt ārkārtas stāvokli uz valsts dienvidu robežas ar Meksiku, lai iegūtu finansējumu viņa iecerētajai robežbarjerai. Prasības iesniedzēji vēlas bloķēt D. Trampa lēmumu, jo uzskata to par nelikumīgu.