Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Deja

Nedēļas garumā būs iespēja apmeklēt jauno horeogrāfu iestudētos darbus

Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) šajā vasarā absolvēs 12 jaunie laikmetīgās dejas mākslas horeogrāfi. Nedēļas garumā, no 18. līdz 26. maijam, dažādās vietās Rīgā būs iespējams apmeklēt šajā gadā tapušos jaunrades darbus. Paši horeogrāfi, ironizējot par savām sajūtām un intensīvo gatavošanās procesu, skates nedēļai devuši nosaukumu Ar galvu pa priekšu.

Pirmizrādi piedzīvos Raimonda Martinova balets Džungļu grāmata

12. aprīlī pasaules pirmizrādi Latvijas Nacionālajā baletā piedzīvos komponista Kārļa Lāča un horeogrāfa un libreta autora Raimonda Martinova balets Džungļu grāmata, kas tapis, iedvesmojoties no angļu autora Radjarda Kiplinga tāda paša nosaukuma stāstu krājuma

Hanzas peronā top dejas izrāde Pāru terapija

Hanzas peronā 5. un 6. aprīlī pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde Pāru terapija, kuru veido horeogrāfe Liene Grava, dramaturgs Artūrs Dīcis, mākslinieks Reinis Suhanovs, mūzikas autors Reinis Sējāns un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko.

Ar dejām un dziesmām ieskandināt pavasari. Bērnu TDA Dzintariņš ar koncertiem svinēs 70. jubileju © DIENA

Bērnu tautas deju ansambļa Dzintariņš mākslinieciskās vadītājas Sanitas Misikas karjera ar kolektīvu ir saistīta cieši un ilgi. Kā mazu meiteni triju gadu vecumā viņu pieteica Dzintariņā: "Lai tiktu dejot, bija jāiztur konkurss divās kārtās. Es patiešām atceros to lielo, skaisto zāli, burzmu, kņadu un uztraukumu. Uz skatuves sēdēja skolotāja Zinaīda Zeltmate un ar stingru skatienu visus vēroja."

Latvijā norisināsies Baltijas Dejas platforma

Latvijā no 9. līdz 11. februārim norisināsies Baltijas Dejas platforma, kuras laikā tiek piedāvāta unikāla iespēja noskatīties laikmetīgās dejas izrādes, informēja Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode.

Vijas Vētras fonds aicina uz koncertu Deju Vētra 2024

Sestdien, 10. februārī, plkst. 17.00 norisināsies nodibinājuma Vijas Vētras fonds rīkotais koncerts Deju Vētra 2024, kas notiks par godu latviešu dejotājas, horeogrāfes, pedagoģes un mākslinieces Vijas Vētras 101. dzimšanas dienai.

Horeogrāfe Milana Komarova iestudē baletu Lietuvā

2023.gada nogalē Šokios teātrī Viļņā trīs vakarus pēc kārtas (20., 21. un 22. decembrī) notika trīs horeogrāfu viencēlienu pirmizrāde Ziemassvētku triptihs (Kalėdinis triptikas), kura pirmo daļu Vilinošās tāles sadarbībā ar gaismu mākslinieku Mariusu Apansku veidoja mūsu horeogrāfe Milana Komarova, savukārt otro un trešo Birute Leitukaite, Giedre Zaščižinskaite.