Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Latvijas mežos aizvien aizdegšanās risks

Pateicoties laika apstākļiem, ugunsbīstamība Latvijas mežos turpina samazināties, bet pilnībā joprojām nav zudusi, aģentūrai LETA sacīja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. "Ugunsbīstamības riski ir samazinājušies, bet pilnībā nav zuduši, jo pēdējo divu dienu lietus ir diezgan lokāls. Ir vietas, kur lietus nav bijis. Līdz ar to mežos vietām vēl diezgan augsta ugunsbīstamība saglabājas," teica Jaunķiķis.

Trešdien vējš lauzīs koku zarus

Trešdienas rītā Latvijā sāks pieņemties spēkā dienvidrietumu vējš, visstiprāk tas pūtīs pēcpusdienā un vakarā, prognozē sinoptiķi.

Mainīs Kontroles dienesta pārraudzību

Valdība otrdien vienojās par nepieciešamību Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (Kontroles dienesta) reorganizēt Ministru kabineta pārraudzībā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) starpniecību, vienlaikus palielinot dienesta kapacitāti, preses pārstāvjiem otrdien sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). Kopumā dienestā divu gadu laikā plānots papildus ieguldīt aptuveni sešus miljonus eiro, klāstīja ministre.

Bezvēsts prombūtnē izsludinātais seniors Vladimirs Muižnieks atrasts miris

Valsts policijas (VP) Ludzas iecirknis 21. septembrī vērsās pie sabiedrības ar lūgumu palīdzēt bezvēsts pazudušā Vladimira Muižnieka meklēšanā. 1946.gadā dzimušais vīrietis pēdējo reizi tika redzēts 17. septembrī Ludzas novadā, Istras pagastā, ciemā Vecslabada. Tagad policija informē, ka vīrietis atrasts, bet diemžēl jau miris. Likumsargi arī norāda, ka pagaidām nekas neliecina par to, ka Muižnieks būtu gājis bojā vardarbīgā nāvē.

(papildināta visa ziņa)

Klaipēdas šosejas posmā konstatēts brāķis

Klaipēdas šosejas (A11) posmā starp Liepāju un Nīcu šomēnes tika pabeigti remontdarbi, kas uzsākti pavasarī. Tomēr ne visā posmā ir uzklāta asfalta virskārta, jo trīs kilometru posmā ir konstatēts brāķis, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi.

Palīgi tiek gaidīti vienmēr © DIENA

Šonedēļ dzīvnieku patversmē Ulubele tiks rīkota ikgadējā talka, lai palīdzētu sagatavoties ziemai, bet patversmē uzsver – palīgi ir gaidīti arī citā laikā. Patversmes vadītāja Ilze Džonsone Dienai norāda, ka talkas patversmē notiek katru gadu – gan tad, kad valstī tiek rīkota Vislatvijas talka, gan vēl atsevišķa talka. Šogad 29. septembrī lielā rudens talka Ulubelē notiks otro reizi.

FOTO: Aglona sagaida pāvestu Francisku(6)

Pāvestu Francisku pirmdien Aglonā uz svēto misi ar gavilēm sagaidīja vairāki desmiti tūkstošu cilvēku. Pāvests Latgalē ieradās ar helikopteru no Rīgas, bet pēc mises tādā pat veidā atgriezās Latvija galvaspilsētā, lai otrdien apmeklētu Igauniju.