Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 19. janvāris
Alnis, Andulis

Ziņas

Ogres novadā no upes izcelts cilvēka līķis

Piektdien no Abzes upes Ogres novadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji izcēluši bojā gājušu cilvēku, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Vēsture Dienā: 15 gadu kopš gadsimta pagaidām lielākās vētras © DIENA

Raucot degunu par šāgada slapji pelēko sākumu, atcerēsimies, ka var būt arī sliktāk, lai gan arī aizraujošāk, ja vien neesi pašā procesa virpulī, bet vari to vērot no drošas vietas. Pirms 15 gadiem 9. janvārī Latvijai pāri brāzās orkāns, kurš tautas atmiņā (ja vien mūsdienās, kad gandrīz visu, atskaitot laimi un dzīves jēgu, var atrast internetā, vēl pastāv tāds fenomens kā atmiņa) nav palicis tik labi kā 1969. gada vētra tikai tāpēc, ka 2005. gada lielā Ziemeļeiropas vētra nāca uzreiz pēc 2004. gada 26. decembra zemestrīces izraisītā cunami traģēdijas Indijas okeānā, kas paņēma ap 230 000 cilvēku dzīvību. Dienas lapās 2005. gada sākumā dominēja tuvu un tālu postījumu un to seku apraksti.

Ģenerālprokuratūra kategoriski noraida pārmetumus par neiesaistīšanos Misānes lietas risināšanā(26)

Dānija šonedēļ noraidījusi Latvijas Ģenerālprokuratūras lūgumu klātienē tikties ar Dānijas ģenerālprokuroru un pārrunāt Kristīnes Misānes lietu. Latvijas prokuratūrā aģentūrai LETA skaidroja, ka Latvijas Ģenerālprokuratūra kategoriski noraida plašsaziņas līdzekļos izskanējušos pārmetumus par neiesaistīšanos un novēlotām darbībām Misānes izdošanas no Dānijas uz Dienvidāfrikas Republiku (DĀR) lietā.

Petraviča Parīzē DĀR iekšlietu ministram izklāstījusi Misānes lietu(47)

Piektdien Parīzē, atrodoties OECD rīkotajā ministru sanāksmē par migrāciju, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sarunu starplaikā uzrunāja Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) iekšlietu ministru Āronu Motsoaledi. Ministre īsumā izklāstījusi situāciju, kas radusies ar Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, un lūdza iespēju operatīvi sarīkot divpusēju tikšanos, lai detalizētāk pārrunātu radušos situāciju, informē ministres padomniece komunikācijas jautājumos Liesma Kalve.

Naktī uz sestdienu piesals

Naktī uz sestdienu Latvijā gaisa temperatūra pazemināsies līdz +1..-4 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju, aģentūrai LETA pavēstīja aģentūras pārstāve Signe Bierande.

Varētu pieaugt nodokļu likme © DIENA(15)

Veselības ministrija (VM) ir nodevusi sabiedriskajai apspriešanai priekšlikumus solidāras līdzdalības nodrošināšanai veselības aprūpē. Proti, kopš 2018. gada strādājošajiem tradicionālajā nodokļu režīmā par vienu procentpunktu ir pieaugušas sociālās iemaksas, sasniedzot 39,05%, un minētais viens procents tiek novirzīts veselības aprūpei. Savukārt citos nodokļu režīmos strādājošajiem likme nepieauga, un viņi veselības aprūpes finansēšanā vienlīdzīgā mērā nepiedalās.

Ugunsdzēsēji dzēsuši pirmo kūlas ugunsgrēku(2)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 13 ugunsgrēki, bet pavasarīgu laika apstākļu dēļ ugunsdzēsējiem bija jādzēš pirmais pērnās zāles ugunsgrēks šogad, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Šogad Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izmaksās 6,35 miljonus eiro © DIENA(14)

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāji šogad sola vairākus uzlabojumus, tostarp risināt sasāpējušo problēmu ar bērnu un jauniešu pārslodzi. Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Agra Bērziņa žurnālistiem pastāstīja, ka šogad dalībnieki Rīgā uzturēsies par vienu dienu ilgāk, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots un būtu pietiekami daudz laika atpūtai. Tāpat šogad tiks pievērsta pastiprināta uzmanība tam, lai visi dalībnieki saņemtu sabalansētu uzturu.

Cīņa par cietumsoda saņemšanu ES © DIENA(21)

Stāstam par Latvijas pilsoni, kuru Dānija gatavojas izdot tiesāšanai Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), pēdējās nedēļas laikā atkal ir pievērsta pastiprināta sabiedrības uzmanība. Diena par šo gadījumu rakstīja jau gandrīz pirms gada, tomēr toreiz gala lēmums par izdošanu vēl nebija pieņemts.